Bakan Şahin'den Utanç Davasına İtiraz

 > -

Yeni Bir N.Ç. Yaşanmasın

Yeni Bir N.Ç. Yaşanmasın

Sakarya'da 14 yaşındaki kıza taciz davası 29 Ağustos'ta başlıyor. 34 sanıktan ikisi polis. Küçük kız üç aydır devlet korumasında...

Narin yapısının aksine yaşadıkları tonlarca ağırlıkta. Yaşı daha 14. Ama geçmişiyle büyük bir savaş içinde. Bu nedenle başı hep önünde, gözleri ise yerde. Kendini dış dünyaya kapatmış. Sürekli çapraz duran elleri ve ayakları sanki onun koruma kalkanı. Karşımda duran, Sakarya’da geçen haziran ayında 34 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne uğradığı gerekçesiyle devletin koruma altına aldığı ve bugüne kadar avukatı dışında hiç kimseyle görüştürülmeyen küçük bir kız. İlk duruşması 29 Ağustos’ta görülecek. Yaşları 14 ile 19 arasında değişen 20 sanık tutuklu, 14 sanık ise tutuksuz olarak yargılanıyor. Tutuksuz sanıklar arasında Sakarya Emniyeti’nde görevli iki polis de var. Emniyet şube müdürü olarak çalışan polislerden biri ‘cinsel ilişki için mekân bulmak’tan, diğeri ise küçük kızla ‘cinsel ilişki kurmak’tan gözaltına alındı. Ancak polisler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılan polislerden N.Ş.’nin yurtdışına kaçtığı biliniyor. Eşi de Sakarya Adliyesi’nde hâkim olarak görev yapıyor.

Gelen bir ihbar sayesinde olayın ortaya çıkmasının ardından devlet 14 yaşındaki Ö.C.’yi koruma altına aldı. Küçük kızın avukatı Harika Güney Karakaş “Sanırım karşı taraf, Türkiye ’nin gündemine oturan N.Ç davasındaki gibi, yaşananları kızımızın ‘rızasıyla yaptığı’ yolundaki iddialarıyla kendini savunacak. Bunun üzerine gidilecek. 14 yaşındaki bir kız çocuğuna rızasıyla ilişkiye girebilecek bir insan olarak bakılıyor. Ama kanun çok açık. 15 yaşının altındaki çocukta rıza kesinlikle aranmıyor” diyor.

Günde dört-beş ilaç

45-50 kilo var yok. Devletin güvenlik gerekçesiyle bakım altına aldığı yurdun bahçesinden avukatı Harika Güney Karakaş ve bana doğru gelirken utangaç bir gülümsemeyle “Hoş geldiniz” diyor. Fısıldar gibi zor duyulacak bir ses tonuyla konuşuyor. Onu alıp terapiye götüreceğiz. 34 kişinin cinsel istismarına uğramış olmanın yarası o kadar ağır ki haftada bir gün devletin ona sağladığı psikiyatrıyla, bir gün de psikologla görüşüyor. Günde üç-dört tane de ilaç alıyor. Arkadaşları dershaneye giderek testlerden zar zor 400 puan alırken o, kendi başına çalışarak 410 puan almayı başaran bir öğrenciydi aslında. Evden okula küçük bir dünyası vardı. Baba bir fabrikada işçi olarak çalışıyor, anne ise ev kadını. Şimdi bir tecavüz davasının küçük mağduru. Otomobilin camından sessizce dışarıyı izliyor.

Ya o polis bulunmazsa Üç aydır yurtta devlet koruması altında olduğu için avukatı Harika Güney Karakaş, onun dışarıdaki hayatla ilgili tek bağlantısı. Aralarında öyle özel bir bağ kurulmuş ki konuşurken bir tek onun gözlerine uzun uzun bakıyor.

Birlikte geçirdiğimiz bir gün boyunca sessizliğini ara ara bozuyor ve “Hayatıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Tek isteğim bana bunu yaşatan herkesin cezalandırılması. Dışardaki özgürlüğü, ailem ve arkadaşlarımla zaman geçirmeyi çok özledim” diyor. Sonra gözlerini büyük bir endişe sarıyor. Dudaklarından “Abla, suçluları teslim etmeyen bir ülke varmış sanırım. Ya o polis de oraya kaçmışsa...” cümleleri dökülüyor. Ailesini neredeyse üç ay görmemiş. Telefonda bile konuşmamış. Ama ailesinin bayramın 3. günü onu görmeye gelmesi küçük kızı geleceğe dair ümitlendirmiş. ”Ailemi düşünmek bana en büyük kuvveti veriyor. ‘Kızım hiç üzülme biz senin yanındayız’ dediler. Ailemi ve arkadaşlarımı daha çok görmek istiyorum” diyen küçük kızı bu görüşmede üzen ise babasının bu zor süreçte yeniden sigaraya başlaması.

Avukat: ‘İftira’ya sığınacaklar

Avukat Harika Güney Karakaş, davayla ilgili bilgi verirken, endişelerini de dile getiriyor:

“Onu ilk gördüğümde iki hafta uyuyamadım. Çünkü çok küçük. Bu kadar çok şey yaşayıp bunu nasıl kaldırabildiğini aklım almadı. Zaman zaman öfke patlamaları yaşıyor. Hiç kimseyle konuşmak istemediğini söylüyor. Karşı tarafın avukatının iddiası, bu yaşananları kızımızın isteyerek yaptığı ve aslında birçok kişiyle ilişkiye girmediği halde 34 kişiye iftira attığı yönünde. Ama Yargıtay’ın bir kararı var. Kararda diyor ki: Hiçbir kadın iffetini zedeleyecek ve toplum içinde kendini küçük düşürecek bir yalanı başkasına atmaz. Hele bunu 14 yaşındaki bir çocuk asla yapmaz. Sanıkların 27’si yaşları 14 ile 19 arasında değişen kişiler. Geri kalan yedi kişi de yer temin etmek, cinsel ilişkiye girmek ve cinsel ilişkiye girmek için zorlayan kişilerden oluşuyor. Yedi kişiden ikisi, cinsel istismar suçundan mahkemeye sevk edilip serbest bırakılan iki kamu görevlisi. Konuyla ilgili savcıya ifade veren kişi sayısı 34’e kadar çıktı. Ama bunların içinde yedi-sekiz kişi mekân temini sağlamış. Bazıları mağdure ile ilişkiye girmiş, bazıları tecavüz etmiş, bazıları da görüntülerini çekerek onu cinsel anlamda istismar etmek için kullanmış. Devlet olayın ortaya çıktığı haziran ayından bu yana kızımızı karşı taraftan gelebilecek tehditlere karşı aileden alarak bir başka yerde koruma altına aldı.”

Devlet korumasında bir gün

Ö.C. sabah saat 09.00-10.00 arasında kalkıyor. Kahvaltıdan sonra ilaçlarını alıyor. 11.00’e kadar TV izleme hakkı var. Sonra bir saat kadar kitap okuma saati. Ardından öğle yemeği vakti geliyor. Yemek sonrasında serbest zaman var. Eğer bilgisayarın başı kalabalık değilse bazen bilgisayarda oyalanıyor. Ardından akşam yemeği yeniliyor. Son bir haftadır masatenisi oynamaya başlamış. İstanbul ’a gelmek ve gezmek istiyor. Çok küçükken gelmiş ama hatırlamadığını söylüyor.

‘Çocuğa her türlü cinsel davranış’

Haberin Tamamı İçin:

Kadın Gazeteciler Takipte!..

Kadın Gazeteciler Takipte!..

Kadın gazeteciler, ortak bir bildirgeyle, Sakarya'da onlarca erkeğin cinsel istismarına uğrayan 14 yaşındaki kız çocuğunun yarın başlayacak davasını yakından takip edeceklerini duyurdu.

İşte o açıklama ve metne imzasını atan kadın gazeteciler:

"Kadın gazeteciler olarak takipteyiz!

Bizler, her gün gazetelerde, internette okuduğunuz ya da televizyonda izlediğiniz kadına yönelik fiziksel/duygusal/cinsel şiddet haberlerini yayıma/yayına hazırlayan kadın gazetecileriz.

Mesleğimiz, toplumda yaşanan mağduriyetleri ifşa etmek. Bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Katledilen, tecavüz ve taciz edilen onlarca kadının ve kız çocuğunun haberlerini kalemimiz döndüğünce sizlere aktarıyoruz.

Ancak istisnasız her haberde yüreğimiz biraz daha parçalanıyor.

Bu ülkede hala binlerce kadın, erkek şiddetiyle öldürülüyor. Cinsel şiddetle ölmekten beter hale getirilen, çetelesini tutmakta zorlandığımız sayısız hemcinsimiz ise hayata tutunma mücadelesi veriyor.

Bu vahim tablo içinde, caydırıcı olmak yerine mağdurun aleyhine korkunç kararlar veren erkek egemen yargı hepimizi dehşete düşürmeye devam ediyor.

Haksız tahrik ve iyi hal indirimlerine tabi tutulan katiller, tecavüzcüler serbest bırakılıyor.

Cinsel istismar kurbanı kız çocuklarında 'rıza' aranıyor.

Yaşadıkları travmalar adalet duygusundan yoksun kararlarla katmerlenen mağdurlar ile beraber, yazıp çizdiğimiz her haber bizlere de ayrı bir travma yaşatıyor.

Tanığı olduğumuz her cinayet, her taciz, her tecavüz bizleri geri dönüşü olmayan bir umutsuzluğun içine sürüklüyor.

Hepimizi çileden çıkartan tüm olumsuzluklara rağmen, hayat karartan utanç verici felaketlerin yinelenmemesi adına kamuoyu baskısı yaratmak için haber yapmaya elbette devam ediyoruz.

Bu kapsamda, kadının insan hakları konusunda hissettiğimiz sorumluluk çerçevesinde, Sakarya'da cinsel istismar kurbanı 14 yaşındaki kız çocuğunun davasını yakından takip edeceğimizi duyurmak isteriz.

Bizler, kadın gazeteciler olarak, mesleğimizi yerine getirdiğimiz müddetçe şiddete, cinsel istismara, tecavüze maruz kalan, öldürülen kız kardeşlerimizin davalarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

Ayça Söylemez

Burcu Karakaş

Mine Tuduk

Müjgan Halis

Nilay Vardar

Çiçek Tahaoğlu

Elif İnce

Selin Asker

Semra Pelek

Burcu Aktaş

Ezgi Başaran

Melis Apaydın

Haberin Tamamı İçin:

14 yaşındaki Ö.C davasında tecavüz sanıklarının yakınları: Kendi rızasıyla oldu!

14 yaşındaki Ö.C davasında tecavüz sanıklarının yakınları: Kendi rızasıyla oldu!

Sakarya'da 2'si polis 34 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kalan 14 yaşındaki Ö.C'nin davası başladı.

Sakarya Adliyesi'nde görülen 14 yaşındaki Ö.C. davası olaylı başladı. Adliye önünde pankart açıp açıklama yapmak isteyen Sakarya Kadın Platformu üyelerine Ö.C’ye cinsel taciz ve tecavüz suçlamasıyla yargılanan 34 sanığın yakınları sözlü sataşmada bulundu. Platform üyeleri açıklama yaptığı sırada bazı sanık yakınları ‘Kendi rızasıyla oldu’, ‘Kız diyor kendi rızamla yaptım’, ‘tecavüzü bunlar yaşamış herhalde’ gibi sözlü sataşmalarda bulundular.

Platform üyeleri adına açıklama yapan Özgür Kahraman, “Ülkemizde gelir adaletsizliğinin artması sonucu toplumumuzda şiddet olaylarının arttığını görüyoruz. Bu sorun özelde kadınları daha fazla etkilemektedir. Kadına yönelik taciz ve tecavüzün artmasında bu denli artmasında yasaların yetersizliği hatta tecavüzü koruyan yapısı da etkili olmaktadır. Yasa uygulayıcılarının kadına bakış açısının da bu sorun da etkisi oldukça büyüktür” diye konuştu.

