Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşar Yakış: 'Suriye'de Hasar Görmeden Kurtulmamız Zordur'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Suriye'de Hasar Görmeden Kurtulmamız Zordur

Suriye'de Hasar Görmeden Kurtulmamız Zordur

AKP'nin Suriye'ye yönelik saldırgan politikasına AKP içinden itiraz geldi. AKP'nin eski Dışişleri Bakanlarından Yaşar Yakış Suriye'ye yönelik politikalardan vazgeçilmesini istedi.

Yakış, savaş tezkeresiyle Suriye'ye yönelik bir adım daha atan AKP'ye uyarıda bulundu.

“Ben her şeye rağmen Suriye'ye bulaştığımızdan daha fazla bulaşılmaması için çaba sarf edilmesi gerektiğine inanıyorum.”

Yakış Suriye'ye yönelik bir saldırı girişiminin Türkiye'ye büyük hasar vereceğini ifade etti.

“Çünkü Suriye bataklığına saplanırsak hasar görmeden kurtulmamız zordur.”

Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, saplanırsak Suriye bataklığından hasar görmeden çıkmanın zor olduğunu söyledi.

Yakış, tezkere sonrası neler yapılması gerektiği yönündeki soruya, ''Tezkere konusunda aslında Türkiye'de yanlış bir izlenim veriliyor; Akçakale'de yaşanan olaylar üzerine yaşanmış gibi. Halbuki Irak'a harekat düzenlemek için çıkarılmak üzere verilen tezkerenin süresi geçmiş olduğu için yeni bir tezkerenin çıkarılması aslında gündemdeydi. Akçakale'ye bomba düşmemiş olsaydı dahi, tezkere süreciyle Akçakale'de yaşanan sürecin üst üste gelmesi suretiyle Suriye'ye karşı bir karar çıkarılmış gibi tanıtıldı. Aslında böyle bir şey yok. Tezkere Suriye için değil, Türk askerinin yurt dışında görevlendirmesi içindir. Irak için de olabilir, başka bir yerden tehdit içinde olabilir, Suriye için de olabilir. Ben her şeye rağmen Suriye'ye bulaştığımızdan daha fazla bulaşılmaması için çaba sarf edilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü Suriye bataklığına saplanırsak hasar görmeden kurtulmamız zordur'' diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiIrakSavaşSuriye
Görüş Bildir