Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yandex DNS Ayarı

-

Yandex DNS ayarı

Bağlantılarını yapılandırmak isteyen kullanıcılar için en gelişmiş seçeneklerin arasında elbette DNS tercihleri yer alıyor. İlk başlarda DNS servislerinin sadece basit bir mantığa sahip olmasına karşın bugün artık DNS’ler daha kaliteli bir bağlantı için bizlerin oldukça işine yarayabiliyor. Google’ın DNS adreslerinden yeteri kadar verim alamadıysanız bir de Yandex DNS servisini deneyebilirsiniz.

Yandex’in sizlere sunduğu üç farklı DNS servisi seçeneği mevcut. Bunlardan ilki ve en çok kullanılanı; Basic yani basit olarak belirtilmiş ayarlarıdır. Bunlar 77.88.8.8 ve 77.88.8.1 şeklindedir. Hem güvenli hem de hızlı bir bağlantı için önerilirdir. Diğer seçeneğimiz ise güvenliğe önem veren kullanıcı kesiminin kullandığı 77.88.8.88 ve 77.88.8.2 ayarlardır. Bu ayarlar sayesinde kendinizi virüslerden daha uzakta tutabilirsiniz.

En son kullanılan DNS ayarı ise aileler tarafından kullanılmayı tercih edilen bir ayardır. Bu ayar sayesinde kullanılan bağlantı üzerinden yetişkinlere yönelik içerikler de büyük oranda yasaklanıyor. Bu DNS adresleri ise 77.88.8.7 ve 77.88.8.3 şeklindedir. Henüz tüm kullanılan DNS ayarları bunlardır. Ayrıca bu ayarları alabileceğiniz Türkçe dil desteğine sahip bir sayfanın bulunmadığını bilmeniz başka ayar aramamanız adına faydalı olabilir.

Haberin Tamamı İçin:

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindDnsTercihYandex
Görüş Bildir