Yeni Dizi Hekimoğlu'nu İzlemeden Önce: Timuçin Esen'in Canlandıracağı House M.D. Nasıl Biri?

853PAYLAŞIM

Yakın zamanda House M.D uyarlaması Hekimoğlu dizisinin trailer'ını izledik. Orijinali bol ödüllü, en iyi hastane dizilerinden biri sayılan bu diziyi gerçekten başarıyla uyarlayabilecekler mi? Biz kadrosundan umutluyuz. Bizim gibi takip etmeyi düşünenler için orijinalinin neye benzediğini bilmek iyi olacak.

Dr. Gregory House, New Jersey'de bir hastanede görev yapan dahi bir tip.

Şimdi burada olsaydı ona 'tip' dememize bozulur ve bizi hızla bozardı. Kendisi insan formunda bir laf sokma robotu gibi. İğnelemediği kimse yok.

Tanı koyma bölümünde Nefroloji ve Enfeksiyon hastalıklar uzman doktoru. 3 kişilik de bir ekibi var. Kafası zehir ve bu bilindiği için en zor vakalar da ona getiriliyor.

Başka birçok kişinin kaçırabileceği detayları yakalayarak, konunun derinine inebiliyor. Araştırmacı kişiliği, zekası sayesinde belki hayatı sonlanacak kişiler iyileşebiliyor.

Bazen yanıla da biliyor ama zaman içinde bunu da çözüyor. Hatta defalarca 'Lupus' hastalığı üzerine gitmesi ve bir türlü gerçek bir lupusla karşılaşmamış olmasıyla da epey dalga geçiliyor.

Neyse ki sonunda bir tane bulmuştu. Lupus, bağışıklık sisteminin kendi doku ve organlarını hedef alarak savaştığı, kronik inflamatuar bir hastalıktır. Cilt, böbrekler, kan hücreleri, beyin, kalp ve akciğerler dahil bir çok organ ve sistemi tutabilir. İnanılmaz ölümcül ve çok nadir rastlanan bir hastalık.

İnsanlardan çabuk sıkılan ve gereksiz ilgiden, yalakalıktan da haz etmeyen biri.

Sevilmeyecek, sadece gıcıklık yapan biri olarak görmeyin. Zekasının bir mahsülü olarak mizah yönü de kuvvetli biri. Eğlenceli bir adam aslında.

Ama çoğu zaman düşünceli ve depresif bir hali var. Asosyal, huysuz ve insanlar hayran oldukları için yaklaşmak istese bile bir şekilde House onları uzaklaştırmayı başarıyor.

Bunun temel sebebi ile bir bacağının sakat olması ve devamlı olarak ona verdiği acı.

Yıllar önce bacağındaki damarlarda oluşan pıhtı 3 gün boyunca teşhis edilemediğinden sağ bacağı ciddi fonksiyon kaybına uğramış. Dr.House bacağının kesilmesini kabul etmeyince sağ bacağındaki ölü kaslar alınmış.

Mecburen bastonla yürüyor ve ağrı kesici ilaç bağımlısı olarak yaşıyor.

Bu bağımlılık ve huysuz tavırlar hiçbir hastanenin işine gelmez tabii. Ama hastane yöneticisi Lisa, onun zekasına hayran ve onu elinde tutmayı başarıyor. Aralarında bir cinsel gerilim de söz konusu.

En yakın arkadaşı ise Onkoloji Uzmanı Dr. James Wilson. House'un aksine aklı başında, oturaklı, etik ve nazik bir adam.

Bir de House'a hem sosyal hayatlarını mahvettiği için çok kızan, hem de zekasına hayran olan ekibi var. Hatta bu ekibin arasında aşk üçgenleri dörtgeleri de mevcut.

Hekimoğlu da yakında bu dizinin uyarlaması olmak gibi büyük bir iddiayla geliyor. Timuçin Esen Dr. House'u, Okan Yalabık onun en yakın arkadaşı Wilson'ı, Ebru Özkan ise hastane yöneticisi Lisa'yı canlandıracak.

Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz da Hekimoğlu'nun takımında olacak.

Bakalım gelmiş geçmiş en iyi dizilerden "House M.D."nin uyarlaması Hekimoğlu, orijinali kadar başarılı olabilecek mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fulyana

Türkiye'de dizi saatleri 2 saat 35 dakika olduğu sürece dünyanın en iyi dizisini de uyarlasalar asla başarılı olamazlar. 2s 35d nedir ya?? Özet olayına hiç girmiyorum zaten. İşte bu süreyi doldurmak için mal mal, yavaş ve sıkıcı sahneler olacak ve kalite düşecek. izleyici yorulacak dikkatini kaybedecek ve izlemeyi bırakacak. Şuan hiç bir diziyi bu uzun sürelerden dolayı izlemiyorum. Bir dizinin en fazla 60dk olması gerekir. Film süresi bile bu kadar uzun değilken dizi sürelerinin bu kadar uzun olması akıl mantık dışı. Önce bu sorunu düzeltsinler sonra dizi yapmaya başlasınlar.

rorschach_srkian

beklentimi dizi olarak düşük tutacağım bir uyarlama olacak.. House hayranı olan bir insan olarak evet Timuçin Esen cuk oturmuş House u izlemeyen de ne bileyim uyarlama olasa da house mantığını anlayamaz umarım uyarlamayı da iyi yapabilrler...

meltem-mina-dikmeci

Timuçin Esen harika bir oyuncu ve House'u oynayabilecek belki ülkemizdeki tek kişi ama olmamış işte. Diziyi izlediysen House'u ne kadar babacan, neşe saçan biri yaptıklarını görürsün. House ile alakası yok karakterin.

rorschach_srkian

açtım izlemek için ama tahammül edemedim zaten Timuçin esene rağmen

kaan-armagan1

ateist olmayacaksa izlemeyeceğim. bok yeyin yapımcılar

sinem-suel

herseyi batırdınız bütün dizilerin uyarlamasını yaptınız bari bu güzelim diziyi bıraksaydınız!! tek solukta bitirdiğim ender dizilerden biriydi house.... yazık olacak yol yakınken dönün bence....

emineiyi

ne gerek var ki aslı varken diye düşünürken mucize doktor aklıma geldi :/ otizm ve savant sendromu ile alakalı gayet farkındalık yarattı bu yüzden seviyorum ama hause bu ya :) yani orjinaline zor katlandım zekası sağolsun yoksa çekilecek adam değildi yani :)

Görüş Bildir