Yekta Kopan Sözünü Sakınmayacak!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yekta Kopan, Sözünü Sakınmadan'da!

Yekta Kopan, Sözünü Sakınmadan'da!

SabitFikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen ve bugüne dek pek çok önemli edebiyatçıyı binlerce okurla buluşturan Sözünü Sakınmadan, son etkinliğinde hafızalardan silinmeyecek bir söyleşiye daha imza atıyor. Usta eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in 6 Eylül 2012’deki konuğu Yekta Kopan.

SABİTFİKİR VE İSTANBUL MODERN'DEN ORTAK AÇIKLAMA

Sabit Fikir ve İstanbul Modern olarak gerçekleştirdiğimiz Sözünü Sakınmadan, Temmuz 2011’den bu yana okurları edebiyata yön veren yazarlarla buluşturdu.

Günümüz edebiyat dünyasının en heyecanlı paylaşım ve tartışma platformlarından biri haline gelen bu etkinlik, Murathan Mungan, Hakan Günday, Elif Şafak, küçük İskender, Sema Kaygusuz, Emrah Serbes, Latife Tekin, Cemil Kavukçu, Ayfer Tunç, Enis Batur, Hakan Bıçakçı, Füruzan ve Selim İleri gibi isimlerin bulunduğu 13 yazara ve 5000’den fazla okura ev sahipliği yaptı.

Sözünü Sakınmadan hafızalarımızda kuşkusuz, edebiyatımıza nefes aldıran, cesur ve eğlenceli bir edebiyat platformu olarak her zaman yer edecek.

Ancak, Sabit Fikir ve İstanbul Modern olarak yeni ve yaratıcı başka projeler geliştirmek amacıyla 6 Eylül’de Sözünü Sakınmadan’ın son etkinliğini Yekta Kopan ile düzenliyoruz.

İlerleyen dönemlerde, okurların karşısına keyifli projelerle çıkmayı sürdüreceğiz.

YEKTA KOPAN KİMDİR?

Yekta Kopan, 1968 yılında dünyaya geldi. Hayalet Gemi dergisindeki çalışmalarıyla tanınan Kopan’ın ilk kitabı Fildişi Karası 2000 yılında yayımlandı. dtv (Deutscher Taschenbuch Verlag) tarafından yayımlanan Alles Blaue , alles Grüne dieser Welt ve İngiltere’de yayımlanan The Lounge Companion Vol.2 seçkilerinde birer öyküsüyle yer aldı. Daha Önce Tanışmış mıydık? adındaki e-kitabı, altkitap.com tarafından okurlarla buluşturuldu. Okul öncesi için yazdığı ve Şilili ressam Alex Pelayo tarafından resimlenen çocuk kitabı Burun , Marsık Yayıncılık tarafından 2009 yılında piyasaya çıkarıldı. Yekta Kopan çalışmalarını Milliyet Sanat dergisinde, Milliyet Kitap ekinde ve Fil Uçuşu adını verdiği blogunda sürdürüyor.

Yekta Kopan’ın Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri kitabı 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görüldü. Ayrıca Karbon Kopya adlı kitabıyla Dünya Kitap 2007 Yılın Telif Kitabı Ödülü’nü, kurgusuyla dikkat çeken Bir de Baktım Yoksun ile de 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü ve Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. 2012 başında Bulgarcaya çevrilen Bir de Baktım Yoksun , Mısır-Etrac Yayınevi tarafından da Arapça olarak yayımlandı.

Rezervasyon için: etkinlik@istanbulmodern.org

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereİstanbulKitapMısıraşk
Görüş Bildir