Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yer Çekimi Aniden Dursaydı Neler Olurdu ?

Anasayfa > Iq

Kütle çekim kuvvetinin Dünya için isimlendirilmiş haline yer çekimi kuvveti denir. Bu kuvvetin durduk yere değişmesi imkansızdır. Ama biz değiştiğini varsayalım. İşte kütle çekim kuvveti azaldığında yaşanacak olaylar...

1. Galaksiler Dağılırdı

1. Galaksiler Dağılırdı

Evrendeki kütle çekim kuvvetinde bir azalma olursa bütün galaksiler dağılır, hatta bazı gök cisimleri birbirleriyle çarpışırdı. Ve evren düzensiz bir şekilde daha hızlı genişlerdi.

2. Güneş Sistemi Bozulurdu

2. Güneş Sistemi Bozulurdu

Dağılan Samanyolu galaksisindeki Güneş sistemi bozulur ve gezegenler düz çizgi halinde yörüngelerinden çıkarlardı. Çünkü Güneş sistemini bir arada tutan Güneş'in uyguladığı kütle çekimi kuvvetidir.

3. Güneş Sayısız Parçalara Ayrılırdı

3. Güneş Sayısız Parçalara Ayrılırdı

Kütle çekim kuvveti olmadığı için Güneş'in içinde birtakım reaksiyonlar gerçekleşir, bu reaksiyonlar yüzünden yayılır, sayısız parçalara ayrılır ve sıcaklığını kaybederdi.

4. Ve Dünya...

4. Ve Dünya...

Yörüngeden çıkan Dünya ise yaşamın olmadığı soğuk, karanlık bir gezegen olurdu. Ve bir etki olmadığı takdirde sonsuza de aynı doğrultuda yalnız bir şekilde ilerlerdi.

5. Peki, Kütle Çekim Kuvveti Sadece Dünya'da Kaybolursa Ne Olur ?

5. Peki, Kütle Çekim Kuvveti Sadece Dünya'da Kaybolursa Ne Olur ?

Bu durumda Dünya'ya ihtiyaç duymayan evren düzenli işleyişine devam ederken Dünya'nın çekim kuvveti uygulamadığı Ay, farklı bir yöne doğru fırlardı. Ve Dünya'yı dış etkenlerden koruyan gaz kütlesi atmosfer de uzaya doğru akardı. Soluduğumuz hava, kullandığımız su kaynakları, hayvanlar, kısacası Dünya'ya  sabitlenmemiş her şey uzayın derinliklerine doğru sürüklenirdi. Su ve havanın olmadığı bir ortamda hiçbir canlı için yaşam söz konusu değildir. Bu yüzden insanlar ne olduğunu bile anlamadan hayatlarını kaybederdi.

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?