Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeni Atanan Öğretmenlerin Yapması Gereken 6 Şey

Anasayfa > Gündem

19 Eylül 2014 Cuma günü itibariyle 40 bin öğretmenin daha ataması yapılacak. İnternette yeni atanan öğretmenlerin yapması gerekenlerle ilgili birçok bilgi mevcut. İki yıl önce atama işlemlerimi yaparken çektiğim sıkıntıları arkadaşlarımın çekmemesi için böyle bir liste hazırlıyorum. Umarım işe yarar.

1. Kalacak yer ayarlama...

1. Kalacak yer ayarlama...

Cuma günü atamanız çıktıktan sonra eğer uzak bir yer ise ilk önce kalacak yerinizi ayarlamanızı tavsiye ederim. Zira ufak ilçelerde  öğretmen evleri genellikle dolmuş olur.

2. Memleketten getirilecekler...

2. Memleketten getirilecekler...

Öncelikle belgeleriniz kaybolmaması için kendiniz cepli bir dosya alın.

-Son altı ay içinde çekilmiş 5 adet fotoğraf (fazladan yazıyorum

-Tercih sonrası size tercihlerinizi 'onaylattığınız ilçe mem tarafından onaylatılmış olarak size verilen Elektronik başvuru formunuz

-Diploma yada Geçici Mezuniyet Belgenizin aslı

-Pedagojik formasyon belgenizin aslı

3. Para meselesi...

3. Para meselesi...

Dosya aldım, yemek yedim derken para harcanıyor. Mümkünse cüzdanınızda bozuk para olsun. Sabahın köründe kırtasiyeciye 200 TL uzatınca biraz tuhaf oluyor...

4. Önce İl Milli Eğitim...

4. Önce İl Milli Eğitim...

Kim ne derse dedin önce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gidin. Zira atama yazıları oraya geliyor. İlk olarak orada belgeler dolduracaksınız. Sonra İlçe Milli Eğitime gideceksiniz.Aynı belgeleri İlçede de dolduracaksınız. Artık okulunuza gidebilirsiniz.

5. Korkmayın...

5. Korkmayın...

Müdürlüklerde işlemleriniz yapan çok bilmiş memurlar olacaktır. (Askerlik yapan arkadaşlar bilirler). Onların doğruları genel doğrulardan önce gelir. Sinirlerinize hakim olun ve gereksiz diyaloglara girmeyin. Çünkü sonuç değişmeyecek...

6. Son hatırlatmalar...

6. Son hatırlatmalar...

Birinci maddedeki belgelerin 3-4 tane fotokopisini alın ve bu belgelerin asıllarının sizde kaldığından ve kaybolmadığından emin olun.

Cüzdanınıza, paranıza ve kartlarınıza  sahip çıkın. (Hırsızlık endişesinden değil, telaşla kaybolmasın diye)

Bir iki tane kaleminiz olsun.(Belgeleri doldururken memurdan istemek zorunda kalmazsınız).

Şimdiden kolay gelsin. Sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
2
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?