Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yoksulluk Her Haneyi Yakmıştır

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yoksulluk Her Haneyi Yakmıştır

Yoksulluk Her Haneyi Yakmıştır

Abbas Bozyel, hükümeti eleştirerek, ‘İşsizlik ve yoksulluk her haneyi yakmıştır. Borçlar katlanmış, mutfaklar boşalmış, siftahlar kesilmiştir’ dedi.

MHP Bingöl İl Başkanlığı Kültür Merkezi’nde “İstişare Toplantısı” düzenledi. Toplantıya MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, Elazığ Milletvekili Enver Erdem ve Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Bozyel, parti olarak il, ilçe, köy, belde ve mahalleleri gezip, halkla buluşup, sohbet edip karşılıklı dertleşmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Türkiye'nin ağır sorunlarının temelinde dürüst ve samimi olmayan, meşruiyet sorunu ve kimlik bunalımı içinde bocalayan liyakatsiz kadroların işbaşında olmasından kaynaklandığını öne süren Bozyel, “AKP'nin sığ zihniyetinin neticesi olarak girilen bu tehlikeli yolda, Türk milletinin kendini savunma refleksleri yok edilmek istenmiş, yaşama azmi ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Gelinen bu noktada, Türkiye, milli tarih ve kültür şuurunun, varisi olduğu Türk-İslam geleneğinin ve milli değerlerinin rehber olacağı yeni ve büyük atılımları süratle hayata geçirmek mecburiyetindedir” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin 11 yıllık iktidarında vatandaşın ekonomik sorunlarının had safhada arttığını belirten Bozyel, “İşsizlik ve yoksulluk her haneyi yakmıştır. Borçlar katlanmış, mutfaklar boşalmış, siftahlar kesilmiştir. Üretim durmuş, sanayinin çarkları paslanmıştır. Çiftçi üzgün, esnaf sıkıntılı, emekli bezgin, memur yılgın, işçi perişandır. Herkes şikâyetçidir, herkes dertlidir” dedi.

Türkiye'nin karşı karşıya olduğu sorun ve tehlikelerin her geçen gün artıp ağırlaştığını söyleyen Bozyel, şunları söyledi:

"Türkiye'nin, tehlikeli bir tuzağa çekildiği bu hassas süreçte devlet ve milletle sorunu, hesabı olan tüm çevrelerin bir şer ittifakı oluşturdukları bilinen bir gerçektir. Ancak biz Türk milliyetçileri, ihanetlere, saldırılara karşı Türk milletine siper olmak üzere sorumluluğumuzun farkında olarak harekete geçtik.”

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBingölİşsizlikİstiklal MarşıMilliyetçi Hareket PartisiOsmaniyememur
Görüş Bildir