Yaratıcı Yazarlık Nedir, Ne Değildir?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yaratıcı Yazarlık Nedir, Ne Değildir?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Yaratıcı Yazarlık Kulübü tarafından 27 Nisan günü “Yaratıcı Yazarlık Nedir, Ne Değildir?” başlıklı bir sempozyum düzenlenecek. Sempozyuma katılanlar arasında Semih Gümüş, Murat Gülsoy, Murat Belge, Pınar Kür gibi yazarlar yer alıyor. Ücretsiz olan sempozyum katılmak isteyen herkese açık.

Sempozyumda neler var?

Üç oturum şeklinde gerçekleşecek sempozyumda ilk olarak “ Yaratıcı Yazarlık Nedir? ” sorusunun cevabı aranacak. İlk oturumun konuşmacıları Semih Gümüş, Murat Gülsoy ve Bülent Somay olacak.

İkinci oturumda ise “ Edebiyat Fakülteleri ile Yaratıcı Yazarlık İlişkisi ” konusuyla birlikte “Türkiye’de Yaratıcı Yazarlık” başlığı tartışmaya açılacak. Bu oturumun konuşmacıları Murat Belge, Pınar Kür ve Gülayşe Koçak.

Son oturumda Bilgi Ünibersitesi Yaratıcı Yazarlık Kulübü üyeleri “ Yaratıcı Yazarlıkta Ticari Kaygı ve Okullar Arası Yaratıcı Yazarlık Koordinasyonu ” konularını ele alacak.

Kavram kargaşasına son verme isteği!

Bilgi Yaratıcı Yazarlık Kulübü üyeleri sempozyum duyurusunda neden yaratıcı yazarlık ile ilgili bir etkinlik düzenlediklerini şöyle açıkladılar: “Onlarca farklı kursun, birimin ve atölyenin bulunduğu bir alan olan yaratıcı yazarlığın bu çevrelerin bir araya gelip konuşmaması nedeniyle bir kavram kargaşasına dönüşmeye başladığını düşünüyoruz. Bu noktada yaratıcı yazarlık konusunda farklı görüşlere sahip yazar, eleştirmen ve akademisyenleri bir araya getirerek tartışmalara bir netlik kazandırmak, yaratıcı yazarlıkla ilgilenen kimselerin kafa karışıklığını gidermek ve en önemlisi yazmak isteyen öğrencilerin bir araya gelmesini ve koordine olabilmesini sağlamak için bir sempozyum düzenledik.”

Sempozyum Programı

1. Oturum

(10.00 – 12.00)

Murat Gülsoy (Yazar – Akademisyen)

Semih Gümüş (Yazar)

Bülent Somay (Editör – Akademisyen)

2. Oturum

(12.30 – 14.30)

Murat Belge (Akademisyen – Yazar – Gazeteci – Çevirmen)

Pınar Kür (Akademisyen – Yazar)

Gülayşe Koçak (Müzisyen – Akademisyen – Yazar)

3. Oturum

(15.00 – 17.00)

Bilgi Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık Kulübü üyelerinin konuşmaları ve forum.

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E4 305

Edebiyathaber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir