Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıllardır Gün Yüzüne Çıkmayı Bekleyen Nazi Zaman Kapsülü Sonunda Açıldı!

-

Uzun bir süredir varlığından haberdar olunmasına rağmen bir türlü ulaşılamayan gizli Nazi kapsülü sonunda ele geçirildi ve açıldı.

Kaynak: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,...

Polonya’daki bir Nazi eğitim kampı civarında bulunan kapsül, uzun süredir devam eden bir araştırmanın ana noktasını oluşturuyordu.

Etrafı mayınlarla kaplı olduğundan, onu çıkarmak o kadar da kolay olmadı. Yine de kapsülün amacı net: Geleceğe yollanmış bir mesaj.

Beton kalıpların arasında bulunan siyah silindirin içinden çok sayıda fotoğraf, gazete, bozuk para, Adolf Hitler’in kaleme aldığı Kavgam eserinin 2 kopyası ve kapsülü bulacak kimseler için yazılmış bir mektup çıktı.

Tamamen kapalı oldukları için ilk günkü kondisyonlarında olan eserlerin her biri eşsiz bir tarihi eser niteliği taşıyor.

22 Nisan 1934’te toprağa gömülen kapsülle ilgili çalışmalar sürüyor. İşin altında tam olarak kimlerin olduğu belirsiz.

İçeriğin hiç bozulmaması amacıyla kalın beton zeminlerin arasına kusursuz bir şekilde yerleştirilen kapsülün, geleceğe gönderilen bir mesaj olduğu çok açık. İçinden çıkan mektubun içeriği ise şimdilik halkla paylaşılmadı.

Adolf Hitler tarafından 1000 yıl ömür biçilen fakat ömrü yalnızca 12 yıl vefa eden Üçüncü Reich yetkililerinin neden böyle bir şey yapma ihtiyacı duydukları ise şimdilik bilinmiyor.

Belki de führer’lerinin aksine, ideolojilerine ve devletlerine o kadar da güvenmemişler, yine de tamamen yeryüzünden silinme ihtimallerine karşılık böyle bir önlem alma ihtiyacı duymuşlardı.

Neresinden baksan gizemli, tuhaf bir hikaye bu.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eren-alkas

açacağın başlığı sikeyim

osuran-boga03

ve bir paralel yapı ifşasının daha sonuna geldik bir dahaki komploda buluşmak üzere sayın seyirciler

adem-onur-tunc

mektuptaki sır ilgimi çekti. açıklanmamasının sebebi ne ola ki?

jrwolf54

biz tüm türkiye olarak yapsak iyi olur

umran_1988

hiç açıklarlarmı yaa

Görüş Bildir