Yapımcısı Pro Evolution Soccer 2014'Ün Bazı Yeniliklerini Anlattı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yapımcısı Pro Evolution Soccer 2014'Ün Bazı Yeniliklerini Anlattı

Yapımcısı Pro Evolution Soccer 2014'Ün Bazı Yeniliklerini Anlattı

Heart sistemi nasıl çalışıyor? Modlar ne alemde?

YAZAN

Volkan Turan

20 Eylül'de PS3, PC ve Xbox 360'a gelecek olan PES 2014 , Fox Engine'in dışında da pek çok yenilik ve gelişim göstermiş bulunuyor. Bunların bir kısmını oyunun kreatif yapımcısı Kei Masuda kamera karşısına geçerek anlattı.

İlk olarak Heart özelliğinden bahseden Kei, bu özelliğin oyuncu ve takım üzerindeki moral ve motivasyonuna dikkat çekti. PS2'deki PES'lerde de kısmen varolan moral sistemi, bundan böyle çok daha önemli bir yer teşkil ediyor. Maçın durumu kadar oyuncunun oyuncuya maç sırasında yaptırdıkları da oyuncunun motivasyonuna etki ediyor. Seyirci ve stadyum farkının da bu formülde yeri bulunuyor. Takımların kültürel yapısından tutun oyun stiline kadar pek çok şeyin Heart özelliğine etki ettiği söylenmekte.

Bir diğer videoda Kei, Online mod altındaki hilecilere karşı alınan tedbirler bahsediliyor. Görünen o ki hileci diye şikayet edilen oyuncuların maçları güzelce incelenecek ve caydırıcı cezalar ile gerekli işlemler yapılacak. 11 Vs 11 modunun hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve henüz bilgi veremeceğini dile getiren Kei, Master League 'in de (her sene olduğu gibi) geliştirildiğinden bahsediyor. ML'de oyuncular artık milli takımları da yönetebilecek. Become A Legend modu altında yarattığınız oyuncuları da online multiplayer maçlarda kullanılabilir olacak. Master League Online ise revizyona gitmiş. Sadece kâra dayalı bu mod altında ünlü futbolcuları takıma kattıktan sonra oyunun artık eğlenceli olmadığını nihayet anlayan ekip oyuncuya tamamiyle kendi yarattıkları ve yetenekleri adadığı futbolcularla kurdukları takımı online olarak oynama fırsatı verecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Xboxoyun
Görüş Bildir