Yılbaşından Kalan Led Işıkları Kullanarak Evinizde Büyüleyici Bir Atmosfer Yaratabilirsiniz

0PAYLAŞIM

Yılbaşı ağaçlarını topladık, süsleri kaldırdık. Artık hepsi bir kenarda önümüzdeki yılın gelmesini bekliyor. Ama bu arada siz yılbaşı için aldığınız süslerden bazılarını değerlendirerek evinizde hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ağacın etrafına sardığınız ince led ışıkları farklı bölgelerde kullanarak dekorasyonu besleyebilirsiniz.

Perdeleri led ışıklarla süsleyin

İnce led ışıkları kornişlere asarak perde boyunca salmayı deneyin. Arada birkaç karış boşluk bırakarak tüm perde yüzeyini bu ince ışıklarla süsleyebilirsiniz. Geceleri tavan ışığını kullanmak istemediğinizde bu ledleri yakabilirsiniz.

Led ışıklardan duvara resim askıları yapın

İnce ledleri çamaşır ipi asar gibi duvara asın. İki yandan tel kısımları duvara yapıştırabilir ya da bir çiviye dolayabilirsiniz. Bu şekilde elde ettiğiniz askıların üzerine minik mandallarla farklı fotoğraflar asabilirsiniz.

Aynaların çevresini aydınlatın

Aynaların etrafına led ışıkları güzelce sarın. Böylece aynanız çok daha hoş bir duruşa sahip olur. Ayrıca aydınlık ve yansıma bir araya geldiği için alan da olduğundan daha büyük görünür.

Düşkapanlarını led ışıklarla süsleyerek tavana asın

Kızılderili dekorasyon trendlerinin vazgeçilmezi düşkapanlarını led ışıklarla süsleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz aydınlık dekoratif objeleri tavana asabilirsiniz. Bu süsleri bahçe dekorasyonunda da kullanabilirsiniz.

Yatak başlarına aydınlık dokunuşlar yapın

Komodin üzerindeki lambaları kullanmayı sevmiyorsanız yatak başlarını led ışıklarla donatarak yeni bir aydınlatma sistemi oluşturabilirsiniz. Yatak başına bir ya da birkaç sıra halinde led ışıklar sararak ortamı romantikleştirebilirsiniz.

Ledleri kullanarak kendinize minik dekoratif lambalar yapın

  • Eski bir şişeyi ya da fanusu alın ve üzerini dilediğiniz gibi şekillerle bezeyin. Ama tüm yüzey kaplanmasın. Camın direkt olarak göründüğü yerler kalsın.

  • Ardından şişenin içerisini ince kablolu led ışıkla doldurun.

  • Ledleri yaktığınızda şişenin etrafındaki şekiller duvarlara gölge olarak düşecektir.

Dilerseniz şişeyi hiç boyamadan da kullanabilirsiniz.

Tavanı ledlerle ışıklandırarak açık havada parti etkisi yaratın

İnce led kabloları tavanı süslemek için de kullanabilirsiniz. Karşılıklı iki duvarın tavan birleşimi boyunca asacağınız bu ışıklar evin daha ferah ve geniş bir görünüme sahip olmasını da sağlar.

Led ışıkları zeminde de kullanabilirsiniz

Evin zemininde farklı yükseklikte alanlar varsa led ışıkları bu alanları belirginleştirmek ve aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, sehpa ya da yatak altına yerleştirdiğiniz paletin etrafını bu ışıklarla sarabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir