Yalçın Akdoğan: 'IŞİD İngiliz Anahtarı Gibi'

3PAYLAŞIM

Anadolu Ajansı Editör Masası'nda soruları yanıtlayıp, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan; DAİŞ ile mücadele maskesi altında bölgede bir siyasi nüfuz mücadelesi yürüyor. Bu DAİŞ adeta İngiliz anahtarı gibi bir şeye dönüştü.

Akdoğan DAİŞ ile mücadele maskesi altında bölgede bir siyasi nüfuz mücadelesi verildiğini belirterek, "Bu DAİŞ adeta bir İngiliz anahtarı gibi her kapıyı açan bir şeye dönüştü. Hem iç siyaseti tanzim etmek için hem de sınırları tanzim etmek için kullanılan bir enstrümana dönüştü" ifadelerini kullandı.

"Örgüt eşittir ölüm, devlet eşittir umut ve insancıl bir yaşam"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Vatandaşımız şunu görüyor; bir tarafta okul, hastane yapan, halkı kucaklayan bir devlet var, öbür tarafta da okulları bombalayan, anaokulunu yakan, hastaneleri kurşunlayan, ateşe veren, halkın yaşantısını çekilmez kılan bir örgüt var. Örgüt eşittir ölüm, devlet eşittir umut ve insancıl bir yaşam" şeklinde konuştu.

"Örgütle, İmralı'yla bir görüşme söz konusu değil"

Akdoğan, örgütle ve İmralı'yla herhangi bir görüşmenin de söz konusu olmadığını söyledi.

"Süreci istismar ederek bir şekilde güç devşirmeye çalıştılar"

'Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşamı İnşa' isimli kitaptaki iddialar ile ilgili olarak da Akdoğan, şunları kaydetti:

"Bunlar tamamen çarpıtmadır, kurgudur ve manipülasyondur. Bunların ne  kadar bu meseleye ciddiyetsiz yaklaştıklarının bir göstergesidir. Bunlar hep o sürecin sonucunda ulaşılacak sonuç yerine, hep o süreci istismar ederek süreci bir şekilde süreçten güç devşirmeye çalıştılar, süreçleri hep sabote ettiler." 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir