Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıllardır Uçak ve Gemilerin Kaybolduğu Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Akıl Uçuran Yeni İddia

701PAYLAŞIM

Yıllardır üzerinde çok fazla tartışılan, bir şekilde açıklama getirilmeye çalışılan, dünyanın en büyük gizemlerinden biridir Bermuda Şeytan Üçgeni. Tüm varsayımlar bir kenara, bilim insanlarının ortaya attığı yeni iddia gerçekten akıl uçuran cinsten...

Konu hakkında daha önce ortaya atılan açıklamalardan biri şöyleydi:

Tarihin En Büyük Gizemlerinden Olan Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Çözülmüş Olabilir - onedio.com
Tarihin En Büyük Gizemlerinden Olan Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Çözülmüş Olabilir - onedio.com

Bir hava filosunun ansızın gözden kaybolduğu 1945 yılından bu yana bilim insanlarının büyüteci altında olan bölge hakkında ulaşılan yeni bulgular epey ilginç.

Su altı radarları tarafından yapılan incelemeler, Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan bölgede, deniz yüzeyinin 2,000 metre altında kristal bir piramit olduğunu iddia ediyor.

Araştırmacılar, piramit üzerinde yapılacak daha detaylı incelemelerin pek çok sırrı aydınlatabileceğine inanıyor.

Ancak bazı haber siteleri, söz konusu piramidin varlığı konusunda elde net bir veri olmadığını söylüyor. Bugüne kadar Bermuda Şeytan Üçgeni'nin gizemini aydınlatmak için ortaya atılmış pek çok varsayım olması da habercilerin konuya şüpheyle yaklaşmasında büyük etken. Daha önceden getirilen açıklamalar arasında bölgede su girdabı bulunduğu, okyanustan metan kabarcıklarının çıktığı ve üçgenin başka bir boyuta geçiş sağladığı gibi varsayımlar bulunuyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni, genel kanıya göre Florida, Bermuda ve Porto Riko arasında bulunan bir bölge.

Üçgen aslında zannedildiği kadar amansız bir coğrafya değil. Çünkü elde edilen son verilere göre dünyada en çok gemi kazasının yaşandığı bölgeler Güney Çin Denizi, Akdeniz ve Kuzey Denizi olarak kaydedilmiş ve Bermuda Şeytan Üçgeni listede dâhi yer almıyor.

Üstelik istatistiklerin böyle olmasının sebebi, bölgenin gemiler tarafından kullanılmaması değil.

Çünkü bölge bugün bile yoğun gemi trafiğine sahip. Özellikle Avrupa, Amerika ve Karayip adaları arasındaki ticarette kilit nokta oynuyor ve turistlerin oldukça ilgisini çektiği için yolcu gemileri ve özel yatlar tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) bu yeni bulgu hakkında şu an için açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Bu iddia aile alakalı daha fazla incelemenin yapılması gerektiğini ifade etmekle yetinen kurum, bilimsel veriler elde etmeden bir açıklama yapmama konusunda oldukça kararlı görünüyor.

Kurum, konuyla akalalı olarak Körfez Akıntısı'nın (Gulf Stream) da araştırmaya katılması gerektiği görüşünde.

Çünkü bu akıntının âni hava değişimlerine sebep olabildiği bilinen bir gerçek. Ayrıca Karayip Denizi'nde sığ sularla çevrili pek çok adanın bulunmasının gemilerin navigasyonunu olumsuz yönde etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Denizin altında bulunan bu gizemli piramidin, bölgede yaşanan olaylara açıklama getirip getiremeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.

Netice olarak bazı bilim insanları piramidin varlığı kanıtlansa bile bunun olaylara tam bir açıklama getirebileceği konusunda şüphelere sahip. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri sizlerle tekrar paylaşacağız...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

kesin ip çıkacak bu işin sonunda

degiiisik

wowowowowowow böyle şeyler haram:)))

Gizli Kullanıcı

Gizli Kullanıcı

Dünyaya gelen ufoların deniz içine indiğini bi youtube videosunda görmüştüm ki kristal olayı onların bi mekanizması olabilir ve o bölgeye gelen uçak ve gemileri yerleri belli olmasın diye düşürüp batırıyor olabilir gibime geliyor diye bi komplo teorisi üretebilirim tabi bu benim fikom :)

talha-alptekin1

Olum çözülse edilse bile bize bişey söylenmeyecek ki

melih-ugur-oktar

Sevmediğimiz birini gezintiye çıkarmak için harika bir yer (rte) :d

Görüş Bildir