Yeni Başkan Özkan Mutlugil

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Başkan Özkan Mutlugil

Yeni Başkan Özkan Mutlugil

Ankara Rixos Otel'de yapılan TVF 3. Olağan Genel Kurulu'nda 183 delegeden 100'ünün oyunu alan Mutlugil, başkanlığa getirildi.

İlk olarak 2006 yılında göreve gelen Erol Ünal Karabıyık ise 81 oyda kaldı, 2 oy geçersiz sayıldı. Karabıyık, 2006 ve 2008 yıllarında başkanlığa seçilerek üst üste 2 kez başkanlığa getirilen ilk isim olmuştu.

Yeni federasyon başkanı Özkan Mutlugil NTV Spor ekibinden Mehmet Sevinç'in sorularını yanıtladı.

"KARABIYIK'A KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM"

İlk olarak sözlerine Genel Kurul'u değerlendirerek başlayan Mutlugil, "Seçimlerin sonuçları belli olmuyor. Fark veya sayı farkı demek doğru değil, bir seçim bu. Ben kazandım ama kaybedebilirdim de. Sonuçta 4 senede bir yapılıyor genel kurullarımız. Voleybolun daha da Genel kurul bizi uygun gördü, herkese çok teşekkürler. Bu genel kuruldan sonra voleybol sporumuzun daha da kuvvetlenmesini amaçlıyoruz. Geçmiş dönem yönetim kuruluna ve Erol Ünal Karabıyık'a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı olsun diliyorum" dedi.

"AVRUPA VOLEYBOL FEDERASYONLARI KÜÇÜLMEYE BAŞLADI"

Erkek ve bayan voleybolununın ayrı dinamitleri olduğunu söyleyen yeni başkan, "Ekip olarak arkadaşlarımla yola çıkarken önce geliştirebileceğimiz alanları belirledik. Türkiye'nin dışından Türkiye'ye baktık, dünya ve avrupa voleybolunda neredeyiz diye... Erkek ve bayan voleybolumuzun ayrı dinamitleri var, bu yüzden dışarıdan baktık. Türkiye içinden geliştireceğimiz alanları tespit ettik. Avantajlarımızı ve dezavantajlarımızı tespit ettik. Hemen stratejik planın alt başlıklarını belirledik. Gelişimimizi hızlandırmaya çalışacağız. Avrupa voleybol federasyonları küçülmeye başladı, erkek voleyboluna da ağırlık vererek süratle gelişmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Yabancı sayısı artar demiyorum" diyen Özkan Mutlugil, "Rekabeti ve kaliteyi düşürücü kısıtlamalara karşıyız, tam rekabet koşullarından yanayız. Önümüzdeki dönemde oyuncu, antrenör ve kulüp sayısını artıracağız. Erkek voleybolunda yapacağımız çok iş var. Sadece kulüplerin çabası değil, federasyonun da kaynaklarını kullanarak gelişmeyi hızlandırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ankara
Görüş Bildir