Yamaç Paraşütü Heyecanı Başlıyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yamaç Paraşütü Heyecanı Başlıyor

Yamaç Paraşütü Heyecanı Başlıyor

Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması 24-30 Ağustos tarihlerinde Kayseri'de yapılacak.

Merkez ilçe Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında, "Dünya Ali Dağı"nda uçuyor" sloganıyla Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması'nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Ali Dağı'nın hava sporlarında önemli bir merkez haline geldiğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu: "Bu işin yapılabilirliğine kanaat getirmek başlı başına bir işti. Ali Dağı'nın eski halini bilenler yaşadığımız zorlukları bilir. 2004'den bu yana hava sporları konusunda uluslararası başarılara imza atmış kişilerle çalıştık. Hava sporları alanında yaptığımız tesislerin pek çoğu belki dünyada bir ilktir. Geçen yıl Avrupa 2012 Yelkenkanat Şampiyonası'na ev sahipliği yaptık. 24-30 Ağustos'ta Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması'nı yapacağız. Şu ana kadar yarışmaya 175 sporcu başvurdu. Hindistan, Rusya, ABD, Almanya, Arjantin gibi 11 ülkeden çok sayıda yabancı sporcunun katılması bekleniyor."

Hava sporları alanında Ali Dağı'nı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarına dile getiren Yıldırım, hava sporları için gerekli tesisleri yaptıklarını, aynı zamanda bu sporun eğitiminin verilmesini sağladıklarını kaydetti.

Hava sporlarında sporcunun dağa güvenli çıkması, uçması ve daha sonra da güvenle inmesinin önemine işaret eden Yıldırım, "Bunun için kalkış pisti yaptık. 40 bin metrekareye ulaşan bir iniş alanı da oluşturduk. Eskişehir'de Türk Hava Kurumu tarafından yaptırılan eğitim alanından sonra Ali Dağı Türkiye'de bu işin eğitimini veren ikinci şehir" diye konuştu.

Uluslararası iki organizasyondan onaylı

Organizatör Semih Sayır ise yarışmaya dünyanın pek çok ülkesinden sporcuların katılacağını, pilotların bir kısmının kente gelmeye başladığı söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriArjantinEskişehirHindistanKayseriRusyaTHK
Görüş Bildir