Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yandex.Çeviri ile Görsellerdeki Metinler Türkçe'ye Çevirilebiliyor

Anasayfa > Gündem

Yandex.Çeviri servisinin mobil sürümünü ya da iOS platfromunda Yandex.Çeviri uygulamasını kullananlar, bundan böyle fotoğraf ve görsellerin üzerindeki yazıların çevirisini de gerçekleştirebiliyor. 

Windows ve Mac üzerinden olduğu gibi, iOS, Android ve Windows Phone’a özel uygulamalarıyla da kolayca çeviri yapmaya imkan sağlayan Yandex.Çeviri servisi, artık Yandex’in geliştirdiği Optik Simge Tanıma Teknolojisi’ne sahip. Bu teknoloji sayesinde fotoğraf ya da görsel üzerinde çeviri yapmak mümkün hale geliyor.

Kullanıcılar örneğin bir ilanı, bir menüyü ya da bir açıklama yazısını akıllı telefonlarının kameralarıyla çekerek çevirinin hazırlanması için doğrudan Yandex.Çeviri’ye aktarabiliyor. Bu da çeviri için metinlerin tekrar yazılmasına gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Almanca, Çekçe, Fransızca, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, Rusça, Türkçe ve Ukraynaca olmak üzere 11 farklı dilde yazılan metinleri tanıma kabiliyetine sahip olan Yandex.Çeviri, tanıdığı metinleri servisin desteklediği 46 dilden herhangi birine çevirebiliyor. Yandex.Çeviri servisine, ceviri.yandex.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yandex.Çeviri iOS uygulaması için ise buraya tıklamanız yeterli.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
7
6
5
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?