Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

“Yolsuzluk İddiası Tutanaklara Dahi Geçmesin” İtirafı

Anasayfa > Gündem

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın, “17-25 Aralık önergelerini Anayasa ve İçtüzük’te yer almayan düzenlemelere atıfla neden iade ediyorsunuz, bu yaptığınız keyfi uygulama değil midir”  şeklindeki sorusuna verdiği yanıtla, yolsuzluk iddialarının tutanaklara dahi geçmesini istemediklerini ortaya koydu.

Tutanaklara geçmesin itirafı

CHP’li Umut Oran’ın Cemil Çiçek’e yönelttiği soru önergesini Çiçek adına TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yanıtladı. Yakut’un yanıtında, iddiaların tutanaklara geçiyor almasına atıf yapması dikkat çekti. Oran’a gönderilen yanıt şöyle:

“Başkanlığımız soru önergelerinin tutanakta yayınlanmasını da dikkate alarak soru önergelerinin işleme alınmasıyla anayasa ve ceza kanunlarında korunan bir hakkın ihlali sonucunu doğuracak ve kurumsal sorumluluğu gerektirecek bir durumu tespit etmesi halinde soru önergelerinin düzeltilmesini istemek suretiyle iade işlemini yapmaktadır.”

Kaynak: http://sozcu.com.tr/2014/gundem/tbmmd...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?