Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okul Maratonuna İyi Gelecek Film ve Dizi Önerileri

-
Okul Maratonuna İyi Gelecek Film ve Dizi Önerileri

Hem aşk hem dostluk hem eğlence hemde hüzün bulunan güzel film ve dizileri sizin için derlerdim. Cips ve soğuk içeceklerinizi yanınıza alıp seyretmeye başlayın. İyi seyirler!

NOT- Özetler internet  sitelerinden alınmıştır.

Anne with an 'E' / 2017 IMDb 8,5

Öksüz ve yetim kalan Anne, amcasıyla yengesinin yanına verilmiş; fakat amcasının vefatı ve yengesinin şehre taşınmasıyla çeşitli aileler için hizmetçilik yapmaya başlamıştır. Yaşadığı yetimhanedeki talihsiz bir karışıklıkla kendini Green Gables kasabasında yaşayan Cuthbert kardeşlerin yanında bulur. Yıllar sonra sıcak bir yuvaya kavuşmanın sevincini yaşayan küçük kız, daha görür görmez aşık olduğu bu kasabada kısa zamanda herkesin dikkatini çekecek; zekası ve eşsiz hayal gücü sayesinde karşılaştığı sorunların üstesinden gelecektir.

Everything sucks! / 2018 IMDb 7,6

Luke, McQuaid ve Tyler lise birinci sınıflardır ve artık lisede oldukları için her şeyin daha iyi olmasını isterler. Üçü okulun video kulübüne katılırlar. Luke kulübün bir diğer üyesi ikinci sınıf olan Kate’e ilk gördüğü andan itibaren tutulur. Bir sorun vardır Kate müdürün kızıdır ve Luke için işler istediği gibi gitmez. Okulun başka bir kulübü drama kulübünde ise abartılı oyunculuklarıyla Oliver ve Emaline önderliğinde bir gösteri yapmak için seçmeleri yaparlar. Fakat bu iki kulüp beklenmedik olaylardan dolayı ezeli düşman olur ve video kulübü kendini affettirmek için onlara bir film çekme teklifiyle giderler. Bu iki kulüp ortak bir film işine girerler ve yaşanan olayların çerçevesinde bizler ilişkilere, arkadaşlıklara ve yeni başlangıçlara şahit oluyoruz.

A Series of Unfortunate Events / 2017 IMDb 7,9

Gizemli bir yangın Baudelaire ailesinin evini kül ettiğinde üç kardeş aynı zamanda ailesini de kaybeder. Bunun üzerine ilk bölümle birlikte kardeşler barınabilmeleri için Kont Olaf’ın yanına yerleştiriliyorlar. Kont Olaf, çok zengin bir servete konan kardeşlerin servetini ele geçirmek için kararlı bir şekilde harakete geçerken, kardeşler de ailelerinin gizli geçmişleri öğrenmek üzere araştırma yapmak durumunda kalıyorlar.

Skam / 2015-2017 IMDb 8,8

Skam Norveçli bir grup liseli gencin hareketli ve eğlenceli  hayatını anlatan bir Norveç dizidir. Her sezon farklı karakterin hayatını onların gözlerinden anlatıyor. İlk başlarda sıkılmanız mümkün hatta kapatabilirsiniz de ama bence şans verin kesinlikle değiyor .

Wonder / 2017 IMDb 8,0

Auggie Pullman yaşıtı diğer çocuklardan biraz farklıdır. Çünkü yüzünde ciddi bir deformasyon vardır. Auggie diğer çocuklarla sıradan bir okula giderek, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. Güzel dostuklar edinir. İzlerken hem gülceğiniz hemde ağlarken domatese dönüşeceğiniz bir film.

Wild child / 2008 IMDb 6,1

Genç kız Poppy ile babası yoğun bir çatışma yaşamaktadır. Baba kız gerilimi bitmek bilmemektedir. İsyankar tavırlarıyla babasını çileden çıkaran Poppy aldığı ikazlara rağmen hala değişmemiştir. Babası artık kızının disipline ihtiyacı olduğuna karar vermiştir ve onu tutucu bir kız okuluna yollar. İngiltere'deki bir kız okuluna yollanan Poppy'i, katı kurallarıyla ünlü bu yerde komik olaylar beklemektedir.

The Kissing Booth / 2018 IMDb 6,5

Daha önce hiç öpüşmemiş olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisesinin bahar festivalinde düzenledikleri bir oyun ile gerçekleştirir. Üstelik gizli aşkı Noah ile öpüşmüştür ve bu öpücük ikili arasında bir ilişkinin yolunu açar. Fakat ortada küçük bir sorun vardır. Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının ağabeysidir ve ikisinin arkadaşlık kurallarına göre böyle bir şeyin olması kesinlikle yasaktır. Elle, oldukça çaresiz durumdadır. Noah ile zaman geçirdikçe arkadaşlığının tehlikeye girdiğini fark eden Elle, bir seçim yapmak zorunda kalır. Ya kurallara uyacak ya da kalbinin sesini dinlemesi gerekecektir.

Love, Simon / 2018 IMDb 7,9

Herkes gençlik yıllarında masalsı bir aşk hikayesini hak eder. Ancak ne yazık ki, durum 17 yaşındaki Simon Spier için biraz karışık. O, henüz ailesine ve arkadaşlarına eşcinsel olduğu gerçeğini açıklayabilmiş değil. Üstelik sorunları, onların tepkilerinden korkmakla da kalmıyor. İnternet üzerinden konuştuğu bir sınıf arkadaşına da aşık. Ancak kimliğini gizli tutan bu sınıf arkadaşının kim olduğu hakkında hiçbir fikri yok! Bu iki sorunun çözümü de hayatını değiştirecek adımlar atmasından geçiyor

Flipped / 2010 IMDb 7,7

Taşındıkları yerde karşı konuşuna küçük yaştan beri ilgi duyan Juli Barker ve Bryce Loski arasındaki ilişki anlatılmaktadır. Konusu çok farklı olmasada izlenmesi gerektiğini düşündüğün bir film.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taha-emre-dogan

güzel bi şeye benziyo bi de kitap serisi yaparsanız

thewonka

çok isterdim ama kitaplar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim.

Görüş Bildir