Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses Arasında Yaşanan 'Seni Pezevenklerin Elinden Aldım' Skandalının Bilinmeyen Detayları

1.3bPAYLAŞIM

Yıldız Tilbe'nin bu kadar kötü şeyler yaşadığını bilmek insanın içini burkuyor...

Tarihler 2009'u gösterirken televizyon kanalları ardı arkası kesilmeyen şov programlarına ev sahipliği yapıyordu. Fakat hiçbiri, üstünden yıllar geçmesine rağmen popülaritesini kaybetmeyen İbo Show kadar rating yakalayamıyordu.

İbrahim Tatlıses'in moderatörlüğünde gerçekleşen programda kâh çiğ köfteler yoğrulup rakılar içiliyor, kâh canlı yayındaki sıra gecesi esnasında sigaralar tüttürülüyordu.

Yıldız Tilbe'nin ise yükseliş ivmesi her geçen gün daha da artıyor, bir kitlenin fenomeni haline geliyordu. Sadece dinleyicilerin takibinde değildi Yıldız Tilbe. Sanatçılar da ondan yeni beste almak için yanıp tutuşuyordu. Herkesin aranan ismiydi bu yetenekli kadın anlayacağınız...

Bestelerini verdiği, aynı sahneyi paylaştığı ve daha önce konuk olduğu İbrahim Tatlıses'in şov programında yeniden görünmüştü Yıldız Tilbe. Haftalar öncesinden tanıtımı yapılmış programda ikilinin dostane tavırları dikkat çekiyordu. Tabii bu henüz programın başlarıydı...

İbrahim Tatlıses hem ev sahibi olmanın, hem de kendisinde herkesin bildiği "yüksek özgüveni" ile programı yönlendiriyordu. Ve bu hamleler, Yıldız Tilbe'nin şarkılarını keserek kendince şaka yapmalara yönelmişti. Yıldız Tilbe'nin "Kandıramazsın Beni" şarkısını kestikten sonra ise olanlar olacaktı artık...

Şarkıda "1, 2, 3, 4 tamam" diye bir söz geçiyordu. Tatlıses araya girip "Yani 4 tane kadın tamam, başka kadın istemem diyorsun öyle mi?" şeklinde kendince bir espri yaptı. Bu espriden sonra Yıldız'ın cevabı "Senin haremin var, sen daha iyi bilirsin" oldu. İşte bu, iplerin kopup yıllarca unutulmayacak bir gerginliğin başlangıcıydı.

Tartışma devam ederken konunun nasıl oraya geldiği hiç belli olmayan bir anında "Beni dövdüler abi” dediğin zaman seni pezevenklerin elinden aldım." diye bir laf etti İbrahim Tatlıses. O kısmını isterseniz şuraya bir bırakalım:

İ. T. : “Beni dövdüler abi” dediğin zaman seni pezevenklerin elinden aldım. 
Y.T:  Kimse beni pezevenklerin elinden almadı. Beni dövdüler adamlar, ben aslan gibi evime gittim. Kırıldım size...
İ.T. : Kızım ben sana onu şaka olsun, gırgır olsun diye yapıyorum.
Y.T. : Gırgırı yok, üç kere şarkımı kestiniz.
İ.T. : Sen bana telefon açıp “Abi beni dövdüler” dedin mi?
Y.T. : Şimdi siz bunu niçin söylüyorsunuz?
İ.T. : Bunu söylüyorum çünkü sende manevi hakkım var.

Y.T.: Bana kimsenin hakaret etmeye hakkı yok. Ne olmuş adamın biri beni dövmüşse ve sizden yardım istemişsem... Bunu burada söylemeniz doğru mu?

İ.T. : Ben sana hep iyilik yaptım.
Y.T.: Bana kimse iyilik yapmadı şimdiye kadar. Beni sadece Allah koruyor. Sizi de Allah korusun, allahaısmarladık.
İ.T. : Tamam, güle güle... Allah’ın selameti başına olsun.

Yıldız Tilbe bu olaydan sonra stüdyoyu terk ederken İbrahim Tatlıses'in siniri de her halinden okunuyordu. Ancak işler bu noktadan sonra iyice çirkinleşti. İbrahim Tatlıses, Yıldız Tilbe'nin programa gelmesi için üstüne başına kıyafet aldığını, hatta kuliste kullanması için jiletini bile aldırdığını anlatıyordu.

Hatta İbrahim Tatlıses, menajeri Eyüp Kanat ile program öncesi yaptığı konuşmanın deşifresini ve Yıldız Tilbe alışverişinin faturasını bile yayınladı.