Güvenlik önlemleri artırıldı

‘Tecavüzcü devlet istemiyoruz.’yazılı pankart açan ve ‘kadınlar susmayacak’, ‘çiçek değil adalet istiyoruz’ sloganları atan gruptakilere sanık yakınlarının sözlü sataşmalarının artması üzerine polis adliye önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Sabah saat 10.00’da başlayan 3 ayrı dosya üzerinden yürüyen dava halen devam ediyor. Ö.C duruşmaya getirilmezken, Ö.C’nin anne ve babası duruşmaya katıldı. Duruşmayı İstanbul Barosu’ndan Çağdaş Hukukçular Derneği, İnsan Hakları Derneği ve İnsan Hakları Derneği ’nin avukatlarının yanı sıra Av. Ömer Kavilli’nin içinde bulunduğu grup duruşmayı izliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Ö.C. yine incitildi

Ö.C. yine incitildi

14 yaşındaki Ö.C.'nin cinsel istismara uğramasıyla ilgili 34 sanıklı davada tutuklu kalmadı. Kadın örgütleri adliye önünde eylemdeydi.

Sakarya’da 14 yaşındaki Ö.C.’nin cinsel istimara uğramasıyla ilgili 34 sanıklı davanın ilk duruşması dün görüldü. Mahkeme davayla ilgili gizlilik kararı verirken, kadın örgütleri adliye önünde “Bu davanın takipçisi olacağız” diye pankart açtı.

Adapazarı’nın 15 kilometre dışındaki yeni yerleşim yeri olan Camili’deki Sakarya Adliyesi’nde dün hareketli saatler yaşandı. Henüz ilköğretim çağında 14 yaşındaki Ö.C.’ye cinsel istismarda bulundukları için haklarında dava açılan 16’sı tutuklu, biri gıyabi tutuklu 31’i öğrenci olan 34 sanık ilk kez hâkim karşısına çıkacaktı. Tutuklu sanıklar sabah 09.00 sularında adliyeye getirildi. Bu sırada adliye önünde KESK, Emek Partisi, ÖDP, CHP , İHD , ADD, Genç Sen gibi örgütlerin destek verdiği Sakarya Kadın Platformu eylemdeydi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Özgül Karaman, “Fethiye ve N.Ç. davalarında adalete olan güveni sarsan sonuçlardan sonra, bu davanın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz” dedi. Adliye önünde toplanan sanık yakınları ise “Kız kendi rızasıyla beraber olmuş” diyerek, basın açıklaması yapan gruba tepki gösterdi.

Duruşma ‘gizli’ yapıldı

Duruşma, 1997 doğumlu olan mağdur Ö.C.’nin 18 yaşından küçük olması nedeniyle kapalı olarak gerçekleşti. Salona sadece sanıklar ve avukatlar alındı. Bu arada mahkeme kapısına asılı, duruşma ilanında yer alan sanık isimlerinin ilk defa rumuzlu olarak yazılması dikkat çekti. Ruhsal dengesinin bozulduğu belirtilen Ö.C. ise duruşmaya getirilmedi. Ö.C.nin mahkemede sosyal uzmanlar tarafından alınan videosunun izleneceği öğrenildi.

3 ayrı dosya üzerinden görülen davada, 18 yaşından küçük çocukların büyük bölümü soruşturma aşamasındaki ifadelerini değiştirerek, suçlamaları reddetti. Duruşmada sanık ve mağdur avukatları arasında tartışmalar da yaşandı. ÇHD avukatlarından Müşir Deliduman, olaydan sonra ifadesi alınan emniyet müdürünün tutuklanmayıp firar etmesi nedeniyle Sakarya Valisi ile soruşturma hâkimi için suç duyurusunda bulundu. Avukat Ömer Kavili de “Usul kuralları çiğneniyor. Bugüne kadar çocuğa cinsel saldırı iddiasıyla ilgili hiç bir davada tutuksuz yargılama olmamıştır” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

14 YAŞINDAKİ Ö.C.'YE İSTİSMARLA YARGILANAN TUTUKLU 20 SANIK SERBEST BIRAKILDI

14 YAŞINDAKİ Ö.C.'YE İSTİSMARLA YARGILANAN TUTUKLU 20 SANIK SERBEST BIRAKILDI

Adapazarı’nda 3 ay önce 14 yaşındaki lise öğrencisi Ö.C.'ye, aralarında iki polis müdürünün de bulunduğu 31’i öğrenci 35 kişinin cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili davanın ilk duruşmasında tutuklu yargılanan sanıkların tümü serbest bırakıldı.

4 sanık hakkında yakalama kararı çıkarılırken, davanın içeriğine ilişkin yayın yasağı kararı verildi. Dava Ekim ayına ertelendi.

Tutuksuz yargılananlar arasında bulunan Sakarya Emniyet Şube Müdürü N.Ş.’nin yurt dışına kaçtığı biliniyor.

Zete.com

Haberin Tamamı İçin:

RedHack, Ö.Ç. için Yargıtay'ın internet sitesini çökertti

Sakarya'da 2'si polis 34 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kalan 14 yaşındaki Ö.Ç'nin davasında alınan karara tepki gösteren RedHack, Yargıtay'ın internet sitesini çökertti.

Sakarya Adliyesi'nde görülen cinsel istismar ve tecavüz davasında alınan tahliye kararları, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılandı.

Haberin Tamamı İçin:

'Utancın'mimarı polismiş

Radikal, Ö.C. davasının perde arkasını araştırdı. 14 yaşındaki küçük kıza yönelik cinsel istismar zincirinin ilk halkası kaçak polis çıktı.

4 yaşında Ö.C.’nin, 34 kişinin karıştığı bir cinsel istismara maruz kalması lekesini Sakarya’nın alnına ilk süren kim miydi? Olaydan sonra gözaltına alınıp, serbest bırakılan ve ertesi gün firar eden Sakarya Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü N.Ş... Çünkü Ö.C.’yi istismar eden ilk kişi oydu. Devletin güvenlik için tahsis ettiği bilgisayarı kullanarak Ö.C.’yle tanıştı. Adını ve mesleğini farklı söyleyerek, kendisinden 29 yaş küçük olan, henüz 14’ündeki Ö.C.’yle buluştu. Küçük kıza telefon hattı verdi; çeşitli evlerde birlikte oldu. Polis N.Ş.’in açtığı utanç kapısından 26 ‘çocuk’ girdi. Önce Ö.C.’nin yaşıtı olan arkadaşları, Ö.C. ile birlikte olup o anı kamerayla zorla kaydedenler ve bu kaydı izleyenler... Derken, utanç katlanarak büyüdü. N.Ş.’nin, tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldığı için yurtdışına kaçtığı davada, utanç hanesine yeni çizikler atıldı: 19 tutuklu sanık tahliye edildi ve yayın yasağı getirildi.
Ö.C.’nin, kurbanı olduğu cinsel istismar skandalına ilişkin ilk ihbar, 21 Şubat 2012’de, yani aslında çok erken bir tarihte geldi. Birkaç işlemden öteye gidilmedi. İkinci ihbar 10 Mayıs’ta geldi. Ö.C.’nin arkadaşı olduğunu söyleyen kişi, korkunç bilgiler veriyordu. İddiaya göre Ö.C. ile birlikte olan kişi ilişki sırasında fotoğraflarını çekmişti. Görüntüleri paylaşıp Ö.C. ile zorla birlikte oluyorlardı. İhbarcı, Ö.C.’ye “Polise git” demişti. Fakat Ö.C., “Gidemem. Çünkü teknik direktör olarak tanıdığım kişi, aslında Sakarya Emniyet Müdürü’ymüş. Korkuyorum” dedi.

Kendisini Selcan diye tanıttı

Peki 43 yaşındaki N.Ş. ile 14 yaşındaki Ö.C.’nin ne işi olabilirdi? Ö.C.’nin iddiasına göre, N.Ş.’nin Şubat 2011’de internette bir müzik indirme sitesinde mesaj atmasıyla tanıştılar. N.Ş., kendini ‘ futbol menejeri Selcan Türkoğlu’ diye tanıttı. İstanbul ’da yaşadığını söyledi. Facebook ’ta yazışmaya başladılar. Önce bir büroda buluştular. Büronun sahibi N.M.B., anahtarı bir günlüğüne N.Ş.’ye verdiğini kabul ediyordu. Ö.C. ile N.Ş. daha sonra bir evde buluştular. Bu arada, babasının ‘çok mesajlaştığı’ için el koyması sonrası Ö.C., N.Ş.’den yeni hat istedi. O da A.T. adına kayıtlı hattı verdi. Görüşmeye devam ettiler. 2011’nin yaz aylarında 10 kez Serdivan Mahallesi’ndeki bir evde buluştular. Bu ev, polis E.T.’ye aitti. E.T., olay ortaya çıktığında 2011’de rapor alıp şehirden ayrıldığını, anahtarı da N.Ş.’ye teslim ettiğini ifade etti. Okullar açıldıktan sonra Ö.C., istemediği halde polis N.Ş.’nin ısrarıyla Yeni Cami’deki bir eve gitti. Bu ev ise S.T.’ye aitti. O da N.Ş.’yi tanıyordu.

Görüntüler dolaştı

N.Ş. olaydan sonra alınan ifadesinde ‘Selcan Türkoğlu’ adını kullandığını, İstanbullu bir menejer olarak kendisini tanıttığı iddiasını reddetmiyordu. Ö.C. ile internette tanışıp buluştuğunu, polis E.T.’nin evine gittiklerini doğruluyordu. Fakat, “Arkadaşımın faturalarına bakacaktım, Ö. de tuvalete gidecekti” diye açıklıyordu. Aralarında cinsel temasın olmadığını, 18 yaşından küçük olduğunu öğrenince ilişkisini kademeli olarak kestiğini söylüyordu. Ancak savcı Kamil Erkut Güre’nin tespitleri çok farklıydı. Savcıya göre Ö.C., ilk kez komiser N.Ş. tarafından istismar edilmişti ve ardından da birden çok kez istismarına ve tacizine uğramıştı. İstismarın okul çevresinde duyulması sonrası Ö.C., artık erkek yaşıtları için de kurban halini almıştı. Ö.C. Ocak 2012’den Mayıs 2012’ye kadarki beş ayda çoğu 15 ile 18 yaşındaki, suça sürüklenen 26 çocuğun değişik biçimlerde istismarına uğradı. Bir keresinde 4 ‘çocuk’ tarafından istismar edildi, sonra da ilişki sırasında görüntüleri çekildi. Görüntüler başkalarına izletildi; o ‘başkaları’ da Ö.C. ile birlikte oldu. O ‘çocuklardan’ bir kısmı cinsel ilişkiyi kabul etti ve rızaya dayalı olarak yaptıklarını söyledi. ÖC. de rızayla birlikte olduğunu söyleyip şikâyette bulunmadı. Savcı Güre, zorla çekilen görüntülerinin erkekler arasında yayılması üzerine, ‘tehdit ve baskı altında, ailesinin de haberdar olmaması nedeniyle, duyulmasını engellemek için cinsel ilişkiye girmek zorunda kaldığını’ savunuyordu.
Operasyon 8 Haziran’da başladığında gözaltına alınan N.Ş., tutuklanması için sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.

Savcı itiraz etti ama

Savcılık, itiraz etti ama çok geçti. N.Ş. yurt dışına çıkmıştı. Böylece Ö.C. davası, 8’iyetişkin, 26’sı çocuk, 34 sanıklı ‘utanç davası’na dönüştü. Üç ayrı iddianameye göre; toplam 27 sanık; ‘çocuğun cinsel istismarı, cebir yoluyla cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, özel görüntü ve sesleri ifşa etme’ ile 7 yetişkin sanık da ‘ cinsel istismar için yer temini’ iddiasıyla suçlandı. 19 tutuklu sanığın tutuklu olduğu davanın ilk duruşması, önceki gün görüldü. Ve mahkeme 19 sanığı tahliye etti.

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Şahin'den Utanç Davasına İtiraz

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiFacebookİstanbulKitapPolisRedhackSakaryaSavaşTecavüzYargıtayfutbolkadınlarmüzikolaytahliye
Görüş Bildir