Erdoğan'ı Kimseye Yedirtmeyiz

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Yalçın Akdoğan: 'Tayyip Erdoğan'ı Kimseye Yedirmeyiz'

Başbakan Erdoğan'ın Danışmanı Yalçın Akdoğan katıldığı televizyon kanalında gündeme ilişkin açıklamada bulunuyor...

Akdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları

Başbakan Başdanışmanı eylemcileri gruplandırdı: Bir grup AVM yapılmasın diyor, bir grup hükümet gitsin diyor bir grup da tümden sisteme karşı.

  • Bir grup AVM yapılmasın diyor, bir grup hükümet gitsin diyor bir grup da tümden sisteme karşı...

  • CHP 'nin başını çektiği marjinal partilerin de olduğu bir grup siyasi rant devşirmeye çalışıyor...

  • Polisin müdahalesinden kaynaklı şiddet var...

  • Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirmeyiz. Biz de yedirmeyiz önderimiz olarak, bize oy verenler de yedirmez...

  • Konuşan entel takımı burada yaşam tarzı konusunda burada söylediklerini Avrupa'da yapabiliyor mu?

  • İtidal çağrısı yapanlar niye AK Parti binasının yakılmasını kınamıyor?

  • (Cumhurbaşkanı'nın 'demokrasi sadece seçim değildir' açıklaması üzerine) Biz zaten demokratik değişimin öncüsüyüz. Türkiye'yi dışa kapamak isteyen blok bu eylemleri yapıyor. Samimi olan eylemcileri ayırıyorum.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'ı Kimseye Yedirtmeyiz

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan: "Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz. Yüzyılda çıkan bir liderdir Başbakan. Dönüştürücü, karizmatik liderliği ile. Şu anda böyle başka bir lider de yoktur. İktidarı devirmeye dönük veya Tayiyp Erdoğan'ın imajını zedelemeye dönük bir girişim varsa buna da papuç bırakmayız" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan Haber Türk kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gezi Parkı nedeniyle çıkan eylemlere müdahale eden polisin uygulamalarına yönelik bazı eleştirilerin haklılığına vurgu yaparak, "Burada bir takım yanlışlıklar olabilir. İlk anda uygulanan polisin müdahalesinden dolayı bir takım eleştirilerde haklılıklar olabiliceği gibi, daha sonra polis çekilirken polise dönük şiddet var. Bunun üzerine polisin gaz kullanması var. Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'ne dönük bir saldırı imha etme, işgal etme saldırısı var. Polisin buradaki uygulaması ile, birinci etaptaki uygulamalarını birbirine karıştırmamak lazım. Dün gece kaymakamlık binalarına saldırıldı. Karşıyaka ilçe binamız yakıldı. Bir çok yerde yollar kesiliyor. Araçlara saldırılıyor. Yani burada tamamen devlet otoritesi ortadan çekilecek mi? Şu anda Taksim Meydanı açıldı. İsteyen orada dolaşabiliyor. Birilerinin normal yaşama müdahaleler etmesi bu başka bir şey. Buna karşı polis elbette gereken tedbirleri alma durumundadır. Farklı maksatlarla orda bulunan insanlar var. CHP'liler demokratik eylem yapamazlar mı? Elbette yapabilirler. Ama sen yolu kesersen, mahalle arasında bir çatışma çıksın diye uğraşırsan bu başka bir durumdur. Bu demokratik bir eylem olarak görülemez" diye konuştu.

Yaşananları 28 Şubat sürecine benzeten Akdoğan, "İlk başta belediyenin bunun iletişimini tam yönetemediği görüldü. Ne yapılmak isteniyor? Yanlış lanse edilen nedir? Bunu doğru anlatmak lazım. Milyonlarca ağaç dikmiş bir iktidarı siz doğa katliamı yapmakla suçluyorsunuz. Ama diğer taraftan bunu bir tertibe çevirmek, hükümeti yaralamak veya devirmeye dönük başka bir provakasyona çevirmek bu ayrı bir konu. Bunun 28 Şubat'taki bir takım uygulamalardan ne farkı var? farklı alanlarda siz iktidarı köşeye sıkıştırmak veya siyaseti tanzim etmek için bir takım müdahalelerde bulunuyorsunuz. Bu kabul edilebilir bir durum olarak görülemez" dedi.

"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE DÖNÜK BİR PROVA GİBİ"

Eylemlerin farklı sebeplerle yapıldığını söyleyen Akdoğan şöyle devam etti: "Belki de önümüzdeki yıl seçimler, cumuhurbaşkanlığı seçimi, buna dönük bir prova gibi de belki anlaşabilir. Yani bir karşı blok oluşturmak. İnsanları sokağa dökmek. Başbakanımız üzerinden yürüyen bir şey var. Farklı insanların farklı sebeplerden bir sorunu olduğu anlaşılıyor. Herkes dertlerini Başbakanın üzerinden farklı sıkınıtılarını bu olayı bahane ederek fırsatçılık yaparak gündeme getirmenin derdi içinde."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıPolisRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir