Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yönetmen Olsan Filmin Ne Kadar Gişe Yapar?

-

Sinema her kesimden insanın zevk alabileceği bir sanat dalı. Bu sanat dalındaki bir eserin bir numaralı ismi olmayı kim istemez ki? Peki ortaya çıkan işin takdir edildiğini görmeyi? İşte biz de sizler için yönetmen olsan filmin ne kadar gişe yapar testini hazırlayarak bir takım meraklarınızı gidermeyi amaçladık. Buyurun.

1. İlk olarak hangi yönetmenin filmleri seni daha çok etkiler?

Alfred Hitchcock
Stanley Kubrick
Woody Allen
Quentin Tarantino
Steven Spielberg
Fatih Akın

2. Peki ne tarzda bir film çekmek istersin?

3. Şimdi de bize hayalindeki filmi hangi şehirde çekmek istediğini söyle.

Paris
New York
Rio de Janeiro
İstanbul
Tokyo
Marakeş
Buenos Aires
Mumbai

4. 2. Dünya Savaşı'nı konu alan filmlerden hangisi seni daha çok etkiledi?

Piyanist
Kwai Köprüsü
Er Ryan'ı Kurtarmak
Hayat Güzeldir
Schindler's List
Inglourious Bastards

5. İki kişilik tatil kazandın diyelim. Yanında kimi götürmek isterdin?

6. Peki hangi ödülü kazanmak istedin?

Oscar (Akademi Ödülleri)
Altın Palmiye (Cannes Film Festivali)
Altın Ayı (Berlin Film Festivali)
Altın Aslan (Venedik Film Festivali)

7. Son olarak bize şu an hangisini yemek isteyeceğini söyle.

78.000!

Sen yönetmen olsan filmin 78.000 gişe yapar. Evet biraz düşük olduğunu kabul ediyoruz. Ancak bu senin yeteneksiz bir yönetmen olduğun anlamına gelmiyor. Gişe filmleri yapmaktan çok sanat filmleri yapmayı tercih ediyorsun. Kesinlikle hitap ettiğin kitle çok daha elit. Bu elit kitleye hitap etmenin de kolay bir iş olmadığını söyleyelim. İşlerin gayet kaliteli olmalı ki bu kitleyi elinde tutabilesin.

254.000!

Sen yönetmen olsan filmin 254.000 gişe yapar. Şunu unutma ki insanlar artık sinemaya gitmeyi yavaş yavaş unutmaya başladı. Gelişen internet yüzünden artık insanlar sinemaya gitmek yerine internet üzerinden film izlemeyi tercih ediyor. Dolayısıyla bu sayı çok iyi olmasa bile kesinlikle çok kötü de değil. Belirli olarak hitap ettiğin bir kitle mevcut. Öyle herkese hitap eden işler yapmayı pek sevmiyorsun. Böyle devam et.

806.000!

Sen yönetmen olsan filmin 806.000 gişe yapardı. Gerçekten iyi bir gişe olduğunu söyleyebiliriz. Bu demek oluyor ki sen ülke çapında oldukça beğenilen ve yaptığı işlerle takdir toplayan bir yönetmensin. Eğer bu hızla devam edersen ve yeteneklerini iyi değerlendirmeyi bilirsen çok yakında sadece ulusal değil uluslararası alanda da adından sıkça söz ettirmeyi başarabilirsin.

1 Milyon 709 Bin!

Sen yönetmen olsan filmin 1 Milyon 709 Bin gişe yapardı. Gerçekten çok yüksek bir sayı. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da belirli bir hayran kitlesi oluşturmuş durumdasın kendine. Çok ama çok yakında dünyanın sayılı yönetmenleri arasında gösterilebilirsin. Tebrik ediyoruz.

5 Milyon 492 Bin!

Sen yönetmen olsan filmin 5 Milyon 492 Bin gişe yapardı. Bu sadece çok iyi yönetmenlerin ulaşabileceği bir gişe sayısı. Sen çoktan uluslararası alanda adından söz ettirmeye başlamışsın bile. Üstelik bu başarı sadece tek bir filmle sınırlı değil. Yaptığı neredeyse bütün filmler aynı başarıyı yakalamış durumda.

12 Milyon 781 Bin!

Sen yönetmen olsan filmin 12 Milyon 781 Bin gişe yapar. Artık bu iş için yaratılmış olduğunu rahatça söyleyebiliriz. İnsanlar senden bir sinema dehası olarak bahsediyorlar. Filmlerinin gösterimi dünya çapında oluyor. Çoğu oyuncudan bile çok daha ünlü hale gelmişsin. Sokakta yürümek senin için kolay olmasa gerek. En iyi 50 yönetmen listesinin en tepesine çıkamaman için hiçbir neden yok. Bir iki muhteşem filmden sonra seni 1 numarada görebilmemiz mümkün

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozcan-solak1

kesinlikle sanatsal filmler ve kesinlikle 78.000

aysenur-kodalak

Sen yönetmen olsan filmin 1 Milyon 709 Bin gişe yapardı. Gerçekten çok yüksek bir sayı. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da belirli bir hayran kitlesi oluşturmuş durumdasın kendine. Çok ama çok yakında dünyanın sayılı yönetmenleri arasında gösterilebilirsin. Tebrik ediyoruz.

ahmet-yaman3

1 MİLYON 709 bin

Gizli Kullanıcı

Sen yönetmen olsan filmin 5 Milyon 492 Bin gişe yapardı. Bu sadece çok iyi yönetmenlerin ulaşabileceği bir gişe sayısı. Sen çoktan uluslararası alanda adından söz ettirmeye başlamışsın bile. Üstelik bu başarı sadece tek bir filmle sınırlı değil. Yaptığı neredeyse bütün filmler aynı başarıyı yakalamış durumda. ACİL FİLM ÇEKMEM LAZIM

erdincwho

Fantastik çekecektik, belki bilim kurgu sen niye şimdi kısıtladın ki bizi ? 1 milyon 709 bin'de kaldım sorumlusu VsVs :/ :D

Görüş Bildir