Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü: Molotof Atma Twit At

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü: Molotof Atma Twit At

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü: Molotof Atma Twit At

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, "Öğrencilerimiz tabii ki sadece ders çalışmayacak. Aşkları, hobileri, siyasi görüşleri, ideolojileri de olacak ve bunları ifade edecekler. Ama çevresindekilere ve kendilerine zarar vermeden" dedi.

ODTÜ’de yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü belirten Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, "Olaylar kadar, olayların ardından yaşanan süreçte; öğrenci ile devlet, hatta üniversitelerin kadrolarının birbiri ile kavgalıymış gibi gösterilme çabası bizleri üzdü" diye konuştu.

Yüksek şu açıklamalarda bulundu: "ODTÜ’de yaşanan olaylar bizi her anlamda üzdü. Bu olaylar kadar olayların ardından yaşanan süreçte, öğrenci ile devleti karşı karşıya getirmek çabasında olan art niyetli kişilerin, üniversite kadrolarının da birbiri ile düşmanmış gibi gösterme çabaları, endişe verici. Biz akademisyenler olarak üniversitelerin böyle olaylarla değil, başarılarımızla anılmasını istiyoruz. Gençlerimiz o kadar güzel işler yapıyorlar ki inanın bunu hak ediyorlar. Ayrıca protestolara neden olan GÖKTÜRK-2 uydusunda en fazla emeği olan ODTÜ’lülerdir. Ayrıca biz, gençler otursunlar sadece derslerine çalışsınlar demiyoruz ki. Tabii ki yaşamın her alanında olacaklar. Aşık olacaklar, spor yapacaklar, hobileri olacak, siyasetin de içinde olacaklar, ideolojileri dahilinde mücadelelerini de edecekler, hoşlarına gitmeyen kararları protesto da edecekler. Ama bir şey var ki bunu molotofkokteyli ile taş ve sopayla yapıp, çevrelerine de, çevrelerindekilere de kendilerine de zarar vermeyecekler. Görüşlerini demokratik yollardan ifade edecekler. Gidip muhataplarıyla uygun pozisyonlarda görüşebilirler, mail atabilirler, twit atabilirler. Bakın bu açıklamalarımızın ardından twitter hesabıma twit yağıyor. Destek mesajları kadar tepki mesajları da var. Hatta karşılarındakinin bir rektör, onuru için yaşayan bir insan olduğunu unutup, hakarete vardıranlar bile var. Biz bunlara bile bir şey demiyor tek tek cevap veriyoruz. Yeter ki kendilerini demokratik yollarla ifade etsinler, zarar vermesinler, twit atsınlar taş, molotof ya da yumurta atmasınlar."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Orta Doğu Teknik ÜniversitesiTwitteryumurta
Görüş Bildir