Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi'ni Tercih Etmek İçin 10 Neden

1.7bPAYLAŞIM

Üniversite tercihi insan hayatında önemli dönüm noktalarından biri. Kolay değil seneleriniz o okulda geçer. Puanım nereye yeterse tercihi yapmayacaksanız, işte size hiç bir baskı altında kalmadan Kadir Has'ı tercih etmek için 10 geçerli neden.

1. Haliç Manzaralı Ders Keyfi

Evet gerçekten de sınıflar denizi görüyor.

2. Öğrenci İşleri Sadizmine Uğramamak

Alışılmışın dışında; öğrenci işlerindeki memurlar son derece ilgili. Hatta ve hatta güleryüzlü. Hayret ya.

3. Hepsi Birbirinden Çılgın Öğretim Görevlileri

Çılgınlık yapmakla kalmıyor bir de kanıt bırakıyorlar efendim.

4. Meraklısına Starbucks

Pek çok kimse için "ohaağ okulda Starbucks var abiie" tepkisine yol açan kutsal kahveci, Cibali Kampüsü'ne renk katan mekanlardan sadece birisi.

5. Ev Alırım Dedirten Burs Olanakları

Kadir Has Üniversitesi Vakıf Üniversiteleri arasında burs bakımından en bonkör olanı denilebilir. ÖSYM'de ilk 5000'e girdiyseniz tam burslu okumakla beraber üstüne 500 liradan 2000 liraya kadar nakit burs alabilir, aldığınız burslarla ev almak, iş kurmak, başlık parası biriktirmek gibi pek çok yatırım yapabilirsiniz.

6. Kadir Has Bilgi Merkezi

7. Dersleri Tabletle Yürüten, Yoklama Yerine Like Alan Yeni Medya Bölümü

Yeni Medya Bölümü 2013 yılı itibariyle Türkiye'de bir ilke imza atarak 3G sistemi üzerinden mobil ders uygulamasına geçiş yaptı. Her öğrenciye verilen tabletler  kimi zaman bir sınav kağıdı, kimi zaman ödev dosyası oldu. Uygulama sayesinde öğrenciler dersleri evden takip edebildiler ve yoklamaya imza atmak yerine yoklama gönderisine like attılar. Gerçekten heyecan verici.

8. Merkezi Konumu

Unkapanı'da bulunan Cibali Kampüsü Taksim'e 10, Şişhane'ye 5, Eminönü'ne 15, Beyazıt'a 10 dakika mesafede.

9. Cibali'de Sosyal Yaşamın Gözbebeği: Albay'ın Yeri

Dünyanın en güzel insanları dünyanın en güzel muhabbeti ve en kral tostu burada. Her Allah'ın günü yeseniz bıkmazsınız. Tostçu Albay ve kahveci Hocam Kadir Has Üniversitesi'ni seçmek için en belirleyici neden.

10. Ve Tabii ki İstanbulkart Dolum Makinesi

Olmasaydı olmazdık.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
glcnn

Bunu okuyup khas'ı tercih listesine yazmayı düşünen arkadaşlarım bölümünüzün hangi kampüste olduğunu iyi araştırın! Cibali kampüsü sanıp Selimpaşa'ya gelirseniz görürüm ben sizin o sevinçlerinizi :) Not: Cibali sanıp Selimpaşa'ya gelen öğrencilerin sayısı azımsanmayacak kadar çok fazla. Ve çoğu kişi bu yüzden okulu ya bırakıyor ya da söverek geliyor bilginize.

Görüş Bildir