Yeni Şafak Yazarı: 'Boğaziçi, Bilkent ve ODTÜ Yıkılmalı'

 > 
582PAYLAŞIM
Yeni Şafak Yazarı: 'Boğaziçi, Bilkent ve ODTÜ Yıkılmalı'

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, bugün yayınlanan yazısında “Başka kültürlerin gönüllü acentalığını yapan Boğaziçi, Bilkent ve ODTÜ yıkılmalı” dedi. 

Kaplan, 'Erdoğan'a 20 öneri' başlıklı yazısının 19. maddesinde yıkılması gerektiğini düşündüğü üniversiteler yerine "tıpkı ABD'de olduğu gibi Ivy League üniversitelerine benzer, Amerikan kültürünün ve dünyasının izini süren, bir Amerikan ruhu geliştirmeye çalışan, bizim Nizamülk medreselerine benzer, bizim öncü kuşaklarımızı, bizim medeniyet iddialarımız doğrultusunda yetiştiren çaplı pilot üniversiteler kurulmalı" ifadeleri kullandı. 

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden üçünün yıkılması gerektiğini söyleyen Yusuf Kaplan'ın kaleme aldığı 20 öneri arasında ikinci öneri ise "eğitim, kültür ve medyada devrim" oldu. 

Kaplan'ın ikinci önerisinin tamamı ise şöyle:

"Halkı çözen İslam'la ilişkisini sıfırlayan 'salaş' bir kuşak yetiştiren, çocuklarımızı sığ ve bankaların tüketim kültürünün kölesi haline getirerek mankurtlaştıran eğitim, kültür ve medyada devrim yapılmalı. Eğer bu üç devrim yapılamazsa, 20 yıl içinde yok oluruz!" 

Yusuf Kaplan'ın Erdoğan'a 20 öneri başlıklı yazısının tamamını  okumak için tıklayınız

Onedio

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir