Yeni Bungie Oyununun Detayları Ortaya Çıktı!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Bungie Oyununun Detayları Ortaya Çıktı!

Yeni Bungie Oyununun Detayları Ortaya Çıktı!

İlk olarak geçtiğimiz Kasım ayında duyurulan Bungie 'nin yeni DVO'su Destiny sonunda ortaya çıktı. Firma tarafından yayınlanan yeni video ve açıklanan bilgilere baktığımızda ise Destiny 'nin önümüzdeki 10 yıl boyunca oyuncuları meşgul edeceğini görüyoruz. Bu kısa girişin ardından isterseniz oyun hakkında edindiğimiz bilgilere geçelim.

Bildiğiniz üzere Destiny , Halo serisinin yaratıcısı Bungie tarafından geliştiriliyor, oyunun yayıncılığı ise Activision tarafından üstlenilmiş durumda. Tür olarak DVO sularında gezecek yapım FPS olarak tasarlanmış ve oyunu oynayabilmek için sürekli internet bağlantımızın olması gerekecek ki aylık bir ücret de söz konusu. Bu haber PC oyuncularını biraz üzecek olsa da Destiny, bir konsol oyunu olacak ; PlayStation 3 ve Xbox 360 'ın yanı sıra kendisi yeni nesil konsollarda da boy gösterecek.

PlayStation 3 ve Xbox 360 sahipleri oyunu aynı Server üzerinde oynayamayacak. Bunun yanında aynı eski ve yeni nesil konsol sahiplerinin de Destiny 'yi birlikte oynayıp oynayamayacağına dair bir açıklama yapılmış değil. Açıklama yapılmayan bir diğer konu ise oyunun çıkış tarihi . Yeni nesil konsollarla birlikte oyunun da 2013 sonunda çıkması muhtemel gibi gözükse de Activision , Bungie'nin 2013 finansal takvimine yeni bir oyunun girmeyeceğini açıkladı.

Destiny bir DVO olsa da tüm oyunu tek başınıza ya da ufak bir arkadaş grubu ile oynamak mümkün olacak. Post Apokaliptik bir dünyada geçecek oyunda insanlık - daha önce yayınlanan konsept çizimlerde de bolca gördüğümüz büyük küre- Traveler adlı verilen bir güç tarafından kurtarılmış ve korunuyor durumda. Bu da bize galaksiyi tekrar keşfetme şansı veriyor ancak düşmanlarımız da dışarıda bizi beklemekte. Bunun yanında Traveler sayesinde hayatta kalanların bazıları çeşitli yetenekler elde etmiş durumda. Destiny'de Titan , Hunter ve Warlock olmak üzere üç sınıfın yer alacağı da gelen bilgiler arasında.

Oyundaki düşmanlarımızın dört kollu böceğe benzeyen Space Zombies , zamanda yolculuk yapan robotlar olan Vex 'ler ve Cabal 'lar olacağı söyleniyor. Destiny 'deki her gezegenin bir de güneş sistemi bulunacak ki bu da ziyaret edebileceğimiz birçok yer anlamına geliyor. The Cosmodone Breach , The Ruins On The Edge of The European Dead Zone, The Swamps of Old Chicago , The Tower, The Reef, Giant Obsidian Pyramid Ships ve Hellmouth on the Moon da oyunda yer alacak bölgeler olacak. Tüm bu yerlere ise elbette sahip olduğumuz uzay gemisi ile gideceğiz.

Bungie , Destiny için yepyeni bir oyun motoru geliştirmiş ki yapımı canlı canlı görenler grafikler ve atmosferin göz kamaştırıcı olduğunu söylüyor. Yapım için geliştirilen iOS uygulamasının ise oyunla olan etkileşimimizi arttıracağı ve oyun içi iletişimi sağlayacağını biliyoruz. Bunun yanında Destiny'nin müziklerinde Paul McCartney 'nin (Evet.) de parmağı olduğu Bungie bestecisi ile son derece etkileyici işlere imza attığı belirtiliyor.

Oyun için yayınlanan ilk videoya biraz aşağıdan göz atabilmekle birlikte açıklanan tüm bilgilerin ardından düşünceleriniz neler? Bungie , Destiny ile önümüzdeki 10 yıla damgasını vuracak mı dersiniz?

gazetecilik mezunu. çok müzik dinliyor. bayağı video oyunu oynuyor. bolca kitap ve çizgi roman da okuyor. hah bir de gitarı var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapPlaystationUzayXboxiOSmüzikoyun
Görüş Bildir