Görüş Bildir

"Yayın İhalesini Kulüpler Birliği Yapacak, Süper Lig A.Ş. Kurulacak"

Anasayfa > Gündem

Kulüpler Birliği Vakfı Haliç Kongre Merkezi'nde toplandı. Toplantının ana gündem maddesi naklen yayın ihalesiydi. Toplantı sonrası açıklama yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, 'Kulüpler olarak naklen yayın ihalesini Kulüpler Birliği'nin yapması konusunda mutabakata vardık ve bunun için Süper Lig AŞ'nin kurulmasını kararlaştırdık.' dedi.

Toplantıda, naklen yayın ihalesinin Kulüpler Birliği tarafından üstlenilmesini tartıştıklarını söyleyen Vakıf Başkanı Gümüşdağ, 'Hep gündemimizde olan konuyu enine boyuna konuştuk. Rakamlar ve dünyadaki sayılara tek tek baktığınızda bir çok ülkede naklen yayın ihalelerinin bu tarzda yürütüldüğünü gördük. Naklen yayın ihalesinin Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yapılması konusunda, bu toplantıya katılan tüm kulüp temsilcileriyle mutlak bir mutabakat halindeyiz. Türkiye'de tüm sponsorlarla anlaşmaların mutlaka Kulüpler Birliği tarafından üstlenilmesini istiyoruz.' dedi.

'Naklen yayın ihalesinin yapılması için de Süper Lig AŞ'nin kurulması gerekiyor.' diyerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun devre dışı bırakılacağının sinyalini veren Gümüşdağ, 'Sayın Yıldırım Demirören'i aradım, önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Sonra spor bakanımızla, daha sonra başbakanımızla ve cumhurbaşkanımızla konuyu konuşacağız. Alman ve İngiliz yetkililerden de bilgi alacağız.' ifadelerini kullandı.

Gümüşdağ, vakfın gelecek toplantısının da 7 Nisan Salı günü yapılacağı kaydetti.

Cihan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?