Yaşadıkları Ekonomik Sıkıntılara ve Psikolojik Sorunlara Daha Fazla Dayanamayıp İntihar Eden İnsanlarımız

1.9bPAYLAŞIM

Dört tarafı yoksullukla çevrili bir ülke...

Her ne kadar birileri Türkiye'deki yoksulluğun sorun olmaktan çıktığını söylese vatandaşların evlerine girdiğimizde bunun hiçbir karşılığının olmadığını görüyoruz.

Özellikle görülmeyen bu yoksulluk pandemi döneminde daha da gün yüzüne çıkmaya başladı. Birileri gözlerini ve kulaklarını kapatsa da gittikçe fakirleştiğimiz açık bir şekilde ortada.

Her yer ekonomik sıkıntılardan dolayı çaresizce derman arayan insanlarla dolu. Artan borçlar, alım gücünün gittikçe azalması, cebe giren paranın hiçbir kıymetinin olmaması insanları artık bıktırdı.

Durum böyle olunca da Türkiye'nin birçok yerinden intihar eden vatandaşlarımızın haberlerini üzüntüyle okuyoruz. Biz de son zamanlarda intihar eden insanlarımızı görmenizi istedik...

Mersin'in Mut ilçesinde yıllardır kiralık küçük işyerinde kokoreççilik yapan Murat Gümüş, sosyal medya hesabından “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” paylaşımı yaptıktan sonra intihar etti.

Buradan detaylara bakabilirsiniz;

'Kaç Gündür Siftah Yapamıyorum' Diyen Esnaf İntihar Etti - onedio.com
'Kaç Gündür Siftah Yapamıyorum' Diyen Esnaf İntihar Etti - onedio.com

İzmir'de uzun yıllardır kahvecilik yapan Nuri Çengeloğlu, yaşadığı ekonomik sıkıntılara daha fazla dayanamadı. Pandemi nedeniyle dükkanını kapatmak zorunda kalan, sosyal medya hesabından sık sık içinde bulunduğu çıkmazı anlatan Çengeloğlu, dün akşam canına kıydı.

Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Bir Esnaf Daha Canına Kıydı: 'Bütün Parti Yöneticileri Hepinize Yazıklar Olsun' - onedio.com
Bir Esnaf Daha Canına Kıydı: 'Bütün Parti Yöneticileri Hepinize Yazıklar Olsun' - onedio.com

Buca'da kahvehane işletmecisi Erdal Şenözpak (50) ekonomik sıkıntılar nedeniyle bunalıma girip işyerinde yaşamına son verdi.

Pandemiyle birlikte iş yapamayan ve borçları olduğu öğrenilen Şenözpak olay yerinde hayatını kaybetti.

Tekirdağ'da Kovid-19'a yakalanan Fedai Kuşçu isimli işçi, bu süreçte çalışamadığı için ücretini alamadı. Etrafına borçlanan işçinin, cebindeki 12 TL'yi eşine bırakarak yaşamına son verdi.

Buradan detaylara bakabilirsiniz;

İşçi Fedai Kuşçu Cebindeki 12 Lirayı Eşine Bırakıp İntihar Etti - onedio.com
İşçi Fedai Kuşçu Cebindeki 12 Lirayı Eşine Bırakıp İntihar Etti - onedio.com

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde ekonomik nedenlerden dolayı psikolojik sorunlar yaşayan 22 yaşındaki Şeyhmus Turfan hayatına son verdi.

Hatayda, 7 katlı bir apartmanın çatısına çıkan 25 yaşındaki Mehmet Gökhan K. tüm ikna çabalarına rağmen intihar etti. Neden intihar ettiği bilinmiyor.

Neredeyse her gün yitip giden vatandaşlarımızın haberini okumak artık beni kahrediyor. Bu ne zaman sona erecek? İnsanlarımız ne zaman rahata erecek?

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adamolunlan

Nankör bir meslekten geliyorum. Çalıştığım kurumlar ve sahibi olan şahıslar tam bir fırsatçı ibine, hiç bir zaman hak ettiğim maaşı alamadan çalıştım. İşimi severek yapsam da sektörün ucuz olması dolayısıyla çok rahat tekmeyi yiyip, yerine bedavaya çalışacak asalağın gelmesi çok kolaydı. Ben de hayat nankörse onun bildiği şekilde oynarım deyip çalışmayı ve iş aramayı bıraktım. Böylece ne orospu çocuğu, hak emek hırsızı patronlarla ne onların yalakaları, sizden 50 lira fazla alıp kendilerini gerçek beyaz yakalı sanan seçilmiş ibineleriyle ilişiğim kalmadı. Eşekler, hammallar gibi çalışarak, onlara yıllarca köpek gibi tonla mesayı harcayıp, kazandırıp, hiç birşey kazanamayacağıma çalışmam, çalışmayarak kazanmam daha iyi dedim. Ve artık kendi işsizliğimin patronuyum. İntihar.. Deymez.. Ölüm nasıl olsa gelecek. En fazla 20 yıl daha.. Ama sonunda gidersin. Yine de artık seçeneği kalmadığını düşünüp canından vazgeçenlere Allah rahmet eylesin, sevenlerine, değer verenlerine sabır versin..

___trillian___

ve hiç biri haber bültenlerine konu olmadı

chochoerry

Hala da 'Ekonomi çok iyi, insanlar çok mutlu, siz şımarıksınız' diyenler var. Şaka gibi.

dearmonarosa

Sırça köşklerde, fildişinden kulelerde Halkın umudunu törpülemekte,rakamlarla ve belgelerle...

gizem-gul-tarcan

ölümümden kimse sorumlu değil yazmış ama bu insanların ölümünden devlet sorumlu, bütün dükkanları kapatıp üzerine hiçbir şekilde yardım etmeyen, kendi vatandaşını insan yerine koymayan hükümet sorumlu!

Görüş Bildir