Yılın Kaybedenleri!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yılın Kaybedenleri!

Yılın Kaybedenleri!

2012 yılını geride bırakırken Türkiye ve dünyada bazı isimler büyük başarılara imza attı, bazılarıysa kaybetti. İşte bu yılın kaybedenleri:

Ali Ağaoğlu

Müteahhit Ali Ağaoğlu, bu yıl Maslak'taki 1453 projesiyle gündeme geldi. Televizyon reklamlarında mimari projeleri yere atarak mimarların tepkisini çeken Ağaoğlu'nun, 1453 projesinde orman katliamı yaptığı ortaya çıktı. Bu gelişmelerin ardından Orman Bakanlığı, Ağaoğlu'nun konut projesi için kullanmaya kalktığı İstanbul Fatih Ormanı'ndaki kiracı sözleşmesini iptal etti. Mesire yerini işleten şirketin, Ağaoğlu'na izinsiz hisse devri yaparak sözleşmeyi ihlal ettiği ortaya çıktı. Ağaoğlu'nun 1453 projesindeki tanıtım kataloğunda, "Fatih Ormanı kullanım hakkı bizdedir" şeklinde ifade de kullandığı anlaşıldı. Ali Ağaoğlu, işletme hakkı iptal kararının doğru olduğunu kabul ederek, "Usul hatası yaptık, elimizden alındı" dedi. Ağaoğlu'nun, Çekmeköy Ormanı'na da el attığı, mesire alanını çevirerek sattığı sitenin tabelasını koydurduğu tespit edildi. Habertürk'ün haberi üzerine tabela kaldırıldı. Yılın son günlerinde ise dünyanın en uzun adamı olan 2.51'lik Mardinli Sultan Kösen, Ağaoğlu'nun kendisine ev yapma sözünü tutmadığını söyledi.

İlker Başbuğ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 26. Genelkurmay Başkanı olan ve 30 Ağustos 2010'da emekli edilen emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "İnternet Andıcı" davası kapsamında tutuklandı. 6 Ocak 2012 tarihinden bu yana cezaevinde bulunan İlker Başbuğ hakkında, "Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 22.5 yıl hapis cezası istendi. İnternet andıcı davası, Ergenekon davasıyla birleştirildi. Başbuğ da yıllardır Türkiye'nin gündeminde olan 275 sanıklı Ergenekon davasının 66 tutuklu sanığından biri oldu. Dava kapsamında zaman zaman duruşmaları katılmayarak protesto eden ve açıklamalarda bulunan Başbuğ, gerek adına açılan internet sitesinden gerekse çeşitli medya organlarına gönderdiği mektuplarda "terör örgütü lideri olmakla suçlanmayı" içine sindiremediğini dile getirdi. Buşbuğ, cezaevinde ''20. Yüzyılın En Büyük Lideri: Mustafa Kemal'' adlı bir de kitap yazdı.

Levent Kırca

Muhalif kimliğiyle tanınan usta tiyatrocu Levent Kırca, 23 Aralık gecesi Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan Sanatçılar Girişimi'nin, gerçekleştirdiği "Büyük Buluşma" gecesine katıldı. Gecede Kırca'nın sanatçı kişiliği değil de sarfettiği sözler konuşuldu. Kılıçdaroğlu'nun konuşma sırasının "İşi olduğu" gerekçesiyle öne çekilmesine sinirlenen Kırca, yaklaşık beş bin kişinin katıldığı gecede, "Bu geceye geliyorsan, bekleyeceksin. İşi varmış diye gidiyormuş. Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu düz....." dedi. Kırca'nın sözlerine tepki gösteren izleyiciler salonu boşalttı. Kırca, hızını alamayıp ertesi gün Kayseri'de katıldığı bir söyleşide ünlü sanatçılar Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu'nu sert şekilde eleştirdi. Kırca, "Buradan gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Onlar vatan hainidir' dedi. Kılıçdaroğlu, Kırca'nın sözlerine ise şu yorumu yaptı: "Benimle ilgili söyledikleri için diyecek bir şey bulamıyorum. Sanatçılarla karşı karşıya gelmek dünyanın en tehlikeli işidir."

DÜNYADA YILIN KAYBEDENLERİ

Cumhurbaşkanlığı’nı Hollande’a kaptırdı

ESKİ Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, ülkede 5-6 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılan 2’nci turdaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sosyalist aday François Hollande’a karşı kaybetti. Şarkıcı ve eski model Carla Bruni ile 3’üncü evliliğini yapan Sarkozy’yi tek teselli edense Bruni’nin dünyaya bir kız çocuğu getirmesi oldu. 57 yaşındaki eski lider, Bruni ile 2008’de evlenmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ErgenekonFransaGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğİstanbulKayseriKemal KılıçdaroğluKitapLevent KırcaSezen AksuTerörTürk Silahlı Kuvvetleriali ağaoğlu
Görüş Bildir