Yenilmez: 'MHP Ülkücü Hareketi Temsil Etmiyor'

 > -

Yenilmez: 'MHP Ülkücü Hareketi Temsil Etmiyor'

Yenilmez: 'MHP Ülkücü Hareketi Temsil Etmiyor'

Enver Aysever, CNN Türk'te Aykırı Sorular adlı programında milliyetçi görüşüyle tanınan oyuncu Ahmet Yenilmez’i ağırladı. Bir dönem Büyük Birlik Partisi’nden milletvekili adayı da olan Ahmet Yenilmez, ülkücü hareketin bugün geldiği nokta ve milliyetçi görüşe dair sıra dışı açıklamalarda bulundu.

"MHP, Ülkücüleri temsil etmiyor "

Ülkücü hareketin bugünkü temsilcilerinin, hareketi amacından saptırdığını belirten Ahmet Yenilmez; “MHP bugün ülkücü hareketi temsil etmiyor. Temsil etmiş olsa kaba bir hesapla yüzde 30 oy alırdı” dedi.

"İmralı girişimini destekliyorum "

Yenilmez milliyetçi düşünceye dair sıradışı bir açıklamayı da İmralı görüşmeleri hakkında yaptı.MHP’nin ağır bir dille eleştirdiği Öcalan’ın muhatap alınması ve İmralı görüşmeleri konusunda da açıklamalarda bulunan Yenilmez; “Bu girişimi destekliyorum. Çünkü terör konusunda muhatap Öcalan’dır. O terör bitmesin demezse, bu iş bitmez” dedi.

Ahmet Yenilmez kimdir

1966 tarihinde Ordu ili Karaağaç Köyü doğan Ahmet Yenilmez, ilkokulu köyde, orta ve lise tahsilini Ordu’da tamamladı. Yüksek tahsilini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı.

1978 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Deneme Sahnesinde Tiyatroya başlayan Yenilmez 1983 yılında Karadeniz Bölgesi tiyatro festivalinde Cevat Fehmi Başkut’un “ölen hangisi” adlı oyunuyla en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.

Üniversite çalışmalarına devam eden Yenilmez 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro kolunu kurdu, 1987 yılında Hasret Sahnesi bünyesine girerek burada profesyonel oldu ve bu ekip bünyesinde “Yusuf Yüzlüler” isimli oyunu yönetip oynadı,1992 yılında Kültür Bakanlığı bünyesinde “Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri” isimli tek kişilik oyunu yönetip oynadı, 1996’da “Medeniyetinizden İstifa Ediyorum” isimli oyunu yönetip oynadı.

Yenilmez 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezinde Genel Sanat Yönetmen Yardımcılığı görevine yürüttü.1

997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu Müdürlüğü görevine bulundu. 1998 yılında Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nu kurdu.

1999-2000’de kendi yazıp oynadığı “Milenyum Eşiğinde Türkiye” isimli tek kişilik oyununu sahnelemektedir.

1998 yılında Deli Yürek adlı dizi film'de "Sabri" tiplemesiyle adından sıkça söz ettirmeye başladı.

3 Kasım 2002 tarihinde yapılan olan milletvekili seçimlerinde BBP’den İzmir ikinci bölge, birinci sıradan milletvekili adaylığını koydu.

"Ekmek Teknesi" adlı dizide "Celal" tiplemesiyle sevenlerinin karşısına çıktı.Son olarak 'Acı Hayat' adlı dizide 'hasan', namı değer 'kuvayi milliye' rolüyle sevenlerinin gönlünde yer etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah Öcalanİmralıİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiİzmirMilliyetçi Hareket PartisiTerörTiyatrodizi
Görüş Bildir