Android ve iPhone'un Yeni Fenomeni: MessageMe

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Milyonlarca Kullanıcısı Onu Terk Edebilir

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma yazılımı olan Whatsapp'ın ardından ortaya çıkan Messageme uygulaması hızla yayılıyor. Öyle ki uygulama birkaç günde App Store'da en çok indirilen uygulamalar listesinde bir numaraya yerleşti.

Temelde bir anlık mesajlaşma yazılımı olan ve Whatsapp'ın aksine ücretsiz olarak indirilebilen Messageme uygulamasına e-posta veya Facebook hesabınızdan kaydolabiliyorsunuz. Tıpkı BBM (BlackBerry Messenger) mantığıyla çalışan Messageme'de arkadaşlarınızla konuşmanız için PIN numaranızı paylaşmanız gerekiyor. Bu özel 4 haneli kodu paylaştığınız arkadaşlarınızın sizi Messageme üzerinden eklemesiyle sohbete başlayabiliyorsunuz.

iOS kullanıcılarına özel bazı özellikleri de içinde barındıran Messageme ile iTunes üzerinden arkadaşlarınıza sevdiğiniz müzikleri gönderebildiğiniz gibi, fotoğraf, ses kaydı, konum bilgisi ve resim çizimleri gibi Whatsapp'da bulunmayan bazı özellikleri de kullanabiliyorsunuz.

Tabletlerde de çalışıyor olmasıyla Whatsapp'tan bir adım önde olan Messageme, 7 Mart tarihinde hem iOS hem Android platformları için yayınlanmış durumda. Özellikle son günlerde artan PIN kodu paylaşımları da uygulamanın hızla yayıldığını gösteriyor.

Bakalım Messageme Whatsapp'ı tahtından etmeyi başarabilecek mi?

Haberin Tamamı İçin:

Yeni Mesajlaşma Servisi Messageme

MessageMe 4-5 saat içinde tüm sosyal ağları etkisi altına aldı. Ücretli bir uygulama olmasına rağmen en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biri olan Whatsapp'ın en büyük ve hızlı yayılan rakibi MessageMe'yi biz de denedik...

Uygulamaya isterseniz e-mail üzerinden isterseniz de Facebook hesabınızla kayıt olabiliyorsunuz. Rehberinizdeki kişiler otomatik olarak MessageMe' ye ekleniyor. Numarası sizde kayıtlı olmayan arkadaşlarınızı, BBM'de olduğu gibi Pin numaraları ile ekleyebiliyorsunuz. Facebook veya e-mail üzerinden de arkadaşlarınızı eklemek mümkün.

MessageMe'de, iOS kullanıcılarına özel müzik gönderme seçeneği bulunmakta. iTunes üzerinden arkadaşlarınızla sevdiğiniz müzikleri paylaşabilirsiniz. Bunun yanında Android ve iOS platformunda fotoğraf, video, resim çizme, ses kaydı ve konum bilgileri gibi multimedya özelliklerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Uygulamayı dilerseniz tabletinize de kurabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Whatsapp tabletlerle uyumlu değil. Bu konuda MessageMe bir adım önde diyebiliriz. Kullanıcı sayısı şimdilik az olmasına rağmen, kısa bir süre içerisinde artacağını umuyoruz.

Alternatif mesajlaşma uygulamasını ücretsiz olarak AppStore ve Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Ender Öztürk

ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:

Android ve iPhone'un Yeni Fenomeni: Messageme

Eğer son bir kaç günü internet bağlantısı olmayan uzak bir dağ kasabasında veya ıssız bir adada geçirmediyseniz MessageMe’yi mutlaka duymuşsunuzdur. Kısa sürede mobil kullanıcılar arasında yeni trend haline gelen MessageMe, Whatsaspp ve BBM ‘in karakteristik özelliklerini bir araya getirirken, eğlence faktörünü de mesajlaşma deneyimine dahil ediyor.

Android ve iOS versiyonları bulunan MessageMe henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen özellikle Türkiye’de büyük ilgi gördü ve kısa süre içerisinde hakkında en çok konuşulan uygulama oldu.

MessageMe, telefon numaranız ile kayıt olduğunuz ve (Whatsapp gibi) rehberinizde kayıtlı kişiler veya Facebook’taki arkadaşlarınız ile mesajlaşabildiğiniz ücretsiz bir uygulama. Servisin BBM’e benzetilmesinin sebebi ise her kullanıcının bir PIN’e sahip olması ve bu özel numaralar üzerinden iletişimini sağlanması.

MessageMe, kullanıcılarına Path’in yeni mesajlaşma servisine benzeyen eğlenceli bir ortam sunuyor. Doodle olarak adlandırılan uygulama içinde yapılan çizimlerin yanında ses dosyası, video, resim gibi medyalar ve lokasyon bilgileri de mesajlara eklenebiliyor. MessageMe’nin sunduğu bu eğlenceli ortam ve mesaj çeşitliliği uygulamanın özellikle genç kullanıcıların dikkatini çekmesini sağlıyor.

ve üç günlük kısa sürede fenomen olacağının sinyallerini veren MessageMe, mesaj servisi enflasyonu yaşadığımız şu günlerde mesajlaşma deneyimine kattığı eğlence unsuru ile farklılaşmayı amaçlıyor. Çok kısa sürede üzerine çekmeyi başardığı ilgiyi düşündüğümüzde servisin gelecekte popüler uygulamaların yanında kendisine yer bulmak için önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleBlackberryDeepMindFacebookiOSmüziktrendwhatsapp
Görüş Bildir