Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeşilçam'ın Birbirine Fazlasıyla Yakışan 15 Çifti

Anasayfa > Gündem

Bizi kimin zaman ağlatan kimi zaman güldüren o güzel insanlar mükemmel oyuncular... Onlar bize 'aşk' kavramının tanımını en iyi yapabilecek oyunculardır. Yeşilçam'ın aşkı da güzel uyumu da onlarda... Çünkü her şey öylesine temiz ki hiç kirlenmemiş bir beyaz mendil gibiler. İyi ki var olmuşlar ve bize aşkı öğretmişler. Herkesin yeşilçam filmi gibi bir aşk yaşaması dileğiyle...

1. Türkan Şoray-Kadir İnanır

1. Türkan Şoray-Kadir İnanır

Muhtemelen ilk sırada yer alacak iki oyuncu. Onlar bizi gözyaşlarına boğabilecek kadar acılı bir aşkı anlattılar. Gönüllere taht kurup orada yerlerini kimseye bırakmadılar...

2. Gülşen Bubikoğlu-Tarık Akan

2. Gülşen Bubikoğlu-Tarık Akan

Tarık Akan karizması ve sempatikliğiyle Gülşen Gubikoğlu ise güzelliğiyle bizi büyüledi. Hepimiz onlar gibi bir çift olmak isterdik itiraf edin :)

3. Filiz Akın-Ediz Hun

3. Filiz Akın-Ediz Hun

Adeta bir Avrupa kadını Filiz Akın'ın güzelliğini hep Ediz Hun'un yakışıklılığı tamamladı. Yeşilçam'ın en sevimli çiftleridir.

4. Hülya Koçyiğit-Kartal Tibet

4. Hülya Koçyiğit-Kartal Tibet

İşte bizi ağlatan bir çift daha! O hüzünlü yüzünün masumiyetine hep ne kadar güzel ulaştı Kartal Tibet. Ne yalan söyleyeyim en romantik çiftlerdendiler.

5. Fatma Girik-Cüneyt Arkın

5. Fatma Girik-Cüneyt Arkın

İkisinin o boncuk gözlerinden midir? Korkusuz bakışlarında mıdır? Bilemem ama birbirlerine yakışmasının sebebini boşverelim biz onları çok sevdik.

6. Adile Naşit-Münir Özkul

6. Adile Naşit-Münir Özkul

Onlar Türk sinemasının en başarılı oyuncularıydı tartışmasız. Bir Türk ailesinin ana baba modelini çok güzel yansıttılar. Hepimizin aklına 'turşu' tartışması gelir onları görünce :)

7. Ayşen Gruda-Şener Şen

7. Ayşen Gruda-Şener Şen

Bir sempatik çift daha:) Kavuştular kavuşacaklar derken bir türlü kavuşamayan Vecihi'nin uçağının eve düşmesi sahnesini aklımıza getiren o güzel aşk. Babası kızını vermese bile onlar aşklarından hiç vazgeçmeyip sonuna kadar gitmeyi başardılar...

8. Belgin Doruk-Ayhan Işık

8. Belgin Doruk-Ayhan Işık

Ayhan Işık ne yazık ki aramızdan erken ayrılsa da onun yakışıklılığı dillerden hiç düşmedi. Onu biz Belgin Doruk ile çok sevdik...

9. Meral Zeren-Kemal Sunal

9. Meral Zeren-Kemal Sunal

İlk başlarda Kemal Sunal'a çok çektirse de sonunda onun aşkının kıymetini bildi. Kemal Sunal Türk sinemasının dev isimlerinden biriydi ve onu da muhtemelen en iyi Meral Zeren taşıdı.

10. Oya Aydoğan-Orhan Gencebay

10. Oya Aydoğan-Orhan Gencebay

Oya Aydoğa'nın o mükemmel fiziğine, Orhan Gencebay'ın müziğine diyecek yok! Ama biz onların beyaz perdede buluşmasını severek izledik...

11. Banu Alkan-Ümit Besen

11. Banu Alkan-Ümit Besen

Banu Alkan'ın afroditliğini Ümit Besen gibi bir beyefendiye yakıştırmamak mümkün değil. Meşhur nikah masasına oturamadılar ama filmleri bizi duygu sellerine hapsetti.

12. Nazan Adalı-Sadri Alışık

12. Nazan Adalı-Sadri Alışık

Ah Sadri Alışık nam ı diğer turist Ömer sen gönüllerin selamını aldın. Yanına da Nazan Adalı'yı alınca pek bir hoş olmuşsunuz...

13. Nebahat Çehre-Yılmaz Güney

13. Nebahat Çehre-Yılmaz Güney

Biri sinemanın çirkin kralı diğeri eskimeyen güzelliği... Güzel ve çirkinin muhteşem buluşması diyelim biz ona lafı fazla uzatmadan.

14. Müjde Ar-Faruk Peker

14. Müjde Ar-Faruk Peker

Biliyoruz çok iç açıcı bir senaryo değildi ama biz senaryoya değil çiftlerin uyumuna bakalım sonuçta bu çift çok ses getiren ve uyumlu bir çiftti. Ayrıca Müjde Ar'ın güzelliğine bir övgü yağdırmadan bitirmeyelim.

15. Leyla Sayar-Zeki Müren

15. Leyla Sayar-Zeki Müren

Sanat güneşini saygıyla analım öncelikle sonrasında ise yanındaki güzel kadın Leyla Sayar'la uyumuna bakalım ne kadar da hoşlar değil mi?

Bonus: Zeki Alasya-Metin Akpınar :))

Bonus: Zeki Alasya-Metin Akpınar :))

İsimlerini andığımız anda yüzümüzü güldüren iki muhteşem oyuncu. Onların belki sinemaya damga vuran bayan oyuncu partnerleri olmadı ama muhteşem bir dostluk örneği oldular. Bizi güldürdüler,sevdirdiler ve eğer yeşilcamın çiftleriyse konu onları anmadan olmazdı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
57
27
7
6
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Baran

Sadri Alışık'ın fotoğrafındaki kadın Nazan Adalı değil Hale Soygazi

prens dastan

ferdi tayfur necla nazır?

huzunkovankusu

filmlerde olsun, müzikte olsun, insanlıkta bile eskiler çok daha iyiymiş. arar olduk