Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıldırım Demirören: "Seba'nın İsmine Yakışır Bir Sezon Oldu"

 > 
10PAYLAŞIM

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören , TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programında açıklamalarda bulundu.

Demirören, Fatih Terim'e yeni yönetiminde yer alması için teklif yaptığını belirtirken, Süper Lig AŞ ve yeni yabancı kuralı üzerine projeleri ve görüşleri açıkladı.

İŞTE DEMİRÖREN'İN SÖZLERİ...

" Fatih Terim'e, 'gel yeni yönetimde ol' dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil. Eşofmanlı yönetici. Kendisi kravatsız yöneticimiz. Bunu doğrudan açıklasak eleştiri alabilirdik ama uzun süreli anlaşmamızı da bunun üzerine yaptık. Çok iyi dostuz ve bu işleri severek yapıyor. Hem Milli Takım antrenörü hem de yönetici olarak çalışıyor"

"G.SARAY'IN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLUYORUM"

"Sezon başında bir öngörüm yoktu. İlk yarının sonunda konuştuğumuz zaman 3 takımın götüreceğini tahmin etmiştik. Öyle de oldu nitekim. Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutluyorum."

SÜPER LİG AŞ ÜZERİNE...

"Süper Lig AŞ kulüplerin işine çok yarayacak. Kendi ekonomilerini oradan sürdürecekler. Bu Süper Lig'le kalmamalı. PTT, 2. Lig ve 3. Lig'le de görüştüm hepsine vakıf ve AŞ olarak birlik olmalarını söyledim. Böylece tüm kulüpler birlik ve beraberlik içinde hareket edecekler. Futbolun kalitesi artacak. Marka değeri artacak. Yayın ihaleleri de çok daha iyi olacak. İnşallah 2017 sonrasında kanunla birlikte bu adımlar atılacak. Kulüplerimiz bu konuya hazırlanıyorlar. 2017'ye kadar süre var. Biz de gelirimizin %8'inde fedakarlık yaparak kulüplere yardımcı olduk"

YARSUVAT'IN SÜPER LİG AŞ İLE İLGİLİ SÖZLERİ ÜZERİNE...

"Yarsuvat'ın 'ölü doğan proje' sözlerine katılmıyorum. O toplantıya katılan kulüpler ve katılamayanların desteği ortada. Herkes destek oluyor. Bütün kulüpler bir araya gelirse 2017'de yapılacak yayın ihalesinde rakamın yükseleceğini göreceksiniz. Bunun için en önemli olan şey kulüplerin mali durumlarını düzeltmeleri. Bunun için biz de UEFA ve FIFA'da yaptırımda bulunabilir. Bizler yaptırımlarımızı açıkladık. Ayaklarını yorganlarına uzatacaklar. Şu an incelenen takımlar var onlara ek süre verdik ama puan silme gibi bir durum yok"

"BU KARAR MİLATTIR"

"Bu karar milattır. Kulüpler kendi pazarlamasını yapacak ve satışını yapacak. Her beraber ortak bir yola çıktık. Bu ortak yol Kulüpler Birliği'nin AŞ olarak kurulması. Biz de bunu destekliyoruz. Futbol ailesinin bütün bireylerinin de buna destek olması lazım. Muhakkak ki aksilikler olacak. Yaşadıkça içinde düzeltirsiniz. Bu Türkiye'de ilk defa yapılıyor. Almanya'da, İngiltere'de örnekleri var"

"YETER Kİ İYİ YABANCILAR ALINSIN"

"Yabancı sınırı ile ilgili yeni karar marka değerine büyük katkı sağlayacak. Yeter ki iyi yabancılar alınsın. Orada lisans ücretleri biraz yüksek oldu, onu da indireceğiz. Biz buna yabancı kararı değil, yerli kararı diyoruz zaten"

"FATİH HOCA YABANCI KURALI İÇİN ÇOK ÇALIŞTI"

"Düzgün transferler yapılsın. Hatalı transferler yapılmasın. Yeni yabancı kararı yerli oyuncuyu rekabetin içerisine sokmak olarak görülmeli. Fatih hoca bu karar için çok çalıştı. Kulüplerle görüştü. Bizler artık oyuncu pazarlamaya başlamalıyız"

