İşte Yeni Yılın Yeni Cep Telefonları!

 > -

Yeni Yılın Yeni Cep Telefonları!

Yeni Yılın Yeni Cep Telefonları!

2012 yılı boyunca Samsung ve rakipleri durmadan iri yarı telefonlar piyasaya sürdüler; 2013 yılı da farklı olmayacak. Özellikle Android işletim sistemli pek çok yeni telefon karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Chiponline, yeni yılın ilk aylarında karışımıza çıkacak 12 yeni telefona dair bilinenleri sunuyor.

Yeni yılda herkes aradığını bulacağa benziyor: Listemizde pırıl pırıl gösterişli telefonlardan, bütçe dostu alternatiflere kadar herkese uygun bir cihaz var. Android düşkünleri özellikle sevineceğe benziyor. Orta seviye diyebileceğimiz HTC One SV gibi LTE destekli yeni telefonlar dikkat çekiyor. Nokia Lumia 620 gibi yeni Windows telefonlar sayesinde Microsoft'un işletim sistemi biraz daha fazla kendinden bahsettirecek gibi. Windows 8'li telefonların ucuzlamasıysa telefon almayı düşünenleri sevindirecek.

Yeni yılın ilk telefon fuarı

İster basit telefonlar olsun isterse de ekstra büyük akıllı telefonlar, listedeki cihazları sıralarken sundukları özellikleri ve bazı durumlarda da yapma şansı bulduğumuz ilk bakış değerlendirmelerimizi göz önüne aldık. Sadece cihaz bilgileri vermekle yetinmek istemedik; bu nedenle telefonun kimlere hitap ettiği sorusuna da cevap bulmaya çalıştık.

Haberin Tamamı İçin:

Nokia Asha 206

Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: Yaklaşık 70 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: Çift SIM kartı, 1.3 megapiksel kamera, MP3 oynatıcı, genişletilebilir hafıza (microSD), EDGE, Bluetooth, USB, GSM dual band.

İşletim sistemi: Özel (S40)

Değerlendirme: Nokia Asha 206, 2013'ün ilk günlerinde piyasaya çıkacak çift SIM kart destekli, klasik görünüşlü bir telefon. Uygun fiyatını göz önüne alırsak gayet iyi bir teklif.

Nokia Asha 205

Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: Yaklaşık 70 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: Mekanik QWERTY klavye, çift SIM kartı, 0.3 megapiksel kamera, MP3 oynatıcı, genişletilebilir hafıza (microSD), EDGE, Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Özel (S40)

Değerlendirme: Nokia Asha 205, mekanik klavye dışında telefonundan pek fazla şey beklemeyenler için tasarlanmış bütçe dostu bir telefon.

Sony Xperia E

Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: Yaklaşık 159 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: 3.5 inç dokunmatik ekran, W-Fi n, HSPA, 3.2 megapiksel kamera, A-GPS, genişletilebilir hafıza (microSD), Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Sony arabirimli Android 4.1 (Android 4.2'ye yükseltilip yükseltilemeyeceği henüz belli değil).

Değerlendirme: Küçük boyutlarda üretilen ilk Android 4.1 telefonlardan birisi olan Xperia E'yle Sony, çok iyi bir fiyat teklifi sunuyor.

Sony Xperia E Dual

Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: 169 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: Çift SIM kartı, 3.5 inç dokunmatik ekran, Wi-Fi n, HSPA, 5 megapiksel kamera, A-GPS, genişletilebilir hafıza (microSD), Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Sony arabirimli Android 4.0 (Android 4.1'e yükseltilebilecek).

Değerlendirme: Çift sim kartlı, Android işletim sistemli, nispeten ucuz bir telefon arayanlar için. Android 4.1'li model daha sonra piyasaya çıkacak

Nokia Lumia 620

Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: Yaklaşık 200 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: 3.8 inç dokunmatik ekran, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, HSPA+, 5 megapiksel kamera, A-GPS, Nokia Maps, genişletilebilir hafıza (microSD), NFC, Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Windows Phone 8

Değerlendirme: Nokia Lumia 620, Windows Phone 8 işletim sistemini uygun fiyatla buluşturuyor. İddialı tasarımı özellikle gençlerin dikkatini çekeceğe benziyor.

HTC One SV (LTE yok)

Piyasaya çıkış tarihi: 2013 Ocak ayı ortaları

Üretici fiyatı: 399 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: 4.3 inç dokunmatik ekran (Super LCD2), 1.2 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, Dual-WLAN, HSPA+, 5 megapiksel kamera, genişletilebilir hafıza (microSD), A-GPS, NFC, Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: HTC Sense 4.1 arabirimli Android 4.0 (HTC Sense 4+ ve Android 4.1'e yükseltilebilir).

