Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalman: "Fenerbahçe İle Barışacağız"

0PAYLAŞIM

"Fenerbahçe İle Barışacağız"

"Fenerbahçe İle Barışacağız"

Alp Yalman, G.Saray'ın soğuk savaş halinde olduğu F.Bahçe'yle ilişkilerini düzelteceklerini söyledi. Yalman "Galatasaray ile Fenerbahçe'nin arasında herhangi bir düşmanlık, itişme, kakışma olması söz konusu olamaz. Aziz Yıldırım'la sağlıklı ilişkiler kuracağıma inanıyorum" dedi

Galatasaray'ın 28 Ekim'deki kongresinde Duygun Yarsuvat ile yarışacak olan Alp Yalman, "Galatasaray'ı böyle başsız, belirsiz bırakmak benim tabiatıma uygun değil. Ben de aday olarak elimi taşın altına koydum" dedi. GS TV'de 'seçim özel' programına katılan ve göreve gelmeleri halinde ilk icraat olarak mali yapıyı ele alacaklarını kaydeden Yalman, "Galatasaray'daki mali durumdan kimse memnun değil. Ama biz gelir gelmez tüm bu durumlar çözülür demek, fazla iyimserlik. Önemli olan bunları kontrol altına almak, yapılandırmak; orta ve uzun vadede Galatasaray'ı borç yükünden kurtarmak" dedi.

YÜZÜNCÜ YILDIZI İSTERİM

Yalman, Duygun Yarsuvat'ın '4. yıldız' vadetmesiyle ilgili olarak ise şunları söyledi: "Rakibimin düşünce tarzına söyleyecek bir şeyim yok ama futbolda galibiyetler, şampiyonluklar vadedilemez. Ancak, onun için atılacak adımlar vardır. Futbolda en önemli maç, ilk oynayacağınız maçtır. İlk oynayacağınız maçı kazandığınız vakit, sorunlar hallolur. Ben dördüncü yıldız, onuncu yıldız, yüzüncü yıldız, hepsini isterim. Bu tip hedefler heyecanı başka taraflara çekiyor. Asıl önemli olan ilk maçtır. Futbolun realitesi bu değil" diye konuştu.

TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ

Kulüp yöneticilerinin cebinden para vermesini doğru bulmadığını belirten Alp Yalman, "Ben, idarecilerin cebinden para vererek kulübü idare ediyor olmasına her zaman karşı oldum. Bir zamanlar, hiçbir idarecinin cebinden para alarak kulübü idare etmedik. Galatasaray kulübünün ismi maddi olarak yetecek durumdadır. Taşıma suyla değirmen dönmez. Biz, gerekli mali yapıyı kuracağız. Bunda hiç şüphe yok" diye konuştu.

BU KEZ KIRAÇ İLE GÖRÜŞMEDİM

25 Ekim'deki kongrenin Galatasaray için hayırlı olacağını kaydeden Alp Yalman, büyük bir katılım beklediğini söyledi. "Şu kadar oy gelsin diye bir beklentim yok. Galatasaray'ın sağduyusu vardır, kendi dinamikleri vardır. Onlar kendilerini doğru belli ederler" diyen Yalman, "İnan Kıraç "Evet" demeden Galatasaray'a başkan olunmaz mı?" sorusuna; "Ben, bu defa İnan Kıraç'la görüşmedim" yanıtı verdi. Liseli-Lisesiz ayrımıyla ilgili ise, "Galatasaray'da mektepli, alaylı kavramı yoktur. Burada tek bir faktör var; Galatasaraylı olmaktır" diyen Yalman görev süresinin 2016 olduğunu ifade etti.

PRANDELLİ'NİN AKLI BAŞINDA

Duygun Yarsuvat'ın ardından Alp Yalman da Cesare Prandelli ile devam etmek istediğini söyledi. Yalman, "Net olarak söyleyeyim. Prandelli Galatasaray'ın mukaveleli antrenörü. Birtakım şeyleri yapmak üzere burada. Gelir gelmez, "Haydi sen git, başkasını getiriyorum" demek, hem Galatasaray'a yakışmaz, hem de sportif olarak bir artı getirmez. Tanışmadım görüşmedim şu ana kadar. Gelirsem oturup konuşacağız. Basından takip ettiğim kadarıyla aklı başında. Takımla ilgili arayışlar olabilir. İdari boşluktan kaynaklı bazı yanlış düşünceleri de olabilir. Niyetim direkt Prandelli'yi gönder, Mustafa'yı getir değil" sözlerini kullandı.

YILDIRIM'I SEVERİM

"Galatasaray ile Fenerbahçe'nin arasında herhangi bir düşmanlık, Galatasaray'ın herhangi bir kulüple itişme, kakışma içerisinde olması Türk sporu için düşünülemez, söz konusu olamaz. Aziz, Fenerbahçe'nin başkanı, kendi kulübü için doğru bildiğini yapacak? Ancak, Galatasaray da aynısını yapacak. Aziz, benim çok sevdiğim bir insan. Onunla sağlıklı ilişkiler kuracağıma inanıyorum."

BEN OLSAM MAÇA ÇIKARDIM

"Basketbolda Fenerbahçe ile oynanmayan final maçıyla ilgili öyle bir karar almazdım. Ben o maça giderdim, takımımı da çıkartırdım. Galatasaray, hiçbir müsabakadan kaçan taraf olmaz. Kürekten de öyle. Biz hiçbir şeyden kaçmayız. Ama haksızlığa, taşkınlığa da müsaade etmeyiz."

ADAMIZI GERİ ALACAĞIZ

"Benim Galatasaray Adası ile ilgili düşüncem, birinci günden beri belli. Ben Galatasaray Adası'na 'Su Ada' denilmeye başlandığı günden beri gitmiyorum. Galatasaray Adası, Galatasaray'ın olacaktır. Bu sadece benim düşüncem değil. Bu genel kurulun da Galatasaray Adası ile ilgili vermiş olduğu bir talimat var. Galatasaray Adası'nın sahibi Galatasaray genel kuruludur."

TRANSFER YAPILACAK MI?

"Bir takımımızın durumuna bakalım. Yanılmıyorsam, sözleşmeli 40 topçumuz var. Bir takımın efektif olarak çalışması için bu çok yüksek bir rakam. Herhangi bir kulübün çalışabilmesi için de çok yüksek. Yeni transfer yapmadan önce bu eldeki stoku tüketmek lazım. Üstüne koymak sadece problem yaratır. Yarattı da... Oturup konuşacağız, istediği bir şey varsa, evvela kendi takımına bakacak. Eldeki kadroyu nasıl boşaltabiliriz bakacağız; ondan sonra da transferi düşünürüz."

Fotomaç

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir