Yalnızca Yeditepe Üniversitesi'nde Okumuşların Anlayabileceği 11 Şey

33PAYLAŞIM

Her üniversitesinin kendine has bir atmosferi var. Her üniversitede yaşanacak şeyler farklı. Her bir kapı hepimize bambaşka üniversite yılları açıyor.

Sadece Yeditepe Üniversitesi'nde okuyanların anlayabileceği şeyleri senin için derledik.

1. “7 tepe 7 sene” diye bir efsane duymuş olabilirsin... Şehir efsanesi…

Okulda 7 sene, hatta daha fazla kalanlar yok mu, elbette var… Okulundan ayrılamayıp yüksek lisans yapanlar, doktoraya devam edenleri görebilirsin.  Hatta üniversitede akademik kariyer yapıp, akademisyen olanlar da oldukça fazla. ☺️

2. Üniversite yılları boyunca kulüpler sayesinde muhakkak yeni ilgi alanları keşfedersin.

Burada herkese göre kulüp var. Dans, müzik, spor, edebiyat, felsefe, folklor, fotoğrafçılık, gastronomi, sinema, spor, tiyatro, antropoloji, Atatürkçü düşünce, finans, girişimcilik, hukuk, mimarlık, bilişim 53 kulüpten sadece birkaçı… İlgini çekecek bir kulüpte mutlaka kendine yer bulursun.

3. “Kampüs Üniversitesi”nin ne demek olduğunu anlayabileceğin doğru adres.

13 fakülte, 2 yüksekokulda 75 bölüm. O adını hep duyduğun hocalardan, usta yazarlardan ders almak, hatta sohbet edip hayat deneyimlerini dinlemek… Şüphe yok ki paha biçilemez.

Filmlerde görüp hayal ettiğin o üniversite yaşamı işte bu kampüste.

4. Başarının asla karşılıksız kalmayacağı bir üniversite.

Başarı bursu, sporcu bursu gibi pek çok burs olanakları ile üniversitenin başarının arkasında seni her zaman desteklediğini hissedersin.

5. Sürdürülebilir hayata ilk adımı burada atarsın. Çünkü burası enerjisini dahi kendi üreten bir üniversite.

Dünyanın en önemli üniversite ranking kuruluşu Times Higher Education’ın “sürdürülebilirlik” listesinin 17 maddesinde de yer alan Yeditepe Üniversitesine ilk adımı attığın andan itibaren sürdürülebilir geleceğe de adımını atarsın.

6. Üniversite bittiğinde ne yapacağım demezsin. Çünkü kariyerin öğrenciyken planlanır.

Kariyer planlaması için danışacak yer arıyorsan uzağa gitmene gerek yok. Adres: Öğrenci Dekanlığı. Bugüne kadar tüm dünyaya yayılmış 50.000’e yakın mezunu ve güçlü network ağıyla bu ailede herkes birbirine destek oluyor.

7. Yabancı dilin verdiği özgüvenle yurt dışına açılabilirsin!

%100 İngilizce eğitim kimilerini korkutabilir. Ama üniversiten, burada da arkanda! Lisans eğitimin öncesi alacağın hazırlık eğitimiyle dünyaya açılabilecek, her alanda bir adım önde olacaksın. Bu arada isteyen öğrencilere 8 farklı seçmeli yabancı dil dersinin olduğunu da hatırlatırız.

8. Ekonomi okurken Psikoloji öğrenmek mi? Neden olmasın…

Geniş çift anadal ve yan dal olanaklarıyla disiplinlerarası eğitim Yeditepe’de. Okuduğun bölümün sağladığı tüm imkanlarla hem yeni bir bakış açısı kazanabilir hem de bölümünden çift diplomayla mezun olabilirsin.

9. Dünya çapında geçerliliği olan bir diplomaya kim sahip olmak istemez ki…

Mezun olduktan sonra diploman dünyanın her yerinde geçer hatta istersen akademik hayatının bir kısmını yurt dışında okuyarak da tamamlayabilirsin. Ayrıca üniversitede okuduğun sürece 436 Erasmus ve 97 Exchange anlaşması ile dünyanın dört bir tarafına gidebilir böylece Yeditepe’deyken dünyaya açılabilirsin.

10. Üniversitenin de desteğiyle projelerin gerçek oluyor.

Araştırmalarını 175 laboratuvarlık modern tesislerde yapabilir, projelerini çok da uzağa gitmeden Teknoloji Transfer Ofisi’nin destekleriyle hayata geçirebilirsin.

11. Festivalleri ve sosyal olanaklarıyla sana unutamayacağın bir üniversite hayatı sunar.

Şöyle çimlere uzanarak festivallere katılıp tüm sınav stresinden kurtulmak ister misin? Kampüsten çıkmadan bütün işlerini halledebileceğin çarşıya gidebilir, spor yapmak istediğinde fitness salonunu, yüzme havuzlarını kullanabilir, kendini evinde hissetmeni sağlayacak yurtlarda kalabilir, kampüs içindeki kafe ve doğal alanlarda arkadaşlarınla vakit geçirebilirsin.

Cevap kadar soru dolu, engel kadar fırsat dolu, endişe kadar cesaret dolu, her koşulda dostluk dolu, her anında umut dolu, her köşesinde ilham dolu yaşamı…

İşte bu yüzden dolu tarafından bakmayı seçtik hayata.

Yaşam Dolu 25. Yıl kutlu olsun! Bu yıl 25. yılını kutlayan Yeditepe Üniversitesi'ni yakından keşfetmek için hemen tıkla!

Görüş Bildir