Değerlendirme: HTC'nin orta seviyedeki temsilcisi olan One SV'nin pek de ucuz olduğu söylenemez. Birkaç sıra ileride yer verdiğimiz LTE'li modelin daha ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Grand

Piyasaya çıkış tarihi: Henüz belli değil ama 2013 ilk çeyreğinde çıkmasını bekliyoruz.

Üretici fiyatı: Henüz belli değil

Özellikler: 1.2 GHz çift çekirdekli işlemci, 5 inç dokunmatik ekran, Wi-Fi n, HSPA+, 8 megapiksel kamera, genişletilebilir hafıza (microSD), A-GPS, USB, Bluetooth, GSM quad band.

İşletim sistemi: Samsung TouchWiz arabirimli Android 4.1 (Android 4.2'ye yükseltilip yükseltilemeyeceği henüz belli değil).

Değerlendirme: Duyurusu yeni yapılan 5 inçlik bu Samsung'un hem tek hem de çift sim kartlı modeli piyasaya sürülecek. Fiyat konusunda henüz üreticiden bir açıklama yapılmadı. Ama Samsung'un ilk 5 inç ekranlı telefonu Galaxy Note kadar yüksek olmayacağını tahmin ediyoruz. Neden mi? Çünkü Galaxy Grand'ın ekranı daha düşük çözünürlüğe sahip olacak.

ZTE Grand X LTE

Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: Henüz belli değil

Özellikler: LTE, HSPA+, Wi-Fi n, 4.3 inç dokunmatik ekran, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, A-GSP, Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Android 4.0 (Android 4.1'e yükseltilip yükseltilemeyeceği henüz belli değil).

Değerlendirme: Grand X LTE, Çin'de üretilen bir telefon. ZTE'nin bu modeli çok hızlı internet bağlantısı sağlayan LTE desteği sunuyor.

Samsung Ativ S

Piyasaya çıkış tarihi: Ocak 2013

Üretici fiyatı: 589 avro (sözleşmesiz), 550 avrodan başlayan fiyatlarla ön sipariş vermek mümkün.

Özellikler: 4.8 inç dokunmatik ekran (Super AMOLED), 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, HSPA, 8 megapiksel kamera, A-GPS, genişletilebilir hafıza (microSD), Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Windows Phone 8

Değerlendirme: Samsung, Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone 8'e yatırım yapmaya devam ediyor. Ativ S, 4.8 inç AMOLED ekranıyla dikkat çekiyor. LTE desteğinin olmaması üzücü. Daha önce 2012 sonunda piyasaya sürüleceği duyurulan Ativ S, 2013 başlarında karşımıza çıkacak.

HTC One SV (LTE modeli)

Piyasaya çıkış tarihi: Ocak 2013

Üretici fiyatı: 429 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: LTE, HSPA+, 4.3 inö dokunmatik ekran (Super LCD2), 1.2 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, Dual WLAN, 5 megapiksel kamera, genişletilebilir hafıza (microSD), A-GPS, NFC, Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: HTC Sense 4.1 arabirimli Android 4.0 (HTC Sense 4+ ve Android 4.1'e yükseltilebilir).

Değerlendirme: HTC One SV'nin LTE destekli modeli, nispeten ucuz, oldukça dikkat çekici bir telefon. Güçlü donanımı ve LTE desteği sayesinde akıllı telefon pazarında sağlam bir yer kapmasını bekliyoruz.

Sony Xperia V
Piyasaya çıkış tarihi: 2013'ün ilk çeyreği

Üretici fiyatı: 579 avro (sözleşmesiz)

Özellikler: LTE, HSPA+, Wi-Fi n, 4.3 inç dokunmatik ekran (HD), 13 megapiksel kamera, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, A-GPS, genişletilebilir hafıza (microSD), NFC, Bluetooth, USB, GSM quad band.

İşletim sistemi: Sony arabirimli Android 4.0 (Android 4.1'e yükseltilebilecek)

Değerlendirme: Sony Xperia V'i tasarlarken, donanım açısından hiçbir eksiği olmaması için çok uğraşmış. Daha önce 2012 sonlarında piyasaya çıkacağı duyurulan telefonun 2013 başlarında çıkmasını bekliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonAndroidAveaÇinHTCLi-FiLinuxMicrosoftSamsungSonyWindows 8
Görüş Bildir