Yiğit Bulut, Başbakan Erdoğan'ın Danışmanı mı Oldu?

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yiğit Bulut 24 Tv'den Ayrıldı Başbakan Erdoğan'ın Danışmanı Oldu İddiası

Yiğit Bulut 24 Tv'den Ayrıldı Başbakan Erdoğan'ın Danışmanı Oldu İddiası

24 TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut'un görevini bıraktığı iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde de 24 TV'den ayrıldığı söylenen Yiğit Bulut bu iddiaları yalanlayarak "Daha açıklayacak çok şey var." diyerek kanalın başında olduğunu belirtmişti. Ünlü televizyoncu hakkında TRT'ye geçtiği ve Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı olduğu iddiası var.

Gezi olayları sırasında şok açıklamalar yapan Yiğit Bulut Kanal 24’ten ayrıldı. Bir kaç gün önce Habertürk, Show TV ve NTV gibi kanallarla adı anılan Yiğit Bulut'un televizyon haberciliği kariyerine TRT Haber’de her Cuma saat 22.30'da yapacağı programla devam edeceği söylendi. Yiğit Bulut, aynı zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını da yürüteceği gelen iddialar arasında. EKONOMİ BAŞDANIŞMANI OLACAK

Özellikle ekonomi konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a danışmanlık yapacağı söylenen Yiğit Bulut’un 24 Grubu’nun tepesindeki isimlerle sıkıntı yaşadığı ve bu yöneticilerle arasının açık olduğu medya kulislerinde sıkça konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde de Bulut’un Kanal 24’ten ayrıldığı iddia edilmiş ancak Bulut twitter’dan iddiaları yalanlamıştı. ERDOĞAN TATİLDEN DÖNDÜKTEN SONRA KESİNLEŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tatilden dönmesinden sonra Yiğit Bulut’la ilgili görevlendirme tamamlanmış oldu. Bulut'un en kısa sürede Başbakan Erdoğan’ın ekonomiyle ilgilenen danışman ekibinin başında görev alması bekleniyor. Ayrıntıları haberevet'ten takip edebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

Yiğit Bulut Kimdir?

Kanal 24 ile bir süredir ayrılıklar yaşayan Yiğit Bulut görevini bıraktı. Yiğit Bulut'un görevini bırakması gündeme bomba gibi düşerken olayın ardından yeni görevide hemen patladı. Bakın Yiğit Bulut artık ne iş yapacak? Yiğit Bulut Kimdir?

Ankara’nın en özel kalemi bu defa bomba bir medya kulisiyle karşınızda. Gezi olayları sırasında adından sıkça söz ettiren Yiğit Bulut Kanal 24’ten ayrıldı. Televizyon haberciliği kariyerine TRT Haber’de her Cuma saat 22.30'da yapacağı programla devam edecek olan Yiğit Bulut, aynı zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını da yürütecek.

EKONOMİ BAŞDANIŞMANI OLACAK

Özellikle ekonomi konusunda Başbakan Erdoğan’a danışmanlık yapacak Bulut’un 24 Grubu’nun tepesindeki isimlerle sıkıntı yaşadığı ve bu yöneticilerle arasının açık olduğu medya kulislerinde sıkça konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde de Bulut’un Kanal 24’ten ayrıldığı iddia edilmiş ancak Bulut twitter’dan iddiaları yalanlamıştı.

ERDOĞAN TATİLDEN DÖNDÜKTEN SONRA KESİNLEŞTİ

Başbakan Erdoğan’ın tatilden dönmesinden sonra Yiğit Bulut’la ilgili görevlendirme tamamlanmış oldu. Bulut'un en kısa sürede Başbakan Erdoğan’ın ekonomiyle ilgilenen danışman ekibinin başında görev alması bekleniyor.

Yiğit Bulut,, finans analisti, bankacı. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır. Yiğit Bulut, Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenidir. CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans Gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Gazete Habertürk'te köşe yazarlığı yapmaktadır. Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Aynı zamanda Aydın Doğan'ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek'in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Bulut ile evli iken 2010 yılında boşanmıştır. Babası Adalet Partisi'nden 1977 yılında Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut'tur.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraArda TuranAydın DoğanBaşbakanBilkent ÜniversitesiKanal DRecep Tayyip ErdoğanShow tvTRTTwitterYiğit Buluttrt
Görüş Bildir