Yasin Aktay'dan Erdoğan'a Salavatlı Türkü: "Serok Tayyip Erdoğan, Salli Ala Muhammed"

 > -

AKP’de, Erdoğan'ın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut’un “iki silahım var ölene kadar Erdoğan için savaşırım” çıkışıyla başlayan,Metin Külünk’ün "Alnımız göğsümüz açık, varsa yürek kurşun sıksınlar" diye devam ettirdiği açıklamaların ardından şimdi de AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay Aktay, Peygamber Efendimiz'e (sas) olan saygısı için dilinden düşürmediği 'salavat'ı da Erdoğan için türkü yaptı.

Yeniyön.com internet sitesinin haberine göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Siirt’te kadınlara yönelik bir programda Erdoğan'a olan yaranma çabalarını tartışmaya yol açacak bir türkü ile dile getirdi. Erdoğan için düğünlerde okunacak bir kürtçe türkü yazan Aktay'ın, “Serok Recep Tayyip Erdoğan, Salli Ala Muhammed” ile biten türküsü tepki çekti.

Anadolu müslümanları Peygamber efendimize saygısından ötürü adını çocuklar taşıyamaz diye doğrudan 'Muhammed' (sas) yerine Mehmet adını verirken AKP Genel Başkan Yardımcısı Aktay'ın “Serok Tayyip Erdoğan, Salli Alâ Muhammed” diyerek türkü söyleyip kadınlara halay çektirmesi tepkiyle karşılandı.

Aktay, Anadolu’da insanların Peygamber Efendimiz'e (sas) olan saygısını göstermek için dilinden düşürmediği 'salavat'ı da Erdoğan için türkü yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir