Flaş! Başbakan'dan Yeni Kabine Sinyali

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Kabine

Yeni Kabine

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Senegal dönüşü uçaktaki gazetecilere gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Kabinede değişiklik olabileceğinin sinyallerini veren Başbakan Erdoğan, Paris'te cinayetler ve İmralı süreciyle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

"HER AN HER ŞEY OLABİLİR"

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin, ''Kabine revizyonu'' iddialarını anımsatarak, ''Başbakan Erdoğan, Afrika'dan dönünce Kabine değişikliği yapacak' deniyor. Revizyonun tarihi bile konuşuluyor'' sözleri üzerine, esprili bir şekilde, ''İsimleri de bana verin. Bana yardımcı olun'' dedi.

Erdoğan, gazetecilerin kabine revizyonunda değişecek bakanlara ilişkin isimlerin de gündeme gelmeye devam ettiğini hatırlatması üzerine ise ''Allah Allah... Arkadaşlar her an her şey olabilir'' karşılığını verdi.

"İYİ NİYETLİ ADIMLARI KESMEYE YÖNELİK OLABİLİR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili yaptığı ilk değerlendirmenin hatırlatılarak,'' Paris'teki cinayetlere ilişkin bazı ihtimallerden bahsettiniz. Bu ihtimallerden provokasyon ihtimali biraz daha güçlendi mi?'' sorusu üzerine şunları kaydetti:

''Fırat News'in yaptığı bir haber var. O yayını duyduysanız orada aslında ciddi bir sıkıntı var. Yani bölücü terör örgütünün biliyorsunuz farklı fraksiyonları var. Bunlardan bir tanesinin Fırat News vasıtasıyla yaptığı açıklamada bir defa barışı kesinlikle istemediklerini ve bu sürecin aynı şekilde devamı konusunda, 'gereği neyse bu yapılmalıdır ve bu uygulama da bunun bir ifadesidir' şeklinde bir açıklamaları var. Benim yaptığım açıklamada dikkat ederseniz bundan önce yapılmış ve bunu işaret eden bir şeydi. Neydi o geçmişte de iyi niyetli atılan adımlar maalesef kötü niyetliler tarafından hep engellenmiştir ve akamete uğratılmıştır. Burada da yine kendi içinde hesaplaşmanın neticesi olabilir veyahut da şu anda bizim atmakta olduğumuz bu iyi niyetli adımları kesmeye yönelik adımlar olabilir. Onun için de sonucunu tabi beklememiz gerekir.''

İLGİNÇ BİLGİLER

Başbakan Erdoğan, Paris'te işlenen cinayetlere ilişkin bazı bilgilerin bulunduğunu ifade ederek, ''Bazı teknik bilgiler de geldi; onlar da ilginç. Burası (cinayetin işlendiği yer) aslında içeriden kilitlenen ve bu kilit de öyle tek kilit falan değil, şifreli kilitler. Bu şifreyi bilmeyenlerin açabileceği bir şey değil. O üç kişi bunu açıyor. Onlar da her halde tanımadıkları insanlara kapıyı açmaz. Tanıdıkları, bildikleri insanlara açıyorlar'' diye konuştu. Erdoğan, gazetecilerin, ''O zaman kendi içlerinden olabilme ihtimali güçleniyor'' sözleri üzerine ''O güçleniyor yani'' karşılığını vererek, soruşturmayı Fransa hükümetinin yürüteceğini de sözlerine ekledi.

İMRALI'DAKİ KOŞULLAR

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, ''İmralı'yla görüşmeler konusunda BDP'nin talepleri var. Selahahittin Demirtaş, Öcalan'ın koşullarının 'görüşmeye müsait hale getirilmesini' istedi'' sorusu üzerine, şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanFransaİmralıRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir