Yelkovan: "Neden Gözaltına Alındığımız Bile Belli Değildi"

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Aziz Yıldırım İçin Karar Çıkıyor!

Aziz Yıldırım İçin Karar Çıkıyor!

Şike ve teşvik incelemesini sürdüren Futbol Federasyonu Etik Kurulu’nun Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’dan savunma alma işlemini 11 Nisan Çarşamba günü tamamlayacağı, aynı gün raporunu yönetim kuruluna sunacağı, hafta sonuna kadar da cezalarla ilgili kararın verileceği öğrenildi.
Milliyet gazetesinden Cemal Ersen'in haberine göre; hafta içinde Yıldırım’ın savunmasını almak üzere iki kez Metris Cezaevi’ne gelen Etik Kurulu üyelerinin, Fenerbahçe başkanına iddianamede konu edilen 19 maçı değil sadece 10 maçı sordukları, çarşamba günü de son bir görüşmenin daha yapılacağı bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

Yıldırım'a Yine Ret

Yıldırım'a Yine Ret

Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da olduğu 7 sanığın tahliye talebi reddedildi
Şike davası kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ında aralarında bulunduğu 7 sanığın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. Şike davasına müdahillik talebinde bulunduğunu açıklayan Trabzonspor’un müdahillik dilekçesinin ise henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım İçin Tahliye Kararı Çıkıyor

Aziz Yıldırım İçin Tahliye Kararı Çıkıyor

Etik Kurulu'nun raporu tamamlayıp Türkiye Futbol Federasyonu'na sunma aşamasına gelmesi üzerine, Fenerbahçe'de de umutlu bekleyiş başladı. Çünkü... TFF'nin alacağı karar, Çağlayan'da devam etmekte olan adli soruşturmayı da yakından ilgilendiriyor. Sportif açıdan yeteri kadar bilgili olmadıklarını ifade eden Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci; Yıldırım Demirören başkanlığındaki federasyonun 'şike ve teşvik primi' davasında alacağı karara göre hareket edecek.

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'a Bağlamak İstiyorlar

Aziz Yıldırım: "Şike davası olsa Fenerbahçe yargılanmazdı. Ergenekon davası var, beni buraya yamamak için bir milletvekili, 'finansörü' diyor""Türkiye'de en büyük dava bahis şikesidir. Bochum'daki davadır. Orada oyuncu da satın alınmıştır, teknik direktörler de vardır. Bu...

Haberin Tamamı İçin:

Savcı, 'Tahliye Talebinin Reddini' İstedi

Futbolda şike iddialarına ilişkin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 15'inci duruşm...

Haberin Tamamı İçin:

Yıldırım'ın Tahliye Talebine Red

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada,  bazı sanık avukatları, Trabzonspor'un davaya müdahil olma talebinin kabul edilmemesini istedi.    Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in avukatı ise suçtan zarar gördükleri gerekçesiyle davaya katılma taleplerinin kabul edilmesini talep etti.   Avukatların taleplerinin ardından görüşünü açıklayan özel ye

Haberin Tamamı İçin:

Çağlayan'da İstenmeyen Olaylar

"Futbolda şike" davasındaki duruşmada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için tahliye kararı çıkmayınca, Çağlayan Adliyesi önünde yine olaylar çıktı. Çatışmaya dönen olaylar sırasında taraftarlar ve polislerin yanı sıra bir de muhabir yaralandı.

Yelkovan'ın tahliye edildiği duruşmada, Yıldırım için tahliye kararı çıkmayınca gerilim arttı. Tansiyon giderek yükseldi ve öfkelenen taraftarlar polislere ve etrafa doğru taş ve şişe atmaya, emniyet güçleri de jop ve biber gazı ile müdehale etmeye başladı.

Haberin Tamamı İçin:

Yelkovan: Suçsuz Yere 10 Ay Yattım

Fenerbahçe Maliye İşler Müdürü Tamer Yelkovan, 10 aydır suçsuz yere içeride yattıklarını ifade ederek, "310 gündür buradayız. Amacımız suçsuzluğumuz ispat etmek. Arkadaşlarımız çıkana kadar gülmeyeceğiz" dedi.

Mahkemenin tahliye kararının ardından Metris Cezaevi'nden ayrılan Fenerbahçe Maliye İşler Müdürü Tamer Yelkovan'ı çıkışta; kulübün Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, kulüp çalışanları, aile fertleri ve çok sayıda taraftar karşıladı.

10 aydır suçsuz yere içeride yattıklarını belirten Yelkovan, "Aileme ve çocuklarıma kavuştuğum için çok mutluyum ancak sadece vücudum dışarıda, kalbim içeride kaldı. Orada arkadaşlarımı bıraktım. Ondan dolayı çok üzgünüz. Böyle olmamalıydı. 10 aydır burada suçsuz vaziyette yattık. 310 gündür buradayız. Onlar çıkana kadar gülmeyeceğiz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Yelkovan: "Neden Gözaltına Alındığımız Bile Belli Değildi"

"Futbolda şike" davasında dün tahliye edilen Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan, gözaltına alınma nedenlerinin hala belli olmadığını savunarak, "Şike davasında ortada hiç kimse kalmadı, ama sadece Fenerbahçeliler kaldı" dedi.

Fenerbahçe TV'nin evinde ziyaret ettiği Tamer Yelkovan, sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yelkovan, "3 Temmuz'da gözaltına alındık. Neden ve niçin gözaltına alındığımız bile belli değil. 'Şike davası' denildi. Şike davasında ortada hiç kimse kalmadı, ama sadece Fenerbahçeliler kaldı. Fenerbahçeliler de şimdi yavaş yavaş çıkmaya başladılar. Bu süreç çok uzun oldu. 306. günde ben içerden çıktım. Bu sevinç buruk bir sevinç. Arkadaşlarımız hala içeride. Onların çıkmasını bekliyoruz. Bütün Fenerbahçe taraftarları bunu bekliyor. Herkes başkanımızı ve İlhan (Ekşioğlu) beyi özledi" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımBiber GazıErgenekonFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİstanbulTFFTrabzonspor KulübüYıldırım Demirörenfutboltahliye
Görüş Bildir