Yalnız Yaşamanın İnsanı Çok Daha Güçlü Bir Hâle Getirdiğinin 17 Net Kanıtı

2PAYLAŞIM

Bazı insanlar için 'yalnızlık' oldukça korkunç bir durum. Fakat kısa bir dönem de olsa yalnız yaşamanın insanı oldukça değiştirdiği aşikar.

1. Çoğu insanın baş etmekte güçlük çektiği yalnızlık ile barışır; hem hayatınızdaki insanların, hem de yalnızlığın değerini anlarsınız.

2. Hayatınızı kendiniz belirler; kimseye dayanmadan yaşamayı öğrenirsiniz.

3. Kendi gücünüzle yapabileceğiniz şeylerin farkına varır, hayatınızı her gün yeniden yaratmak için çaba göstermeye başlarsınız.

4. Dışarıdaki tüm insanların sizi aileniz gibi koşulsuz sevmediğini anlar, iyi ilişkiler kurmak için çaba sarf etmeye ve fedakârlık yapmaya başlarsınız.

5. Kendinizin çok daha iyi farkına varır, kendinizle iyi vakit geçirmeyi öğrenirsiniz.

6. Aldığınız kararların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini ve sizi nasıl etkileyebileceğini ölçüp tartar, daha mantıklı kararlar alırsınız.

7. Paranın kıymetini çok daha iyi anlar, hayatınızı sürdürmek için harcamalarınıza dikkat etmeye başlarsınız.

8. Sorumluluk almanın önemini öğrenir, limitlerinizi zorlarsınız.

9. Hayatın getirdiği kaçınılmaz zorlukların tek başınıza üstesinden gelmeyi öğrenir, diğer insanlara göre daha fazla tecrübe ve bilinç geliştirirsiniz.

10. Başkalarını suçlamanın ve devamlı şikâyet etmenin anlamsızlığını kavrar, kendi davranış ve söylemlerinizin sonuçlarıyla yüzleşirsiniz.

11. Yemek yapmaktan bulaşık yıkamaya, ampul değiştirmekten temizlik yapmaya kadar pek çok şey öğrenir; hayata dair pratik bilgilerinizi geliştirirsiniz.

12. Devamlı kendinizi başka insanların varlığıyla oyalamadığınız için kendinizden kaçmaz, uzun uzun düşünmeye zaman bulursunuz.

sherlockcares.com

13. İnsanın sosyal bir varlık oluşunun ancak tam olarak yalnız kalmakla anlaşılabileceğini fark eder, düzenli bir hayat yaşamak için başka insanların yardımına ihtiyacınız olduğunu kavrarsınız.

14. İnsanın içinde nasıl bir potansiyel güç taşıdığını öğrenirsiniz; insan gücünün sınırlarının yalnızca zihnimize inşa etmiş olduğumuz sınırlar olduğunu anlarsınız.

15. Kendi yaşadığınız durumlarla birlikte diğer insanları daha iyi anlamaya başlar, onları oldukları gibi kabul eder ve yardım etmeye çalışırsınız.

16. Kendinize sıfırdan bir dünya yaratır ve bu dünyanın kıymetini bilerek ona sıkı sıkı sarılırsınız.

17. Ve tüm bunları yapabildiğinizi gördüğünüz zaman, ne kadar güçlü bir insan olduğunuzun farkındalığını ve mutluluğunu yaşarsınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dinidar

Yaşamak, bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine. Hedefine ve hayaline yılmadan emin adımlarla yürümekten vazgeçmedikten sonra koca bir sülalenin içinde de yaşasan, yalnız başına da yaşasan güçlenirsin kendini geliştirirsin. Yalnızlık zaman zaman güzeldir fakat güçlenmek için bir etmen değildir kendileri.

Gizli Kullanıcı

Yalnız bırakılmak değil yalnızlığı seçmek önemlidir. Ben yalnızlığıma çekilemez, öğrendiklerimi, yaptıklarım ettiklerimi özümseyemez ve ara ara gidişat hakkında kendimle toplantı düzenleyemezsem eksilirim. Yalnızca kendime değil başkalarına da faydam olmaz. Sürekli boşalan bir kaptan ikram edemezsiniz. O kap da yalnızken doldurulur. Yoksa senin yerine başkaları istedikleri şeyi doldurur.

bookworm

Yalnız yaşamak yeniden oluşumdur. Maalesef artık bir insanın evin içinde sürekli varlığı sizi rahatsız eder, çok sevseniz bile gitmesini istersiniz kendi özgürlüğünüze koşmak için ve bunu dile getirdiğinizde karşı taraf anlamaz. Aile ziyaretleri sizin için işkenceye dönüşür, yalnızlık ile beraber sessizliğe alışmışsınızdır ama bu ziyaretlerde çocuklar, aile bireyleri vs. ilk başta güzelken bir süre sonra kendinize sessiz bir köşe ararsınız. Yüksek sesli konuşan arkadaşlarınız bile varsa bu sizi rahatsız eder. İzlediğiniz bir şey için yüksek sese ihtiyaç yoktur, ses iyi dağılır bu yüzden başka bir yerde bir şey izlemekte size işkence gibi gelir.

Gizli Kullanıcı

İnsanlara önce bireycilik ile bireyselliğin farkını anlatmalısın :D

bookworm

Bencilliğin ne olduğunu anlayamayanlara bu ikisinin farkını anlatamam :)

Gizli Kullanıcı

Ne olmadığını da anlatman lazım sdfghj

bookworm

Her şeyi ben anlatmayayım diye yalnızım, sen illa beni sosyalleştireceksin sanırım :D

Gizli Kullanıcı

HAhah

Görüş Bildir