Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yanlış Alışveriş Obeziteye Yol Açıyor…

2PAYLAŞIM

Yağlı, şekerli, gazlı hazır gıdalar obeziteyi tetikliyor. Uzman Diyetisyen Işın Sayın ”Alışveriş sırasında abur cuburların satıldığı reyonlara uğramayın, yolunuzu değiştirin. Özellikle yanınızda çocuklarınız varken alışveriş konusunda daha da dikkatli olun. Abur cubur raflarının sonu obezitedir” dedi.

Çocukların harçlıklarını nereye harcadığını kontrol edin.

Uzman Diyetisyen Işın Sayın ”Her geçen gün artan obez çocuk sayısı, dikkatimizi çekiyor.Zannedilenin aksine, genlerin sorumlu tutulduğu durumlarda bile obezite önlenebilir. Bu doğrultuda okul kantinleri için toplu mücadele gerek. Çocuklarımıza verdiğimiz harçlıkların da nereye harcandığını çok nazikçe kontrol edin. Alışveriş konusunda ona doğru yol gösterin. Tek başına alışveriş yaparken neleri tercih etmesi gerektiğini öğretin.” şeklinde konuştu.

Abur cubur reyonlarını pas geçin…

Sayın ”Çocuklarımızla gıda alışverişine çıktığımızda, ambalajlı abur cuburlar, çikolata, hamur işleri, kızarmış patates, paketli cipsler, şekerli gazlı meşrubatları satın alıp evde, hep birlikte tv karşısında bunları tüketiyor olabilirsiniz. Size önerim, abur cubur raflarının ve dükkanlarının önünden geçmeyin. Yolunuzu değiştirin. Görürseniz alışveriş sepetine atarsınız. Sepete giren, mutfakta görünür yerde durur. Ortalıkta duranı ise, bitene kadar gidip gelip yersiniz.

Televizyon karşısında hep beraber yersiniz, misafiri bahane edip yersiniz, «çocuk için aldım» der, yine yer, ailecek zehirlenirsiniz. Abur cubur raflarının önünden geçerseniz, sonuç obezitedir: Geçmiş olsun.

Zaaflarınız çocuklarınızın da zaafı olabilir. ...

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir