Dekorasyonda Yaratıcı Fikirler

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yaratıcı Fikir

Yaratıcı Fikir

Aklınıza hiç gelmeyecek ve görünce şaşırdığınız bir çok mobilya, eşya ya da aksesuara rastlamışsınızdır. Yaratıcı fikir sahibi olmak için etrafınıza iyi bakarak araştırma yapmanız ve örnekleri iyi incelemeniz gereklidir. Örneğin ağaç kabuklarından abajur yapma fikri burada görmeden önce aklınıza gelir miydi? Ağaç dal, kütük, kabuk parçaları ile kendi tasarımlarınızı yaratabilirsiniz.

Ağaç parçaları kullanılarak neler yapıldığına bir bakalım. Ağaç kabukları silindirik hale getirebildiğinden sarkıt abajur yapabilirsiniz. Mumların dış yüzeylerini kaplayarak dekoratif uygulamalar geliştirebilir, kütüklerin iç kısımlarını oyarak mmları oraya dökerek orjinal mumluklar oluşturabilirsiniz.

Ağaç kütüklerinden sehpa yapmanız için yukarıdaki resmi ,ncelemeniz yeterli. aynı boyda kesilmiş kütüklerin arasını doldurarak farklı bir yaratıcı fikir uygulaması yapın. Açağ dal ve gövdelerini kullanarak yatak başı ve yatak aksesuarları yapabilir, cibinliği bunun üzerinde kullanabilirsiniz. Ağaç gövdelerini uygun şekilde keserek bir kitaplık yapmakta mümkün.

Yemek masası, sandalye ve tabure ayaklarını bu gövdeleri kullanarak oluşturabilirsiniz. Hem sağlam hem de görsel açıdan değişik ve hoş ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Ağaç gövdesini küçük dilimlere ayırarak duvarı kaplamak duvar dekorasyonu olarak kullanılabilecek bir fikir. Daha uzun kütüklerde askı ve diğer eşyaları koyacağınız rafları oluşturacaktır.

Merdiven korkulukları düz ağaç gövdeleri ile orjinal bir hale dönüşecektir. Az budaklı ve düzgün gövdeli ağaçlar bu noktada işinize yarayabilir. Daha basit bir uygulama ise ağaç plakalara isimler, notlar yazarak dekorasyon aksesuarı olarak kullanmak. Ne yazmak istiyorsanız şablonu çıkarın ve yazın.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir