Yedi Bin Sağlıkçıya 'Kıyamet' Şoku

 > -

Yedi Bin Sağlıkçıya Kıyamet Şoku

Yedi Bin Sağlıkçıya Kıyamet Şoku

Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan sağlık çalışanlarına 'kıyamet' şoku. Sağlık müdürlükleri, halk sağlığı müdürlüklerinde görev yapan yaklaşık 7 bin ebe, hemşire, sağlık memuru, tıbbi sekreter bugün iş yerlerine gittiklerinde kötü bir sürprizle karşılaştılar. Kendilerine sorulmaksızın, bir gecede yıllarca çalıştıkları görev yerlerinden alındıklarını öğrenen çalışanlar, 'kıyametin kopuşu bu olsa gerek' yorumu yaptılar.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 7 bin sağlık çalışanının bir gece operasyonuyla 20-25 yıldır çalıştıkları yerlerden alınarak hastanelere atandığını söyledi.

"Maya takvimine göre kıyamet demek ki buymuş" diyen Memiş, "Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüklerinde yıllarca görev yapmış hekim, ebe, hemşire, tıbbi sekreter, sağlık memuru, memur gibi kadrolardaki sağlık çalışanlarının yerlerinin bilgi dahi verilmeden resen değiştirilmiş olması, kabul edilebilir bir şey olmadığı gibi yıllarca bu işi özümseyerek yapan ve müdürlüklerdeki sistemi yürüten arkadaşlarımızın yer değişimi, sistemi tıkayacaktır. Sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı müdürlüklerindeki personel sayıları çok düşmüştür" dedi.

İşlerin aksayacak olması nedeniyle il müdürlerinin de tedirgin olduğunu anlatan Memiş, "Kişi sağlık memuru ama 15 yıldır il sağlık müdürlüğünde mutemet olarak çalışıyor. Ya da 20 yıldır aile planlaması merkezinde hemşire olarak görev yapıyor. 10 yıldır eczane açılışı, kapanışı, denetimi yapıyor. Bu kişilerin yerlerinin değişmesi sağlık hizmetlerinin sunumunda aksaklıklara neden olacak" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

memur
Görüş Bildir