Menajer Eyüp Kanat ile İbrahim Tatlıses'in konuşmaları şöyle:

Menajer E.: İbrahim bey Nişantaşı’na geldim. Buradaki fatura 1.500 TL. Ne diyorsunuz?
İbrahim Tatlıses: İyi al.
Menajer E: Yalnız İbrahim bey burayla bitmiyor. Başka mağazada var.
İbrahim Tatlıses: Olmaz Eyüp. Bana bir elbise söyledi. Başka mağaza nerden çıktı.
Menajer E: Valla öyle İbrahim bey.
İbrahim Tatlıses: Peki kardeşim. Hele bir git gör bakalım. O mağazalarda ne var

Menajer E: İbrahim bey bu kadın iyice uçmuş. Ben böyle şey görmedim.
İbrahim Tatlıses: Hayırdır ne oldu.
Menajer E: İbrahim bey Kanyon Alışveriş Merkezi’ne geldim. Horvey Nıchols mağazasındayım.
İbrahim Tatlıses: Eyüp konuya gel. Oradan neler almış.
Menajer E: Ne yok ki İbrahim bey! Sadece burası 4.494 TL yani eski paraya göre 4,5 milyar.
İbrahim Tatlıses: Hoppala! Eyüp bu ne demek ayıp arkadaş!
Menajer E: Böyle İbrahim bey. Ne yapalım ödeyecek miyim?
İbrahim Tatlıses: Hayır Eyüp ödemiyorsun. Hanımı ara ona de ki; “İbrahim beyle böyle konuşmamışsınız”
Menajer E: Tamam İbrahim bey ama bu kadın laftan anlamıyor. Ben ne söylersem o bildiğini söylüyor.
İbrahim Tatlıses: Eyüp beni sinir etme. Sen telefonu aç söyle kardeşim. Bugün cumartesi, saatte sekiz. Yarın İbo Show’a Yıldız’ın yerine kimi bulalım! Ayıp ya televizyonda tanıtımı dönüyor. Bu yaptığı ayıptır arkadaş.

Alışverişin de faturasını yayınladıktan sonra İbrahim Tatlıses, "seni pezevenklerin elinden aldım" lafında ne demek istediğini de şöyle anlatmıştı:

"Ben bu insanın ne kadar patavatsız olduğunu iyi bilenlerdenim. İdobay’da iki senelik mukavelesi vardı. Daha fazla dayanamadım ve başka firmaya sattım. Aslında nasıl bir insan olduğunu biliyordum ve böylece kendimi ladesledim. Bu insanın kovulmadığı yer ve mekan kalmadı. Ayrıca dayak yemediği patron kalmadı. Bir tek ben ona kıyamadım ve kıyamazdım. Çünkü ona yüreğimde kardeşim gibi bir yer vermiştim.

Geçmişte şöyle bir olay olmuştu. Bir gün ağlayarak beni aradı. Abi ne olur beni kurtar, beni dövdüler bu firmadan beni al dedi. Eğer gerekirse bu olayı eski Müyap Başkanı Aydın Oskay beye sorabilirsiniz. O zamanın parası 160 bin dolar ödeyerek Yıldız Tilbe’yi İdobay’a almıştım. Ki hiç de ihtiyacım yoktu. Ayrıca 160 bin doların 20 bin dolarını Aydın beye rica ederek Yıldız’a verelim dedim. O da olur İbrahimcim dedi. Tabi bu çok önemli bir şey değil. Bence her ağabeyin kardeşine yapması gereken bir olay. Ama Yıldız Tilbe (kardeşim) bu ve buna benzer olayları çabuk unutanlardandır. Onu hatırlatmak istemiştim."

Ki Yıldız Tilbe'nin de "Orada bahsettiği kişiler Prestij Müzik'ten rahmetli Hilmi Topaloğlu, Burhan Aydemir ve Mahsun Kırmızıgül'dür. Bunlar dayak olayının kahramanlarıdır" açıklaması, olayların daha da detaylanmasını sağlamıştı.

Bu noktadan sonra şaşkınlık veren açıklamaların ardı arkası kesilmedi. Prestij Müzik'in eski ortaklarından Burhan Aydemir, okların kendilerine çevrilmesinden sonra konuyla ilgili inanılmaz açıklamalar yapmıştı.

Burhan Aydemir'i "Neredesin Firuze" filminde Cem Özer canlandırmıştı.

Burhan Aydemir sözlerine şöyle başlamıştı: "Bir kere İbrahim Tatlıses'in ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Burada can sıkıcı iki kelime var. Biri p.......ler, diğeri de ellerinden kurtardım lafı."

