Yakın Zamandaki Ölümüyle Herkesi Yasa Boğan Kobe Bryant'dan Başarıya Dair Altın Değerinde Tavsiyeler

3PAYLAŞIM

#5 Kesinlikle denemem lazım!

Kaynak: https://wealthygorilla.com/kobe-bryant-s...

Kobe Bryant'dan ve onun güçlü çalışma etiğinden öğrenebileceğimiz çok şey var...

www.instagram.com

Haydi gelin hep birlikte öğrenelim:

1. Farklı alanlardaki insanlar ile iletişime geçin.

www.instagram.com

Kobe Bryant'dan öğrenebileceğimiz şeyler kendimizle aynı sektördeki insanlarla bağlantı kurmanın yanı sıra farklı alanlardaki insanlarla da iletişime geçmektir. Dinlediğiniz ve bir şeyler öğrendiğiniz insan sayısını sadece sizinle aynı kariyere sahip kişilerle sınırlandırmak çok da mantıklı olmaz.

Atlet, girişimci ya da farklı bir alandan olmanız fark etmez.

www.instagram.com

Kobe NBA'deki kariyerinin yanında Oprah Winfrey ve Arianna Huffington gibi insanlar ile de etkileşim içindeydi. Kendisi diğer insanların neler yaptığı hakkında bilgi edinip alanlarında nasıl başarılı olduklarını öğreniyordu.

Kobe Bryant’ın öğrenme süreci ve NBA kariyerinden sonra yapacaklarını planlaması onun ne kadar başarılı bir insan olduğunu gösteriyordu.

Bizler de onun bu özelliğinden ilham alabiliriz.

"İnsanları arar ve onların fikirlerini sorarım."

www.instagram.com

"Sorduğum soruların bazıları çok basit bazıları ise onlar için aptalca görünebilir. Fakat bilmiyorsam bilmiyorumdur ve sormam gerekir. Bunu yapıp sorular sormaya devam edeceğim. İnsanların nasıl işlerini kurdukları, şirketlerini nasıl işlettikleri ve dünyayı nasıl gördükleri hakkında daha fazla şey bilmek istiyorum."

2. Her zaman daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

www.instagram.com

Yaptığınız işte ne kadar iyi olduğunuz önemli değildir. Her zaman öğrenmek ve gelişmek için daha fazla potansiyel vardır. Birçok insan başarılarından dolayı artık daha iyisini yapamayacaklarını düşünür.

Bu kesinlikle doğru değildir. Kobe Bryant ve diğer birçok insan başarıları ile bunu gösteriyorlar.

Bu tamamen hep öğrenmeye aç olmakla ilgilidir.

“Bu gerçekten öğrenmek istemek ve bardağınız hep boşmuş gibi hissetmekle ilgilidir. Çünkü her zaman bardağı doldurabileceğiniz daha fazla şey vardır. Sadece öğrenin, öğrenin, öğrenin."

www.instagram.com

3. Yakın olduğunuz insanlara saygı duyun.

www.instagram.com

Kobe kariyerinin ilk zamanlarında takım arkadaşlarına karşı oldukça agresif davranıyordu ve onlara sürekli yapmaktan memnun olmadıkları emirler verirdi. Çünkü oyunu ve ne yapılması gerektiğini biliyordu.

Ne var ki kariyerinde ilerledikçe ve yaş aldıkça takım arkadaşları ile iyi geçinmenin ve onlara saygı duymanın daha önemli olduğunu fark etti.

www.instagram.com

Bu sadece daha iyi sonuçlar elde etmek için değil insanlar ile daha iyi iletişim kurmak için de gereklidir.

“Sağa sola sürekli emirler yağdırıyordum. Ve bu yetişkin insanlar bana 'Kendini ne sanıyorsun sen?' der gibi bakıyorlardı."

www.instagram.com

"Ama oyuna çok çalıştım. Yaş aldıkça bunun sadece oyun ile ilgili olmadığını anladım. İnsanların duyguları var. Hayatlarını sahada kazanıyorlar. Onlar bana daha iyi iletişim kurmayı öğrenmemde yardımcı oldular."

4. Zorluğun olduğu yerde fırsat da vardır.

Zorluk, dünyaya ne yapabileceğinizi ve bütün engelleri nasıl aşabileceğinizi göstermek için bir fırsattır. Zorluk olan yerde insanları haksız çıkarmak için bir şans da vardır. Bu aynı zamanda kendinizi sürekli geliştirmenizi ve gelecekteki kendinize daha iyi fırsatlar sunmanızı sağlar.

Zorlukların üstesinden geldiğinizde daha güçlü bir insan olursunuz.

www.instagram.com

Kobe için bunun en kuvvetli örneği Aşil tendonu yaralanmasından sonra sahalara geri dönebilerek insanları haksız çıkarmasıydı. Kobe hastalığın üstesinden gelebileceğine dair inanç ve güvene sahipti ve bunu yaptı. Bryant, böyle bir yaralanmadan sonra geri dönebilme şansının çok düşük olmasının zorluğu daha da eğlenceli yaptığını söyledi.

"Kendimden şüphe ettiğim anlar ve günler oluyor."

www.instagram.com

“Ama bana göre bu zorlukların heyecanlı tarafı. O zaman bunun geri dönmek ve herkese neler yapabildiğini göstermek için mükemmel bir fırsat olduğunu anlıyorum. Bir zorluğa işte böyle cevap verirsiniz."

5. Problemlerinizi daha küçük parçalara ayırın.

www.instagram.com

Eğer çözülmek için fazla büyük görünen bir probleminiz varsa onu küçük parçalara ayırın. Böylece her spesifik konuya ayrı ayrı odaklanabilirsiniz. Böylece sorunlarınızı çözmek için daha fazla şansınız olur.

Kobe'nin 2003 yılında bütün finansal desteğini kaybettikten ve bu sorunun çözülemeyeceği söylendikten sonra yaptığı tam da buydu.

Bu problemin aynı zamanda "Zorluğun olduğu yerde fırsat da vardır." başarı dersiyle de ilgisi var. Bu Kobe için zorlu bir sınavdı ve insanlara başarabileceğini gösterdi.

“2003 yılında Colarado sorununu yaşıyordum ve bu durum oldukça zordu. Kendime neyi başarmak istediğimi sormak zorundaydım."

www.instagram.com

"Ailemi bir arada tutmak istiyorum ve buna odaklanmam lazım. İyi bir basketbol oyuncusuyum ve daha fazla şampiyonluk istiyorum. Buna da odaklanmalıyım. Sahip olduğum tüm finansal destek gitti. Bütün pazarlamacılar düzeltilemeyeceğini söylediler. Bu yüzden sorunu daha küçük parçalara bölüp odaklanmaya başladım. Başka ne yapabilirsiniz ki?"

Kobe'nin öğütleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. 👇

Gordon Ramsay’den Başarıya Ulaşmak İsteyen Herkesin Mutlaka Dikkate Alması Gereken Tavsiyeler - onedio.com
Gordon Ramsay’den Başarıya Ulaşmak İsteyen Herkesin Mutlaka Dikkate Alması Gereken Tavsiyeler - onedio.com
Başarıya Ulaşmak İsteyen Her Girişimci Adayı İçin LeBron James’ten Altın Değerinde Tavsiyeler - onedio.com
Başarıya Ulaşmak İsteyen Her Girişimci Adayı İçin LeBron James’ten Altın Değerinde Tavsiyeler - onedio.com
Başarılı Olmak İsteyen Herkesin Sabah Rutinine Mutlaka Eklemesi Gereken Alışkanlıkları Açıklıyoruz - onedio.com
Başarılı Olmak İsteyen Herkesin Sabah Rutinine Mutlaka Eklemesi Gereken Alışkanlıkları Açıklıyoruz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Büyük efsane sevgiyle anıyoruz.

Görüş Bildir