Görüş Bildir

YKS Başvuruları Başladı Mı? 2021 YKS Başvuruları Nereden Yapılır?

Anasayfa > Güncel

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanacak 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) bu sene binlerce öğrenci girecek. Üniversite okuma hayali olan binlerce genç 26-27 Haziran'da gireceği YKS'nın başvurularının hangi tarihlerde alınmaya başlayacağını merak ediyor. Peki YKS sınav tarihleri ne zaman? YKS başvuru tarihleri ne zaman? Detayları haberimizde sizler için derledik...

YKS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Başvuru Nereden Yapılır?

YKS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Başvuru Nereden Yapılır?

YKS, üç oturum şeklinde düzenlenecek. 2021-YKS 1. Oturum (TYT) 26 Haziran’da, YKS 2. Oturum (AYT) ve YKS 3. Oturum (YDT) 27 Haziran’da yapılacak.

Üniversite sınavına girmek isteyen adaylar başvurularını 4 Şubat tarihinden itibaren 2 Mart’a kadar yapacaklar. Geç başvurular ise 17 Mart’ta başlayacak ve 18 Mart 23:59’da sona erecek. Adaylar ÖSYM 'nin resmi internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifrelerini girerek başvurularını tamamlayabilecek.  YKS’ye başvuran tüm adayların, Temel Yeterlilik Testine (TYT) katılmaları zorunludur. Diğer oturumlar ise isteğe bağlıdır.

Tarihlerde  Değişiklik Olabilir

ÖSYM'nin resmi internet sitesinde ise sınav tarihlerinin değişebileceği belirtildi. ÖSYM “Kovid-19 salgınının seyrine göre yeni tedbirler alınması durumunda 2021 Yılı Sınav Takvimi güncellenebilecektir'' açıklaması yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?