Yıldırım Demirören Usulsüzlükten İfade Verdi..

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yıldırım Demirören Usulsüzlükten İfade Verdi..

Yıldırım Demirören Usulsüzlükten İfade Verdi..

BJK'de usulsüzlük davasında Demirören ve eski yöneticiler savunma yaptı Beşiktaş’ın 2005-2007 yılları arasında muhasebe kayıtlarında usulsüzlük yapıldığı iddiası ile yargılanan kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören, hatadan kaynaklanan bir durum olabileceğini söyledi. Demirören, konu tespit edildiğinde gerekli ödemenin de yapıldığını savundu.

Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş’de 2005-2007 yılları arasında muhasebe kayıtlarında usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Vergi Usul Kanunu’na muhalefet suçundan haklarında dava açılan kulübün eski yöneticileri mahkemede ifade verdi. İstanbul 6. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın 2. duruşmasına sanıklar Yıldırım Demirören, kulübün eski yöneticileri Murat Aksu, Kıvanç Oktay ile Ertuğrul Kumcuoğlu katıldı.

Yıldırım Demirören, suçlamaları kabul etmedi. Amatör olarak bu işlerle ilgilendiklerini ifade eden Demiröden, “Çoğu zaman da cebimizden para veriyoruz. Hatadan kaynaklanan yanlışlık yapılmış olabilir. Bu konu tespit edildiğinde de gerekli ödemeler yapılmıştır.” dedi.

Murat Aksu da siyah-beyazlı kulüpte hukuk işleri konusunda görev aldığını, muhasebe kayıtlarıyla ilgili bilgisi olmadığını söyledi. Beşiktaş’ın halka açık bir şirket olduğunu ifade eden Aksu, kasten yapılmış bir usulsüzlük olduğunu düşünmediğini belirtti.

Ertuğrul Kumcuoğlu, Cumhuriyet savcısının ifadeye çağırması üzerine kendisinin bu suçlamadan haberi olduğunu savundu. Kumcuoğlu, muhasebe kayıtlarında hata olabileceğini ancak kasıtla işlenmiş bir suçun mümkün olmadığını ileri sürdü.

Kıvanç Oktay ise Beşiktaş’ta gönüllülük esasına göre görev alındığını, kulübün halka açık bir şirket olduğunu söyledi. Oktay, hataları fark etmesinin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

Duruşma eksiklerin tamamlanması, bilirkişiden rapor alınması için ertelendi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 2005-2007 yılları arasında 51 faturaya ilişkin kayıtlarda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 9 sanık hakkında dava açılmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüİstanbulYıldırım Demirörenfutbolvergi
Görüş Bildir