"Bunlar ne demek? Sanatçı İbrahim Tatlıses mafya babası mı olmuş. Ellerinden aldım diyerek racon mu kesmiş? Tatlıses kim? Onda biraz cesaret varsa kamuoyunun önünde benimle karşı karşıya gelir. O artık ihtiyar bunağın teki. Ben onu mahkemeye de vereceğim, tazminat davası da açacağım, bütün her şeyi basın toplantısında anlatacağım"

Burhan Aydemir ise malum olayda Yıldız Tilbe'ye tokat atan kişinin kendisi olduğunu şu sözlerle açıklamıştı:

"Yıldız Tilbe Prestij Müzik sanatçısı olmamıştır. Yıldız ilk albümünü Aydın Oskay'dan çıkarmıştır. Sonra Aydın Bey bizi aradı, 'Yıldız'ı size vereyim' dedi. Biz de, 'tamam, konuşalım, anlaşırsak Yıldız'ı belli bir rakam karşılığında alırız' dedik. Neyse bir gün Yıldız, Prestij Müzik'in olduğu villaya gitmiş. Mahsun da o saatte oradaymış. Yıldız'ın olumsuz bazı şeyleri vardı. Bu yüzden zaman zaman dengesiz hareketlerde bulunuyordu. O akşam Mahsun'u bayağı bir bunaltmış. Dayanamayan Mahsun, beni aradı, kalktım gittim. Onunla konuşmaya çalıştım, ama başaramadım. Çünkü taşkınlık yapıyordu. Bir ara tartıştık. O tartışma sırası benim ölmüş babama hakaret edip küfür edince dayanamadım ve bir tane tokat attım. Keşke atmasaydım."

"Ama insanız ve bir yerden sonra sabrınız taşıyor. Bu olaydan sonra Aydın Oskay'ı aradık ve Yıldız'ı istemediğimizi söyledik. O da Tatlıses'le anlaştı. Şimdi bir adama ölmüş birinin ardından bu şekilde konuşmak yakışır mı? Bakın ben Mahsun'la küsüm. Ama Mahsun'un ahlaki değerleri Tatlıses'ten 100 kat daha fazladır. Zaten bu adamın derdi Mahsun Kırmızıgül. Bu laflarla Mahsun'u yaralamaya çalışıyor..."

Ortalık zamanla yatışmış olsa da yaşanan gerçekler hiçbir zaman unutulmadı. Magazin gündemi Yıldız Tilbe'yi her zaman İbrahim Tatlıses sorularıyla sıkıştırmaya devam etti çünkü bu işte "ekmek" vardı. Kimin ne yaşadığı, magazinden beslenen bir dünyanın pek de umrunda değildi.

Prestij Müzik ailesi dağıldı, ortaklar birbirine girdi ve bir devrin efsane yapım şirketi tarih sayfasından silindi. İbrahim Tatlıses, yaşadığı korkunç kaza sonrası sahnelerden uzak kalmak zorunda kaldı. "Seni pezevenklerin elinden gittim aldım" lafı ise şimdi insanların diline pelesenk olmuş "herhangi" bir cümle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feridun.baylan

urfanın mağarasında doğan sonradan görme kırodan başka ne beklersin ki Allahın ayısı yalnız yıldız'da az değilmiş önce sezen'in sevgilisi ile tek gecelik ilişki sonra alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ve daha bilmediğimiz neler neler birde konuk olduğu programlardan elbise sipariş etmesi de ilginç doğrusu seviyoruz kendisini ama bunları öğrendikten sonra insan bi sn düşünüyor ve soğuyor ne biliyim

tc-ahmet-ozan-sen

Şokopop'tan alıntı iş yapıyorsanız tam verin bari. O akşam başta "Kim Bu Gözlerindeki Yabancı"da da atışma çıkmıştı. Başta İbrahim Tatlıses söylemek isterken Yıldız da "düet yapalım" der, İbo "benim şarkımı bırak" diye zaten Yıldız'ın olan (üstelik kendisinden önce de Deniz Seki okumuştu) şarkının üstüne yatıverir, neyse düet başlar. Yiğidi öldür hakkını yeme, müthiş bir tenor olan İbo, Yıldız'ın karşısında şov yapmaya çalışıp orkestrayı tizleştirirken Yıldız "tizlik öyle değil böyle olur" diye İbo "re" basarken "fa"dan girer (müzik bilenlerden aldım ben de bu yorumları, "kadın sesi daha tiz perdelere indiğinden İbo kendi kazdığı kuyuya düşüyor şovu yapan Yıldız oluyor" denmiş)...

mahonyzm

İçerik güzel cidden ya onedio şaşırttı beni bu sefer. Demekki isteyince güzel şeyler de yapabiliyormussunuz gevşekler.

ekinezgi

İbo tam bir ayısın.Ama şarkıların güzel

onedio-o

bir laf var alma mazlumların ahlarını çıkar aheste aheste

Görüş Bildir