600 MİLYON AVROLUK YENİ BİR YAYIN HAVUZU...

"600 milyon avroluk bir yayın havuzu oluşabilir. Kulüplerimiz futbolumuzu düşünerek hareket ederse marka değerimiz artar. Çünkü AŞ kurulduğunda kulüpler ortak oluyor bir yerde. Doğal olarak ortağına kavga etmemen gerek. Bu kavgaları şiddety ortamını ortadan kaldırırsak marka değerimiz yükselecektir. Yorumculara ve gazetelere çok iş düşecektir. Bunda en büyük pay kulüplere düşecek"

"25 SENEDİR KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPTIK"

"25 senedir kimsenin yapamadığını yaptık. Herkese güven verdik. Kimse ben ve ytönetim kurulumdan kötü bahsetmedi. Her zaman bize güvendiler ve inandılar. Kulüplerimize yapabileceğimiz tüm imkanları önlerine koyduk. Kulüpler federasyonu yönetir. Biz bunun bilincindeyiz. Bizim tüm hedefimiz buydu. Birlik beraberlik sağladık. Herkesle fikir alışverişi sağladık. Elbette hata yapmışızdır ama hata görünce değişmesini de bildik"

"EN BÜYÜK HEDEFİMİZ TESİSLEŞME"

"Hakemlerimizin önünü açmaya çalıştık. Tesisleşmeye başladık. Seçimde kazanırsak tesisleşmeye devam edeceğiz. Bunda kararlıyız. Geçmişte kulüp başkanlığı yaptığım için bu tecrübenin bana katkısı büyük oldu. Bana nelerle geleceğini iyi bildiğim için onlara daha iyi yardımcı oldum. Güzel bir diyalogumuz var. Aile gibi devam ediyoruz. Yine de en büyük hedefimiz tesisleşme"

"SEBA'NIN İSMİNE YAKIŞIR BİR SEZON OLDU"

"Spor Toto ile yeni anlaşmaya varacağız. Süleyman Seba'nın ismine yakışır bir sezon oldu. Bundan sonra da sezona bu şekilde isimler verebiliriz. Kulüplerin fikirlerini alarak farklı çözümler bulabiliriz. Güzel bir uygulama oldu bu."

"KÖTÜ TEZAHÜRATTA %90'A YAKIN AZALMA OLDU"

"Kötü tezahüratta %90'a yakın azalma oldu. Lig geneline bakıyoruz. Gözlemcilerden gelen raporlara bakıyoruz. Passolig'de yasanın tam işlemesi lazım. O kişiye anında uygulama yapıldığı an olaylar daha da azalacak. Biz federasyon olarak kulübe ceza verebiliyoruz. Bireysel cezaları yargı verebiliyor. Bunun daha iyi uygulanması lazım. Ciddi bir azalma var ama bitti mi hayır"

3 KULÜBÜN KÜME DÜŞMEMEK İÇİN YAPTIĞI BAŞVURU...

"Kayseri Erciyesspor başkanı bana geldi. Premier Lig'i örnek alarak Süper Lig AŞ kuruluyor. Premier Lig 20 takımla oynanıyor. Süper Lig neden 18 takımda kalsın. Ben de dedim ki buna Süper Lig ve PTT 1. Lig kulüpleri karar verir. Süper Lig AŞ 2017'de kurulacak. Onlar bu sezon başlasın bu uygulama diyor. Bu duurmda mevcut 18 kulüp gelirlerinden feragat ederek onları ligde tutmaları lazım. Bunu hangi takım yapar? Sabit gelirleri oldukça yüksek. 2017'de başlayabilir ama öncesinde başlar mı bilemiyorum. Evet bu konuya sıcak bakıyorum. Bunu seçim sonrasında kulüplere açacağım. Karar onların"

"PARAŞÜT SİSTEMİNİ GETİRECEĞİZ"

"Paraşüt sistemini getireceğiz bundan sonra. Liglerden düşen takımlar için başlatacağımız sistemle düşen takımların maddi kayıpları çok büyük olduğu için bunlara yardımcı olacağız"

Sporx

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir