Yerli Bilgisayar Oyunu Erzurum Yüzünden Ünlü Twitch Yayıncıları Kozlarını Twitter'da Paylaştı

18PAYLAŞIM

Tartışmasız tek bir alan yok!

Erzurum yerli bir hayatta kalma oyunu. Çıktığı günden beri Steam'de çokça satın alınan oyun Twitch yayıncılarını da birbirine düşürmüş durumda.

Ünlü yayıncı Jahrein de geçtiğimiz günlerde yaptığı bir yayında oyunu satın alıp deneyimledi.

Oyunun aslında başarısız bir kopya olduğunu ve sadece milli duyguları sömürmeye yönelik olduğu için başka yayıncılar tarafından şişirildiğini savundu.

Oyunu beğendiğini söyleyen diğer yayıncılara da bolca göndermelerde bulunup yayın esnasında oynadığı oyunu iade etti.

Pintipanda isimli diğer bir yayıncı da yerli oyunları eleştirenlere tepki gösterdi.

Hatta Twitch yayıncılarına da sert girdi.

Karşılıklı atışmalar sürdü.

Jahrein cephesinde ise Erzurum'un yapımcısından gelen mesaj konuşuluyordu.

Oyun geliştiricisinin mesajı şöyle 👇

Ardından bu mesaja tek tek cevap verdi.

Oyunun değer sömürüsü üzerine popüler olduğunu yineledi.

Bakalım yerli oyun yapımcılığı üzerine yayıncıların kapışması nerelere varacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
untuung-m-porsuk

Urducaya çevrildiğinde potansiyel vaat ediyor çünkü Türk çayı , bağlama , Türk kahvesi gibi gündelik hayatımızda yeri olan detayları Türk hayranı bir Pakistanlı olsam değişik bulur ve oynamaya devam ederdim ama Türk olarak Erzurum'da sokağa çıkıp kutup ışıkları görünce " n'oluyor " dedim .Bu arada oyunla ilgili dramayı bilmiyordum .Ben oyunu PQUEEN serisinde gördüm .Ilk başta atmosfer fena değil ama bir süre sonra monotonlaşıyor .En son girdiğin evde soba karşısında uyuyup uyanmamayı seçebilirsin .Bir Mount and Blade değil ( o da Türk oyunu , yıllardır bıkmadan oynuyorum) Geliştirilirse alabilirim. Şu haliyle almam.

fatih-emre-kocak

Long Dark ile tamamen aynı bu kadar eleştiri yağmuruna tutulmasının sebebi de bu zaten yerli yapımcı diye desteklemek zorunda mıyız ben kaliteye bakarım oyun çalıntı ve bok gibiyse o oyuna neden para veriyim korsan olarak bile oynamayacakken Long Dark'ı sevmem kötü oyun onun çakması Erzurum çok daha kötü oyun bile değil

utkudxd

Olayı pek bilmiyorum ama belli ki Jahrein değerler üzerinden milleti gazlıyorlar kısmında tamamen haklı. Yapımcı arkadaş kendisi bile ne kadar saçma sapan savunma yaptığının farkında ki yazı çok yavan olmasın millet biraz gaz alsın diye en yaygın gazlama yöntemi olan din/iman olayını atlamadan edememiş.

gigachad

Oyun demeye bin şahit lazım. Bu oyunu satın alıp eğlenin de ayrı kafasını skm. Gidin kraloyundan oyun oynayın oradakilere daha çok emek harcanmıştır.

valkyr

Erzurum adlı oyunu gördüğümde ilk tepkim şuydu; Oyunda eşek sikme hangi bölümde acaba? :D

Görüş Bildir