Yasaklar Hiçe Sayıldı: AKP'li Vekilin 1500 Kişilik Düğünü Tepkilerin Odağında

 > 
1.5bPAYLAŞIM

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun nikah töreni, koronavirüs salgınına yönelik tedbirlerin ihlal edilmesi nedeniyle sosyal medyada tepki çekti. 1500 kişinin katıldığı törende genelgeyle yasaklanmasına rağmen yiyecek içecek ikramı yapıldı, gelin ve damada takı takıldı, toplu fotoğraf çekimi yapıldı. 1 saatle sınırlandırılmasına rağmen saatlerce sürdüğü belirtilen düğünde sosyal mesafe kuralı da ihlal edildi.

Koronavirüs vakalarının yeniden artmasıyla birlikte İçişleri Bakanlığı düğünlerle ilgili bir dizi yasak kararı almıştı.

2 Eylül'de yayınlanan genelge ile sokak / köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinlikleri yasaklanmış, nikah törenlerine ise en fazla 1 saat izin verileceği belirtilmişti.

Nikah töreninde sandalye/koltuk düzeninin fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde oluşturulması zorunlu hale getirilmiş, toplu yemek verilmesi de dahil her türlü yiyecek içecek ikramı (paketli su servisi hariç) yasaklanmıştı.

24 Haziran’da yayınlanan genelgede ise "Takı merasimi, hediyelerin düğün mekânının uygun bir yerinde bulundurulacak sandık vb. bir toplama kutusuna konulması şeklinde yapılacak. Toplu fotoğraf çekimleri yapılmayacak” denilmişti.

Son yasaklara ilişkin detaylar 👇

Yeni Genelge: Sünnet Düğünü, Kına Gecesi ve Nişan Etkinlikleri Tüm Yurtta Yasaklandı - onedio.com
Yeni Genelge: Sünnet Düğünü, Kına Gecesi ve Nişan Etkinlikleri Tüm Yurtta Yasaklandı - onedio.com

Yasak ve tedbirler hiçe sayıldı

Bakanlığın genelgeleriyle belirlenen bu yasaklar AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman için geçerli olmadı. Törene katılanların sosyal medyadan paylaştığı görüntülerde, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı ve yasağa rağmen yiyecek içecek ikramı yapıldığı görüldü.

Sözcü'nün aktardığına göre saat 19.00'da başlayan ve saatlerce süren düğünde kavurma, tavuk ve aşure servisi yapıldı.

Törende gelin ve damada takı takılmasına yönelik yasak da ihlal edildi. 👇

📌Sosyal medyadan tepkiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir