Yıllardır Yaptığı Direk Dansıyla Seveni Kadar Sevmeyeni de Olan Tesettürlü Kadın: Neda

24PAYLAŞIM

Epeyce linç edildi kendisi. Bakalım siz ne düşüneceksiniz...

Sizi Neda ile tanıştıralım. Kendisi İranlı genç bir kadın.

www.instagram.com

Neda şu anda Amerika’da yaşıyor ve bir hemşire.

www.instagram.com

2019 yılından beri direk dansı yapıyor ve kendisi tesettürlü.

www.instagram.com

Neda direk dansının da tıpkı bale gibi bir sanat olduğunu düşünüyor. Bundan dolayı da sporların ne cinsiyetleri ne de dinleri olmadığını söylüyor.

Tesettürlü olmasına rağmen nasıl direk dansı yaptığını soranlara ve kendisini kınayanlara ‘Siz bunu İslam için değil kendi egonuz için yapıyorsunuz’ diyor.

www.instagram.com

“Kendinizi bir kadını yeterli olmadığı konusunda aşağıladığınızda iyi hissediyor olabilirsiniz. Bu sizin egonuzdur, Allah’ın emirleri değil.”

www.instagram.com

“Dinimiz nefsimize hakim olmak ve egodan kaçınmak üzerine ama hala burada bunu yapamayanlar var.”

www.instagram.com

“Benim gibi kapalı bir kadın neden striptizcileri destekler diye mi düşünüyorsunuz?"

www.instagram.com

“Çünkü ben giydiğim şeylerden dolayı yargılanmamam gerektiğini biliyorum. Sırf kendi yaptığım tercihlerden dolayı. Sadece giydiklerimden dolayı güvende olmama duygusunu. İşte bu yüzden de hiçbir kadının hangi kıyafeti giyerse giysin yargılanmasını istemiyorum.”

“Bir striptizcinin çalışma koşullarını savunmanız için striptizci olmanız gerekmez.”

“Feminizm yalnızca sizin değer yargılarınıza uyan kadınları kapsamaz, siz tercih etmeyecek olsanız bile kadınların seçme hakkına saygı duymanızı gerektirir."

www.instagram.com

"Kadınlar, siz hiç böyle bir mesleği tercih etmeyecek olsanız bile çalışırken güvende olmalılar.”

Neda'nın hesabını merak edenler için buraya bırakalım:

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

www.instagram.com

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Sapir Berman İsrail'in İlk Transseksüel Futbol Hakemi Oldu - onedio.com
Sapir Berman İsrail'in İlk Transseksüel Futbol Hakemi Oldu - onedio.com

👇

Ünlülerle Yaşadıkları Komik Olayları Paylaşırken Hepimiz Güldürmeyi Başaran 25 Kişi - onedio.com
Ünlülerle Yaşadıkları Komik Olayları Paylaşırken Hepimiz Güldürmeyi Başaran 25 Kişi - onedio.com

👇

Aşk İddialarını Aylardır Yalanlayan Hande Erçel ve Kerem Bürsin'den Sonunda İtiraf Gibi Paylaşımlar Geldi! - onedio.com
Aşk İddialarını Aylardır Yalanlayan Hande Erçel ve Kerem Bürsin'den Sonunda İtiraf Gibi Paylaşımlar Geldi! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rabiaerkal

şöyle haberler altındaki yorumlar midemi bulandırmaya başladı benim.Özellikle iki yüzlülükler.Herkes müslüman güya ülkenin yüzde doksanlık kesimi.Ama siyasal açıdan başımızda müslümanlık naraları atanların da ne olduğunu biliyoruz.Adam kayrılıyor hak yeniliyor.Eleştirilince denen şu.Kim geçse yiyecek parayı haksız eşini dostunu kayyum atayacak.Abi hangi yüzde doksanlık kesim o zaman bu.Herkes müslüman ama herkesin sevgilisi var .Dininizde kadın ve erkek için verilen hükümleri bilmeyin.ama herkesin onca günahı gayet ortada olmasına rağmen iğrenç sosyal baskınızı başörtülü kesime uygulayın.Onun başı kapalıyken kıç hattını açması abes senin müslümanken içkin varsa içkin yalanın varsa yalanın her ne bok yiyorsan onun günahı çelişkili değil mi dininle ?

rabiaerkal

bir insanın ne giydiği size ona karışma hakkı vermez. .İnsanların bireysel özgürlükleri ve kendi seçimleri var ne zaman saygı duymayı öğreneceksiniz.Müslümanlar gayette dine ters düşen şeyleri gayet ortalıkta yapıyor kimse laf etmiyor.

ulusal

Şu beğenmeyip yargılayanlar bi surup düşünebilirler mi! Bu kadın hırsızlık mı yapıyor? Adam mı öldürüyor? Yuva mı yıkıyor? Yetim malını mı çalıyor?kamu malına zarar mı veriyor? Vatan toprağı mı satıyor? Yandaşlarına iş verip başkaları geberisn mi diyo? Din mi satıyo? Sizene! Bizene! Arkadaslar bakın Kuran’da cok tatlı bir ayet var diyor ki Le küm diniküm veliyedin! Yani senin dinin sana benim dinim bana. Lütfen allahın hesabını soracagı şeyleri allah’a bırakın. O mezarda herkes kendi amel defterinden sual olacak. Kimin hoplatılacagını yalnızca Allah bilir. Biz haddimizi bilsek yeter.

muhendis-hanim-bayan-kadini

Feminizm adı altında.. neyse bir şey de demek istemiyorum insanlarda artık öyle bir savunma mekanizması gelişmiş ki dini kültürü vatanı milleti aşkı sevinci üzüntüyü aklınıza gelebilecek her şeyi prim kasmak için saçma sapan bir hale getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Olumsuz bir yorum yapınca da o savunma mekanizması devreye giriyor suçlu sen oluyorsun

panda-slothful

ya sen baş örtüsünü yanlış anladın, ya da direkt dansını... ama sıkıntı yok islam alemi de hep senin gibi kulaktan dolma, baskı sonucu...

hsynarik

e haram? gerçi bize ne o ayrı ama...

Görüş Bildir